Android Telefonların IP DNS Değiştirme | Android Destek

Android Telefonlara IP ve DNS Verme

Android Telefonlara IP ve DNS Verme

Android Cihazların IP ve DNS Ayarları

Önemli Not: Bu ayarları yapılandırmak için Wi-Fi’nin açık olmasına gerek yok. Bu anlatım Samsung için yazılan Android, 2.2.1, 2.3.4, 2.3.5 ve 2.3.6 versiyonları için aynıdır. Diğerlerinde menülerde çok basit değişiklikler olabilir ama mimarisi aynıdır.

Android bir cihaza IP ve DNS vermemiz gerektiği durumda aşağıdaki işlemleri yapabilirsiz.

Öncelikle Ana Ekranda Seçenekler / Ayarlar

Dikkat! Müşterilerin bir çoğu Seçenekler tuşunu bilmeyebilir. Hangi telefon ise Google’dan bu telefonun fotoğrafına bakarak Seçenekler tuşunu tarif edelim.

Yada Menü / Ayarlar

Ardından Kablosuz ve ağlar bazı cihazlarda Kablosuz özelliği ve Ağlar diye de geçer.

Wi-Fi Ayarları

Seçenekler ve ardından Gelişmiş

Dikkat! Müşterilerin bir çoğu Seçenekler tuşunu bilmeyebilir. Hangi telefon ise Google’dan bu telefonun fotoğrafına bakarak Seçenekler tuşunu tarif edelim.

Gelişmiş Bölümünün Genel Görünümü

Statik IP Kullan bölümünü Aktif hale getiriyoruz.

Şimsi sarayla IP, Ağ Geçidi, Ağ Maskesi ve DNS ayarlarını yapılandıracağız.

IP adresi verirken dikkat etmemiz gereken durumlar vardı. Bunlar; bir Ip birden fazla cihaz verilemez. Ağ geçidine istinaden yani modem IP’sine istinaden Ip vermek doğru olandır. Ip adresinin dördüncü bölümü 1 ve 2 olmamalıdır.

Şimdi IP adresi verelim. Benim Kullandığım modem Airties. Ağ geçidim. 192.168.2.1 IP adresine dokunarak tanımlıyoruz. Ip adresini yazdıktan sonra Tamam butonuna dokunuyoruz.

Modem Ipsi neyse Ağ Geçidine bunu yazıyoruz.

Ağ Maskesi standart 255.255.255.0’dır.

DNS 1 tanımlama

DNS 2 tanımlama.

Ayarları kaydetmek için Seçenekler / Kaydet denilmeli. Geri tuşuyla alandan çıkıldığında da kaydediyor ama biz işimizi sağlama alalım. boşuna Koymamışlar o butonu :)

İşlemler Bu Kadar, Android işletim sistemine sahip telefon ve Android İşletim Sistemi versiyonuna bağlı olarak ayarları giriş’e kadar menü yerlerinde değişiklik olabilir ancak mimarisi aynıdır.

Yaptığınız bu işlemlerde gene Wi-Fi yoluyla Android Market den yani Googlwe Play’den indirme yapamıyorsanız. Modemden Port Açılması gerekir. Port Açma işlemi ile ilgili 11820 Teknoloji Destek Hattını arayarak destek alabilirsiniz.

-

Bu sitede paylaşılan bilgiler KAYNAK GÖSTERMEKSİZİN herhangi bir şekilde paylaşılması yasaktır. Aksi paylaşımlarda karşılaşmamız dahilinde yasal süreç başlatılır. Sayfada yazan bilgilerin 11820 hizmeti ile ilgili bir bağlantısı yoktur. Teknoloji Destek Hattı ' nın bu bilgilerin doğruluğu, güncelliği, uygulanabilirliği konusunda herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır. Bu bilgiler dahilinde, bu sitede paylaşılan teknik adımları uygulamak, kullanıcıların şahsi iradeleri ve sorumluluklarındadır. Bu sitede paylaşılan konularla ilgili profesyonel destek 11820 Teknoloji Destek Hattı aranarak alınabilir.

-

 

Bir önceki yazımız olan Android 4.0.3 İce Cream Sandwich Manuel IP ve DNS Değiştirmek/Tanımlama Görsel Anlatım başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz .

Submit a Comment

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>