AnaSayfa / Blog / Güncel Haber / Apple Samsung Davası Sonuçlandı

Apple Samsung Davası Sonuçlandı

Dünyanın en büyük iki telefon firmasının patent davalarından biri ’un aleyhine sonuçlandı. Bu karara göre ’a tam 1 milyar dolar ödeyecek.

ve arasında tüm dünya çapında devam eden sayısız patent davaları arasında en önemlisi olarak gösterilen ABD davası nihayet sonuçlandı

Davada ’dan 2,5 milyar dolar, ise ’dan 519 milyon dolar talep ediyordu. Her iki taraf da, birbirlerini kendilerine ait patentleri ihlal etmekle suçluyordu.

KARARI 9 KİŞİLİK JÜRİ VERDİ

Kaliforniya’da görülen davada, 9 kişiden oluşan jüri, Apple’ı memnun edecek, ’u ise hayal kırıklığına uğratacak bir karar verdi. Karara göre , çok sayıda Apple patentini ihlal etmesinden dolayı rakibine 1 milyar dolar tazminat ödemeye mahkum edildi. ’un patent ihlali iddiaları ise haklı görülmeyerek Apple’a herhangi bir tazminat cezası çıkmadı.

Samsung’a verilen ceza ilk bakışta Apple için büyük bir zafer gibi görünse de, Apple’ın talep ettiği 2,5 milyar doların yarısını bile alamaması bu zaferin etkisini biraz azaltıyor. Bu durumun başlıca nedeni ise, Samsung’un Galaxy Tab serisi tabletlerinin dava sonunda temize çıkmış olması. Yani jüri, Galaxy Tab’ın iPad’i kopyaladığı iddiasını kabul etmedi.

x Bir Saniye!

Siteyi terk edecek gibi görünüyorsunuz.

Yeni yayınlarımızdan haberdar olmak için yada Youtube sayfamızı takip etmek isteyebilirsiniz.

Sayfalarımızda ilginizi çekebilecek birçok şey daha var. Hemen göz atmak için Anasayfa'ya uğrayabilirsiniz:

Facebook'a Git YouTube'a Git

Kaynak: haberler.com

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
ŞİMDİ ARA

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

ÖĞRENMEK İSTER MİSİNİZ?

TürkTelekom (Avea) Turkcell Vodafone Şebeke Sorunu Çözümü

TürkTelekom Kullanıcıları TürkTelekom Şebeke Sorunu, Turkcell Kullanıcıları Turkcell Şebeke Sorunu ve Vodafone Kullanıcıları Vodafone Şebeke …

6 Yorumlar

  1. işte ben buna bilgi derim

  2. işte ben buna bilgi derim

  3. bilgiler çok işime yaradı teşekkürler

  4. bilgiler çok işime yaradı teşekkürler

  5. bilgiler çok işime yaradı teşekkürler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir