AnaSayfa / Blog / Bilgisayar Destek / 7 Online Dolandırıcılık ve Korunma Yolları
Dolandırıcılıktan Korunmak, Online Dolandırıcılık, Online Virüs, Virüslerden Nasıl Korunulur
Dolandırıcılıktan Korunmak, Online Dolandırıcılık, Online Virüs, Virüslerden Nasıl Korunulur

7 Online Dolandırıcılık ve Korunma Yolları

Bu makalede en çok yaygın olan 7 Online Dolandırıcılık ve Dolandırıcılıklardan Korunma Yolları hakkında bilgi aktaracağız.

Geçtiğimiz yüzyılda teknolojinin geliştiği gibi, insani yönden insanlığında gelişmesini isterdik. Aslından son yüzyıl içinde bir çok ilerleme kaydettik. Daha çok eğitim aldık, bebek ölümlerinin sayısı azaldı, teknolojiyi kullanma oranı arttı. Buna bağlı olarak ta beklenti sürekli yükseldi.

Gelişmenin yanında birbirimizi aldatmakta bizim eğilimlerimizden biridir. Dolandırıcılık zamanla gelişmiş olsa da, insanlık tarihi boyunca tüm sanatları kullanmıştır.

Mesela: Sigorta Dolandırıcılığı Antik Yunan’da yaygındı. Dolandırıcılar yabacı limanlarda gemileri gizlice batırarak onları politikalarına uymak zorunda bırakıyorlardı. Gemileri batan kişiler Gemicilik Sigortası yaptırmayı düşünüyordu. Başarılıda olunuyordu.

Teknoloji Dolandırıcılığı kat kat öte bir duruma taşımıştır. Ancak teknolojiyi doğru be bilinçli kullanmak bu dolandırıcılıklardan kişileri korumaktadır. Yani bize düşen bilinçli olmak.

Öyle yada böyle dolandırıcılar hak ettikleri yeri bulmuşlardır. Online işlenen  Dolandırıcılık ve dikkat edilmesi gerekenler hakkında aşağıdaki grafiğe göz atın.

x Bir Saniye!

Siteyi terk edecek gibi görünüyorsunuz.

Yeni yayınlarımızdan haberdar olmak için yada Youtube sayfamızı takip etmek isteyebilirsiniz.

Sayfalarımızda ilginizi çekebilecek birçok şey daha var. Hemen göz atmak için Anasayfa'ya uğrayabilirsiniz:

Facebook'a Git YouTube'a Git

7 Online Dolandiricilik ve Korunma Yollari 0

 

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
ŞİMDİ ARA

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

ÖĞRENMEK İSTER MİSİNİZ?

Dns Probe Finished No internet Hatası, Dns Probe Finished, No Internet, Dns Probe Finished No internet Çözüm, DNS PROBE FINISHED NO INTERNET Çözüm, Dns Probe Finished No internet Windows 10, Dns Probe Finished No internet Windows 7,

DNS PROBE FINISHED NO INTERNET Hatası Çözümü

Bilgisayarda Chrome İnternet Explorer Firefox Tarayıcıda Dns Probe Finished No internet hatası alıyorsanız çözüm için …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir