AnaSayfa / Blog / Güncel Haber / Adobe Flash Player’ın 3 Yıl Ömrü Kaldı
Adobe Flash Player'ın 3 Yıl Ömrü Kaldı

Adobe Flash Player’ın 3 Yıl Ömrü Kaldı

Son yıllarda ciddi güvenlik açıkları ile gündemden düşen Adobe Flash Player‘ın 3 Yıl Ömrü Kaldı. Adobe firması Flash Player’ın 2020 yılında işini bitiriyor.

x Bir Saniye!

Siteyi terk edecek gibi görünüyorsunuz.

Yeni yayınlarımızdan haberdar olmak için yada Youtube sayfamızı takip etmek isteyebilirsiniz.

Sayfalarımızda ilginizi çekebilecek birçok şey daha var. Hemen göz atmak için Anasayfa'ya uğrayabilirsiniz:

Facebook'a Git YouTube'a Git

Adobe, Windows işletim sistemi de dahil olmak üzere Apple, , Google,  Mozilla gibi çok sayıda ürünü etkileyebilecek tarihi bir kararla 2020 yılı sonunda Flash Player’ın desteğini kaldıracağını duyurdu.

Adobe Flash Player’ın 3 Yıl Ömrü Kaldı

İşte Yazı:

Adobe, etkileşimi ve yaratıcı içeriği (videodan oyunlara ve daha pek çok yolla) web üzerinden ilerletmek için uzun süredir bir liderlik rolü oynuyor. İçeriği ve etkileşimi ileri itme ihtiyacını gördüğümüzde, bu ihtiyaçları karşılamak için yenilik yaptık. Bir formatın mevcut olmadığı yerlerde, Flash ve Shockwave gibi bir format icat ettik. Zaman geçtikçe, web geliştikçe, bu yeni formatlar topluluk tarafından benimsendi, bazı durumlarda açık standartların temelini oluşturdu ve web’in önemli bir parçası haline geldi.

Ancak, HTML5, WebGL ve WebAssembly gibi açık standartlar son birkaç yıldır olgunlaştığından, çoğu şimdi eklentilerin öncülük ettiği yeteneklerin ve işlevlerin çoğunu sağlıyor ve web’deki içerik için uygun bir alternatif haline geldi. Zamanla, eklentiler haline gelmek için geliştirilen yardımcı uygulamaları gördük ve son zamanlarda, bu eklenti özelliklerinin çoğunun açık web standartlarına dahil edildiğini gördük. Günümüzde, çoğu tarayıcı satıcısı, bir kere de eklentiler tarafından sağlanan yetenekleri tarayıcılara ve kullanımdan kaldırılan eklentilere doğrudan entegre etmektedir.

Bu ilerleme göz önüne alındığında ve Apple , , Google , Microsoft ve Mozilla gibi teknoloji ortaklarımızla işbirliği yaparak Adobe, kullanım ömrü sona eren Flash’ı planlıyor. Özellikle, Flash Player’ı 2020 yılının sonundaki güncellemeyi ve dağıtmayı durduracağız ve içerik oluşturucuları mevcut Flash içeriğini bu yeni açık biçime taşıyacak. Oyun, eğitim ve video da dahil olmak üzere Flash teknolojisinin etrafında birkaç endüstri ve işletme inşa edilmiştir ve müşteriler ve iş ortaklarımız göç planlarını yerine getirirken Flash’ı 2020 yılına kadar desteklemeye kararlıyız. Adobe, şu anda planlanan EOL aracılığıyla Flash içeriğini destekleyen bir dizi büyük OS ve tarayıcıda Flash’i desteklemeye devam edecektir . Bu, düzenli güvenlik düzeltme eklerini yayınlamak,

OS ve tarayıcı uyumluluğunu korumak ve gerektiğinde özellikler ve yetenekler eklemeyi içerir. Flash içeriğinin güvenliğini ve uyumluluğunu korumak için Apple , , Google , Microsoft ve Mozilla dahil olmak üzere ortaklarla birlikte çalışmaya tamamen kararlıyız . Adobe ayrıca yeni web standartlarının geliştirilmesine öncülük etmeye devam edecek ve ilerlemelerine aktif olarak katılabilecektir. Buna, HTML5 standardına katkıda bulunmaya ve WebAssembly Topluluk Grubuna katılmaya devam etmek dahildir. Ve HTML5 içeriğini geliştirmek için önde gelen web animasyon aracı olan Animate CC ve Premiere Pro CC gibi en iyi sınıf animasyon ve video araçlarını sunmaya devam edeceğiz . Adobe, önde gelen tasarımcılara ve geliştiricilere web için şaşırtıcı içerik hazırlamak için en iyi araç ve hizmetleri sunmaya devam edecektir.

Kaynak: https://blogs.adobe.com/conversations/2017/07/adobe-flash-update.html
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
ŞİMDİ ARA

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

ÖĞRENMEK İSTER MİSİNİZ?

Fake WhatsApp Messages, WhatsApp Sahte Mesaj, WhatsApp Ses Kaydediyor Mu, WhatsApp Gizlilik,

Whatsapp’ta Herkesin Paylaştığı O Mesajın Altından Ne Var

Whatsapp’ta Herkesin Paylaştığı O Mesajın Altından Ne Var? Fake WhatsApp Messages olarak da bakacağınız WhatsApp Sahte Mesaj  …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir