Android USB Hata Ayıklama Modunu Açmak | Android Destek

Android USB Hata Ayıklama Modunu Açmak

Merhaba, daha öncede söylediğimiz gibi Android’in 4.0, 4.0.3 ve 4.0.4 versiyonu ile ayarlar menüsünde çok fazla değişiklik var. Bunlardan biri de . Daha önce moduna girmek için Uygulamalar menüsüne giriş yapıyorduk. Ice Cream Sandwich (ICS) işletim sisteminde durum biraz daha farklı. İşlemler nasıl yapılıyor öğrenelim.

Not: İşlemler Samsung Galaxy S2 4.0.3 Android Ice Cream Sandwich işletim sisteminde yapılmıştır. Diğer Cihazlarda menüler ve isimlerde farklılık olabilir ancak mimarisi aynıdır. 

1. Her zaman olduğu gibi “Seçenekler” tuşu ile “Ayarlar” bölümüne giriş sağlıyoruz.

    

-

2. Ayarlar seçeneklerinin en altında “Sistem” bölümü bulunmakta. Sistem bölümünün altında da “Geliştirici Seçenekler” bulunuyor. Bu bölüme giriş sağlıyoruz.

-

3. USB Hata Ayıklamanın yanında ki kutucukta klik işareti görünmüyorsa kapalı demektir. modu kapalı olursa USB Bağlantısında MTP Device Yüklemesinde Sorun yaşayabilirsiniz. Bu nedenle bazı yazılımlar kullanıldığında açmak gerekir.

-

4. “” seçeneğine dokunuyoruz. Ardından gelen uyarıya “Tamam” diyoruz.

  

-

5. Klik işaretinin olduğunu göreceksiniz. İşlemler bu kadar. USB Hata Ayıklama modu MobileGo gibi uygulamalar için önemlidir. USB hata ayıklama modunun açık olması dahilinde USN bağlantısında yazılım geliştirme, bilgisayar ve cihaz arasındaki veri alış verişini sağlamak, cihazda bildirim olmaksızın işlem sağlamanıza olanak tanır.

-

-

-

Bu sitede paylaşılan bilgiler KAYNAK GÖSTERMEKSİZİN herhangi bir şekilde paylaşılması yasaktır. Aksi paylaşımlarda karşılaşmamız dahilinde yasal süreç başlatılır. Sayfada yazan bilgilerin 11820 hizmeti ile ilgili bir bağlantısı yoktur. Teknoloji Destek Hattı ' nın bu bilgilerin doğruluğu, güncelliği, uygulanabilirliği konusunda herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır. Bu bilgiler dahilinde, bu sitede paylaşılan teknik adımları uygulamak, kullanıcıların şahsi iradeleri ve sorumluluklarındadır. Bu sitede paylaşılan konularla ilgili profesyonel destek 11820 Teknoloji Destek Hattı aranarak alınabilir.

-

 

Bir önceki yazımız olan Android Telefonda Model Kilidi Çözümü Resimli Anlatım başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz .

Submit a Comment

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>