AnaSayfa / Blog / Güncel Haber / Apple Yönetiminde Olay

Apple Yönetiminde Olay

Bilgisayar, İnternet, Güvenlik Sistemleri, Cep Telefonları, Tabletler, Navigation Sistemleri ve SmartTV ler için 11820 Teknoloji Destek Hattını Arayarak Yardım Alabilirsiniz.

       

 

, 5 ile birlikte gelen iOS 6 işletim sisteminin son sürümünde yer alan harita uygulaması yüzünden çok büyük tepkiler almıştı ve şirket bir sıkıntı dönemine girmişti. Hatta Tim Cook,  haritadaki sorunları düzeltmek için çalışmalara başladıklarını duyurmuştu ve halka özrünü dile getiren bir konuşma yapmıştı.  Wall Street Journal’ daki habere göre ’ ın yazılım müdürü ve iOS biriminin başkan yardımcısı Scott Forstall, Maps’ te yaşanan sorunlar yüzünden özür dilediğini belirten yazıyı imzalamayınca şirketten uzaklaştırıldı. Bununla birlikte 2013 itibariyle şirketle tüm bağlantısının kesilmesine karar verildi. Bu çok şok edici bir haber çünkü Scott Forstall, Steve Jobs’ a en yakın kişiydi ve onun varisi olarak görülüyordu.  Ancak Forstall’ ın kovulmasının tek nedeni bu değildi. Jobs’ un vefatından sonra , Jobs’ a yakınlığından yararlanıp şirkette ayrılıklara neden olmakla suçlanıyordu ve üst düzey yöneticiler tarafından sürekli şikayet ediliyordu. Egosunu öne çıkaran Fostall ‘ ın sonu bu oldu. Anlaşılan antlaşmayı imzalamaması için bardağı taşıran son damlaydı. Scott yerini 2013 itibari ile Craig Federighi’ ye bırakacak. Fakat Scott, her ne kadar  2013 itibari ile ’ dan uzaklaşacak olsa da şimdiden görevleri minimize edilmiş vaziyette.

 

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

ÖĞRENMEK İSTER MİSİNİZ?

TürkTelekom (Avea) Turkcell Vodafone Şebeke Sorunu Çözümü

TürkTelekom Kullanıcıları TürkTelekom Şebeke Sorunu, Turkcell Kullanıcıları Turkcell Şebeke Sorunu ve Vodafone Kullanıcıları Vodafone Şebeke …

4 Yorumlar

  1. iyi ki varsın teknolojide destek sayenizde yeni birey öğrendim

  2. bilgiler çok işime yaradı teşekkürler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir