Android Ekran Ayarları | Android Destek

Android Ekran Ayarları

Android Ekran Ayarları

Android Telefonlarda

1. Menü

2. Ayarlar.

3. Ekran

4. Genel Görünüm.

A. Duvar Kağıdı Ayarları.

A1. Ana Ekran Duvar Kağıdı Ayarları.

A1.1. Animasyon duvar kağıdı seçmek istiyorsak animasyon bölümünden yapıyoruz. Telefonun orjinalinde bir yada bir kaç tane animasyon bulunur. Marketten keza diğer yollarla

Animasyon Duvar Kağıdını Seçtikten sonra ekrana genel görünümü gelir. Bu bölümün altında Duvar Kağıdını Ayarla dediğimizde ana ekran duvar kağıdı değişmiş olur.

A1.2 Duvar kağıdı galerisinden seçim yapmak için Duvar kağıdı Galerisi bulunmakta bu bölümde telefonun ekranıyna uyumlu duvar kağıtları bulunmakta. Buradan seçim yapacağız. Sağ tarafa doğru mevcut duvar kağıtları arasında geçiş yapabilir ve Duvar kağıdı olarak ayarla butonu ile ayarlama gerçekleştirilir.

A1.3 Galeriden Duvar kağıdı seçimi yapmak yani telefonun galerisinde bulunan sizin çektiğiniz yada Bluetoot gibi yollarla telefona yüklediğiniz fotoğraf Wallpaper gibi görüntüleri seçmek için bu buton kullanılır. Galeriye giriş yapılır ve seçmek istediğiniz bölümden resim dosyası seçilerek Duvar Kağıdı Olarak ayarla butonu ile bu işlemde tamamlanmış olur.

A2. Menü (Ekran) Duvar Kağıdı Seçmek.

A2.1. Hiçbiri (Ekrandaki seçimi kaldırmak.)

Hiçbiri seçeneğini seçtiğimizde farklı bir ekrana yönlendirilmez erken arka planı siyah olur. Yani ekran arka planının siyah olması için kullanılır diyebilir.

A2.2. Galeriden Duvar kağıdı seçimi. Ana ekran galerisiyle aynıdır. Kişinin çektiği yada Bluetooth benzeri yollarla telefona yüklediğiniz fotoğraf wallpaper gibi görüntüleri seçmek için bu buton kullanılır. Galeriye giriş yapılır ve seçmek istediğiniz bölümden resim dosyası seçilerek Duvar Kağıdı Olarak ayarla butonu ile bu işlemde tamamlanmış olur.

B. Yazı Tipi Seçimi

Yazı tipi bölümünde cihazda var olan yazı tiplerini seçebilirsiniz. Eğer istediğiniz yazı tipi yoksa aynı bölümden markete giriş yaparak istenilen yazı tipi indirilebilir ve aynı erkandan seçimi yapılabilir.

C. Ekran parlaklık ayarları.

Ç. Ekran Döndürme Ayarı.

Cihazı çevirdiğiniz yöne göre ekranın otomatik olarak yön değiştirmesini sağlar. Bu alan kapalı olduğunda ekran sürekli dikey görünür. Eğer kullanığınız Uygulama keza Oyun yatay çalışıyorsa bu işlem onları etkilemez.

D. Animasyon Ayarları.

Animasyon ayarlarında menü geçişleri gibi işlemlerde animasyon gösterilerilmesini sağlar.

E. Ekran Zaman Aşımı

İşlem yapılmadığında yani telefon boşta iken ekranın kapanması için geçecek zaman dilimidir. Pil az olduğunda bu zaman ayarı baz alınmaz telefon işlemin ardından bir kaç saniye geçtikten sonra ekran ışığını ve kapatmasını daha çabuk yapar.

F. Yatay Kalibrasyon

Yatay Kalibrasyon ayarını yapmak için telefon düz bir zemine bırakılarak yapılması en doğrusudur. Ön yüzü değil arka yüzü konulmalı :)  Kalibre et butonuna dokunulduğunda işlem başlar. Yeşil renkte bir daire dış noktadan odak noktaya doğru gelir ve kalibrasyon tamamlanır.

-

-

-

Bu sitede paylaşılan bilgiler KAYNAK GÖSTERMEKSİZİN herhangi bir şekilde paylaşılması yasaktır. Aksi paylaşımlarda karşılaşmamız dahilinde yasal süreç başlatılır. Sayfada yazan bilgilerin 11820 hizmeti ile ilgili bir bağlantısı yoktur. Teknoloji Destek Hattı ' nın bu bilgilerin doğruluğu, güncelliği, uygulanabilirliği konusunda herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır. Bu bilgiler dahilinde, bu sitede paylaşılan teknik adımları uygulamak, kullanıcıların şahsi iradeleri ve sorumluluklarındadır. Bu sitede paylaşılan konularla ilgili profesyonel destek 11820 Teknoloji Destek Hattı aranarak alınabilir.

-

 

Bir önceki yazımız olan Android Telefonda Model Kilidi Çözümü Resimli Anlatım başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz .

Submit a Comment

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

%d blogcu bunu beğendi: