AnaSayfa / Blog / Android Tablete 3G Modem Nasıl Bağlanır
Android Tablete 3G Modem Nasıl Bağlanır Ön

Android Tablete 3G Modem Nasıl Bağlanır

Merhaba, bugün sizlere Android Tabletlere 3G Mobil Modem’in nasıl bağlandığını anlatmaya çalışacağım.

Birçok harika özelliğe sahip olan bu cihazlarda Wi-Fi, Kablolu ve 3G ile internete girebiliyoruz. Ancak söz konusu 3G modemler (Vınn, Jet, Vodem) ile internete girmek olunca işler karışıyor. Gsm operatörünüzün müşteri hizmetlerini aradığınızda karşınıza çıkan muhtemelen bayan yetkili önündeki ekranda yazdığı kadar size konuyu açıklamaya çalışıyor ancak çalışır mı çalışmaz mı size bir garanti veremiyor. Hatta şunu söyleye bilirler: Android Tablete 3G modemler USB den bağlanıp çalışmaz çünkü bunu desteklemez.

Android Tablete 3G Modem Nasıl Bağlanır

 

Bence bu kadar laf kalabalığına gerek yok. Kullandığınız Mobil Modem ve Tablet marka modelini biliyorsanız arayın 11820 Teknoloji Destek Hattını işin uzmanından birebir destek alın. Cihazınızın desteklediği 3G modemler hakkında bilgi alın, Eğer cihazınız kullandığınız 3G Modemi destekliyorsa birlikte bağlantınızı yaparak internete kavuşun.

Türkiye’deki GSM sağlayıcıların desteklediği Android Tablet için kullanıla bilecek bir kaç modem var zaten.

Şimdi yapacağınız işlemler aslında şöyle.

1. 3G modeminizde kullandığınız hattın PIN kodunu iptal edin. Bu işlemi yapabilmek için 3G modemi bilgisayara takarak iptal edebilirsiniz veya 3G modemde ki sim kartı bir telefona takarak yapabilirsiniz.

2. Tabletten “Ayarlar” bölümüne girip Wi-Fi bağlantısını kapalı konuma getirin.

3. 3G modeminizi USB girişine takın (Bazı tabletlerde USB dönüştürücü kablo kullanılmaktadır).

4. 3-4 dk içerisinde  modem ışığı kırmızı renkten yeşil veya mavi renge dönüşecek. (Bu renk mobil modeme göre değişebilir).

5. Tabletin sağ alt köşesinde veya farklı bir noktasında, şebeke sinyal göstergesi belirecek. Şebeke sinyal göstergesi 1 dk içerisinde gelebilir. 3G kapsama alanında bulunup bulunmamanız önemlidir.

6. Yukardaki işlemlerden sonra şebeke sinyal göstergesini göremiyorsanız;

Android 4.X için >>> Ayarlar / Diğer / Mobil Ağlar / Erişim Noktası Adları bölümüne girin şebeke isminin yazılı olduğu alanın sağ köşesindeki tiki işaretleyin.

Android 2.X için >>> Ayarlar / Kablosuz özelliği ve ağlar / Mobil Ağlar / Erişim Noktası Adları bölümüne girin şebeke isminin yazılı olduğu alanın sağ köşesindeki tiki işaretleyin.

Bu işlemlere rağmen girişi yapamıyorsanız 3G modem için APN ayarları yapılması gerekir.

Örnek Video

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

ÖĞRENMEK İSTER MİSİNİZ?

Windows 10, Windows 10 Ücretsiz, Windows 10 Güncelleme, Windows 10 Kurulum, Windows 10 Yükseltme, Windows 10 Korsan, Windows 10 ISO, Windows 10 indir,

Windows 10 Korsana Bile Ücretsiz !

Microsoft Windows 10, Korsan olarak kullanılan 7, 8 ve 8.1 İşletim Sistemlerinde Ücretsiz Güncelleme ile …

11 Yorumlar

  1. sağ olun

  2. Paylaşım için teşekkürler

  3. ahmet başaran

    GÜZEL PAYLAŞIM TEŞEKKÜR EDERİM.

  4. Samsung Galaxy Tab 2 7″ wifi ile modem takın internete bağlanabiliyormusunuz ona göre alıcamda deneyen varsa yazabilirmi?

  5. Casper nirvana 7inc tablet aldim,vodem aldim,ancak forumlardaki tum ayarlamalari yapmama ragmen baglanamadim, daha sonra vodafone bayisinden ellerinde kalan eski model bi 3g modem-huawei e1036- aldim, takar takmaz kendiliginden baglandi, bilginize

  6. bende de inca noble tablet var..avea jet modem almıştım mf667 modeli.ama tabletten bu dedikleriniz de dahil herşeyi yaptım ama tablet modemi bir türlü görmedi.Olmadı internete giremedik.Bu firmalar bence bu şekilde tüketiciyi aldatıyorlar,Bence tabletlerinin reklamlarını yaparken 3g desteği var diye milleti kandırmasınlar.Bu 3g desteği nasıl ve hangi şartlarda var onu da yazmalılar.Benim gibi başkaları da bu 3g desteği var tuzağına düşmesin.Şimdi tablet oğlumun oyuncagı olldu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir