AnaSayfa / Blog / Güncel Haber / Apple’ın Harita Fiyaskosu
Apple Harita Sorunu

Apple’ın Harita Fiyaskosu

iOS 6 birçok yeni içerikle geldi ancak bunlardan bazıları pek kullanışlı gözükmüyor. En çok hayal kırıklığına uğratan özellik ise Apple’ in yeni projesi Apple Maps. Birçok kişi için hayat kurtaran Google Maps’ in yerine getirilen Apple Maps  küçük ama önemli eksiklikler içeriyor.

Apple Harita Fiyaskosu 01

Haritada Türkiye’ ye gelindiğinde Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ nin bulunduğu yerde Kıbrıs Rum Cumhuriyeti yazıyor. Bu yüzden iPhone 5 Türkiye’ de yasaklanacak diye düşünülüyordu ancak bu konuyla ilgili hala bir gelişme yok. Ayrıca Özgürlük Heykeli de dahil olmak üzere hatalar ve kaymalar mevcut.Bu ikisinin de yanı sıra kamu kuruluşlarının yerleri bell değil.

Bir başka hata ise Türkçe karakterler haritada hatalı şekilde çıkıyor. Okla gösterilen yere tıklayıp sorunu bildirebilirsiniz.

Apple bu eksikliklerin giderilmesi ve haritanın detaylandırılması için üçüncü parti geliştiricilere güveniyor. Bu eksiklikler iPhone 5 ve iOS 6 ‘ yı ilk inceleyenlerin en büyük şikayeti oldu. Anlaşılan iOS 6′ nın geliştirilmiş sürümleri çıkana kadar gözler Google Maps’ i arayacak. Son dönemlerde popüler olan Yandex ‘ in haritası ise hepsinden çok daha güzel, ve insanlar tarafından keşfedilmeyi bekliyor.  Şanslı olduğumuz bir konu var ki;  iPhone 5 Türkiye’ ye ABD ve Avrupa ülkelerinden geç geldiği için Türkiye’ de piyasaya sunulmadan önce eksiklikler giderilmiş olabilir.

 

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

ÖĞRENMEK İSTER MİSİNİZ?

Fake WhatsApp Messages, WhatsApp Sahte Mesaj, WhatsApp Ses Kaydediyor Mu, WhatsApp Gizlilik,

Whatsapp’ta Herkesin Paylaştığı O Mesajın Altından Ne Var

Whatsapp’ta Herkesin Paylaştığı O Mesajın Altından Ne Var? Fake WhatsApp Messages olarak da bakacağınız WhatsApp Sahte Mesaj  …

19 Yorumlar

 1. bilgiler çok işime yaradı teşekkürler

 2. DALGA ÇIVGIN

  Paylaşım için teşekkürler

 3. Paylaşım için teşekkürler

 4. işte ben buna bilgi derim

 5. bilgiler çok işime yaradı teşekkürler

 6. GÜVEN SANCAK

  sağ olun

 7. bilgiler çok işime yaradı teşekkürler

 8. TANYELİ BATIN

  Mükemmel

 9. iyi ki varsın teknolojide destek sayenizde yeni birey öğrendim

 10. teşekkürler

 11. işte ben buna bilgi derim

 12. iyi ki varsın teknolojide destek sayenizde yeni birey öğrendim

 13. işte ben buna bilgi derim

 14. işte ben buna bilgi derim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir