AnaSayfa / Blog / Güncel Haber / Apple-Samsung Davası Sürüyor

Apple-Samsung Davası Sürüyor

17 ay önce Apple’ın , ’un Apple ürünlerini taklit ettiğini savunmasıyla birlikte bu iki şirket patent savaşına girmişlerdi.Geçtiğimiz günlerde ise bu mahkemelere taşındı,artık dünyanın dört bir yerinde davalılar.

Ingiltere’deki bir mahkemede Samsungun Galaxy Tab 10.1’in Ipad’i taklit etmediğine hüküm getirildi ve duruşmanın hakimi Colin Briss, Apple’ın ’dan özür dileyen yazılar yayınlamasını istedi.Briss’in kararına göre Apple’ıin 6 gün boyunca mahkemenin bu kararıyla ilgili bir notu da web sitesinde tutması gerekiyor.

ABD cephesinde de savaş hızla sürüyor.Apple,’u patentlerini izinsiz kullanmasının haricinde ve Ipad’i kopyalamakla da suçluyor ve ondan 2.5milyar dolar tazminat talep ederek aynı zamanda bazı modellerini satıştan kaldırmasını istiyor.

Gelelim ’un savunmasına; 1991’den beri günümüz akıllı telefonlarının teknolojik gelişimi için birçok üretimde bulunduğunun kanıtlarını davada sundu.Hatta ilk ’un piyasaya sunuluşunun Samsung’un mobil telefon teknolojisini geliştirmeye başlamasından neredeyse 20 yıl sonra olduğunu savunuyorlar.

x Bir Saniye!

Siteyi terk edecek gibi görünüyorsunuz.

Yeni yayınlarımızdan haberdar olmak için yada Youtube sayfamızı takip etmek isteyebilirsiniz.

Sayfalarımızda ilginizi çekebilecek birçok şey daha var. Hemen göz atmak için Anasayfa'ya uğrayabilirsiniz:

Facebook'a Git YouTube'a Git

Bakalim ilerleyen günlerde bu savaş ne kadar hasara neden olacak ve savaşın galibi kim olacak..

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
ŞİMDİ ARA

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

ÖĞRENMEK İSTER MİSİNİZ?

TürkTelekom (Avea) Turkcell Vodafone Şebeke Sorunu Çözümü

TürkTelekom Kullanıcıları TürkTelekom Şebeke Sorunu, Turkcell Kullanıcıları Turkcell Şebeke Sorunu ve Vodafone Kullanıcıları Vodafone Şebeke …

10 Yorumlar

  1. Paylaşım için teşekkürler

  2. iyi ki varsın teknolojide destek sayenizde yeni birey öğrendim

  3. Paylaşım için teşekkürler

  4. CELİLE YAMAÇ

    işte ben buna bilgi derim

  5. Paylaşım için teşekkürler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir