AnaSayfa / Blog / Güncel Haber / 2012 En Çok Akıllı Telefonu Kim Sattı?
akilli-telefonu-en-cok-kim-satti

2012 En Çok Akıllı Telefonu Kim Sattı?

Gartner, 2012 ilk çeyreğine ait akıllı telefon satış bilgilerini açıkladı.

Araştırma şirketi Gartner tarafından yayınlanan rapor, Apple ve Samsung gibi akıllı telefon satıcılarının ilk çeyrek performansını gözler önüne serdi. Rapora göre Samsung, 2012 yılının ilk çeyreğinde 38 milyon akıllı telefon satarken, Apple, 33,1 milyon iPhone satabildi.

Toplam Android satışlarının %40’tan fazlasında payı bulunan Samsung, geçen yıla oranla %25,9 satış artışı yakalamayı başardı. Satılan 38 milyon Samsung cihazın içerisinde Android’in yanı sıra Windows Phone ve Bada işletim sistemlerine ait cihazlar da bulunuyor. Gartner’ın tedarik değil, gerçek satışlara dayanan verilerine göre, Samsung ve Apple toplam akıllı telefon satışlarının yarısını elinde bulunduruyor.

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

ÖĞRENMEK İSTER MİSİNİZ?

Fake WhatsApp Messages, WhatsApp Sahte Mesaj, WhatsApp Ses Kaydediyor Mu, WhatsApp Gizlilik,

Whatsapp’ta Herkesin Paylaştığı O Mesajın Altından Ne Var

Whatsapp’ta Herkesin Paylaştığı O Mesajın Altından Ne Var? Fake WhatsApp Messages olarak da bakacağınız WhatsApp Sahte Mesaj  …

5 Yorumlar

  1. sağ olun

  2. iyi ki varsın teknolojide destek sayenizde yeni birey öğrendim

  3. Paylaşım için teşekkürler

  4. iyi ki varsın teknolojide destek sayenizde yeni birey öğrendim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir