Android Ekran Ayarları | Android Destek

Android Ekran Ayarları

Android Ekran Ayarları

Android Telefonlarda

1. Menü

2. Ayarlar.

3. Ekran

4. Genel Görünüm.

A. Duvar Kağıdı Ayarları.

A1. Ana Ekran Duvar Kağıdı Ayarları.

A1.1. Animasyon duvar kağıdı seçmek istiyorsak animasyon bölümünden yapıyoruz. Telefonun orjinalinde bir yada bir kaç tane animasyon bulunur. Marketten keza diğer yollarla

Animasyon Duvar Kağıdını Seçtikten sonra ekrana genel görünümü gelir. Bu bölümün altında Duvar Kağıdını Ayarla dediğimizde ana ekran duvar kağıdı değişmiş olur.

A1.2 Duvar kağıdı galerisinden seçim yapmak için Duvar kağıdı Galerisi bulunmakta bu bölümde telefonun ekranıyna uyumlu duvar kağıtları bulunmakta. Buradan seçim yapacağız. Sağ tarafa doğru mevcut duvar kağıtları arasında geçiş yapabilir ve Duvar kağıdı olarak ayarla butonu ile ayarlama gerçekleştirilir.

A1.3 Galeriden Duvar kağıdı seçimi yapmak yani telefonun galerisinde bulunan sizin çektiğiniz yada Bluetoot gibi yollarla telefona yüklediğiniz fotoğraf Wallpaper gibi görüntüleri seçmek için bu buton kullanılır. Galeriye giriş yapılır ve seçmek istediğiniz bölümden resim dosyası seçilerek Duvar Kağıdı Olarak ayarla butonu ile bu işlemde tamamlanmış olur.

A2. Menü (Ekran) Duvar Kağıdı Seçmek.

A2.1. Hiçbiri (Ekrandaki seçimi kaldırmak.)

Hiçbiri seçeneğini seçtiğimizde farklı bir ekrana yönlendirilmez erken arka planı siyah olur. Yani ekran arka planının siyah olması için kullanılır diyebilir.

A2.2. Galeriden Duvar kağıdı seçimi. Ana ekran galerisiyle aynıdır. Kişinin çektiği yada Bluetooth benzeri yollarla telefona yüklediğiniz fotoğraf wallpaper gibi görüntüleri seçmek için bu buton kullanılır. Galeriye giriş yapılır ve seçmek istediğiniz bölümden resim dosyası seçilerek Duvar Kağıdı Olarak ayarla butonu ile bu işlemde tamamlanmış olur.

B. Yazı Tipi Seçimi

Yazı tipi bölümünde cihazda var olan yazı tiplerini seçebilirsiniz. Eğer istediğiniz yazı tipi yoksa aynı bölümden markete giriş yaparak istenilen yazı tipi indirilebilir ve aynı erkandan seçimi yapılabilir.

C. Ekran parlaklık ayarları.

Ç. Ekran Döndürme Ayarı.

Cihazı çevirdiğiniz yöne göre ekranın otomatik olarak yön değiştirmesini sağlar. Bu alan kapalı olduğunda ekran sürekli dikey görünür. Eğer kullanığınız Uygulama keza Oyun yatay çalışıyorsa bu işlem onları etkilemez.

D. Animasyon Ayarları.

Animasyon ayarlarında menü geçişleri gibi işlemlerde animasyon gösterilerilmesini sağlar.

E. Ekran Zaman Aşımı

İşlem yapılmadığında yani telefon boşta iken ekranın kapanması için geçecek zaman dilimidir. Pil az olduğunda bu zaman ayarı baz alınmaz telefon işlemin ardından bir kaç saniye geçtikten sonra ekran ışığını ve kapatmasını daha çabuk yapar.

F. Yatay Kalibrasyon

Yatay Kalibrasyon ayarını yapmak için telefon düz bir zemine bırakılarak yapılması en doğrusudur. Ön yüzü değil arka yüzü konulmalı :)  Kalibre et butonuna dokunulduğunda işlem başlar. Yeşil renkte bir daire dış noktadan odak noktaya doğru gelir ve kalibrasyon tamamlanır.

-

-

-

Bu sitede paylaşılan bilgiler KAYNAK GÖSTERMEKSİZİN herhangi bir şekilde paylaşılması yasaktır. Aksi paylaşımlarda karşılaşmamız dahilinde yasal süreç başlatılır. Sayfada yazan bilgilerin 11820 hizmeti ile ilgili bir bağlantısı yoktur. Teknoloji Destek Hattı ' nın bu bilgilerin doğruluğu, güncelliği, uygulanabilirliği konusunda herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır. Bu bilgiler dahilinde, bu sitede paylaşılan teknik adımları uygulamak, kullanıcıların şahsi iradeleri ve sorumluluklarındadır. Bu sitede paylaşılan konularla ilgili profesyonel destek 11820 Teknoloji Destek Hattı aranarak alınabilir.

-

 

Bir önceki yazımız olan Android Telefonda Model Kilidi Çözümü Resimli Anlatım başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz .

13 Comments

 1. Merhaba Abi Kusura Bakmayın Benim telefonum

  Samsung Galaxy Gio GT-S5660

  Öncelikle benim sorunum Yatay Kalibrasyon Düz bir Yere koyuyorum Kalibre Et Diyorum Ediyor Sorun Yok

  Ama Alalı 2 Gün oldu İlk Baktığımda Telefonu Hareket Ettirmeden Bile Oynuyordu Tıkır tıkır.

  Sonra Ağırlaştı Böyle Oynatsan Bile çok zor oynamaya başladı

  Sonra Speed Moto Diye Bir Oyun oynamaya Başladım Bi Girdim

  Sağa Çevirince Sola Sola Çevirince Sağa Gidiyor..

  Kalibrasyon Ayarlarına Baktım

  Aynen Öyle Sağa Çevirince Sağa Sola çev….

  Her Neyse Sorunuma Çözüm bulacağınızı Umuyorum ..

  Bana Ulaşmanız İçin Telefon Numaram

  *** *** ** **

  Şimdiden Teşekkür ederim :)

  Reply
  • Merhaba Melik Bey, Biz geri arama gerçekleştirmiyoruz. Sorununuz ile ilgili siz bize ulaşın.

   11820 Teknoloji Destek Hattı

   Reply
 2. Teşekkürler

  Reply
 3. Faydalı bir bilgi

  Reply
 4. iyi ki varsın teknolojide destek sayenizde yeni birey öğrendim

  Reply
 5. Selam abi benim Telefonum-Samsung Galaxy Note N7000.Ben telefonu Android 4.1.2 Jelly Bean surumune yukselttim.Telefonu bu surume guncellemeden once yatay kalibrasyon menusune buluyodum.Simdiyse yatay kalibrasyon sorunum var ve bulamiyorum ayarlardami nerde ???? Yardimci olursaniz cok memnun olurum.
  Simdiden Tesekkurler

  Reply
  • Cihazınızdan Ayarlara giriş yaptıktan sonra hareketler ve işaretler seçeneğine giriş yapın. Burada olması gerekiyor.

   Reply
 6. öncelikle merhaba. ben SAMSUNG GALAXY GİO GT-S5660 marka bir telefon aldım. ilk günler telefonun kalibre ayarında birşey yoktu sonradan dr.driving diye bir oyun indirdim kalibre ayarını düz masanın üstüne koyuyorum yapıyorum tekrar giriyorum oyuna yinede olmuyor. hep sağa gidiyor. nedeni nedir ?

  Reply
 7. merhaba benim telefonum HTC Desire ekran kalibrasyon ayarını bulamadım yardımcı olurmusunuz. Teşekkürler.

  Reply
 8. maalesef animasyonlu duvar secisi durdu

  Reply
 9. yazısı cıkıyo nne yapmalıyım

  Reply
  • Animasyon duvar kağıdını kaldırın tekrar yükleyin.

   Reply
 10. Acilen yüksek karşıt yani invert özelliğini lg p880 telefonda açmam gerekli. Gözlerim sıkıntılı. Zorlanıyorum.

  Reply

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: