AnaSayfa / Blog / Bilgisayar Destek / Bilgisayar Ekranı Meraklı Gözlerden Nasıl Korunur
Bilgisayar, Gizli Monitör, koruma,  Bilgisayar Ekranını Gizlemek,  Gizli Ekran, Privacy Screen,
Bilgisayar, Gizli Monitör, koruma,  Bilgisayar Ekranını Gizlemek,  Gizli Ekran, Privacy Screen,

Bilgisayar Ekranı Meraklı Gözlerden Nasıl Korunur

Gizli Ekranınızın olmasını ister miydiniz? Bilgisayar Ekranı Meraklı Gözlerden korumanın aslında bir kaç yolu var. İşte size Gizli Monitör. 🙂

Sizinle birlikte çalışanların ekranınızı görmemeleri için fazlamı dikkat ediyorsunuz? Gizlilik ofisinizde bir sorun mu? Ya da evde masaüstü bilgisayar monitörünü birinin gözünden uzak tutmak mı gerekiyor? Belki, ne okuyorsanız yada ne izliyorsanız çevrenizdeki kişilerin ekranınızı görmemeleri gerekir.

Bir şirketin müdürüsün, Ama ortamın müsait değilse hesap Bilgilerini kontrol edemiyorsun. Yada bir Cafe ortamındasın, ne yaparsan yap meraklı gözleri üzerinden alamayacaksın. Anam bu neye bakıyor ne yapıyor diye monitörüne bakacaaklaaar. E peki ne yapacağız?

Bir Gizli Ekran Satın Alın

Gizli ekran üreten bir kaç şirket var.  (Örneğin 20′ lik bir Gizli Monitör) Malzeme görüş açısını daraltarak bu işi yapar. Böylece ekranı inceleyen tek kişi ekranda ne olduğunu görebilir. Eğer bu monitörde bakış açısını çok sol veya sağında yaparsanız ekran görüntüsünün güçlüğün düşünün. Yani dikey açıyla baktığınızda sorun yok. Sağınızdaki ve solunuzdaki kişiler ekranınızı göremeyecek. Bence Çok saçma. Ayrıca bu kaplama sadece masaüstü bilgisayarlarda çalışmakta.

Gizli Ekran

 

Kendi Gizli Ekranınızı Yapın

Bir gizlilik filtresi satın yapmak istediğiniz bir şey değilse ve eski bir monitör etrafınızda varsa, o eski kullanılmayan monitörü bir çak uyarlama ile gizlilik monitöre dönüştürmeyi düşünebilirsiniz. 🙂

Burada işi yapan eski monitör değil. Eski monitör TFT ekransa, cam arasında polarize fitre vardır. Filtreyi kaldırdığınızda ekran parlak olacaktır. Kaldırdığınız polarize filtreyi 3D gözlük (veya ucuz güneş gözlüğü) taktığınızda gözlük kimdeyse Süleyman’da odur. 🙂 Sonuçta polarize filtreli gözlük yoksa kimse parlak ekran göremeyecektir. Tabii ki filtreyi kaldırdığınız monitörü daha sonra geri döndürmek veya satmak istediğinizde bu mümkün olmayacaktır. Dikkatli olmanızı tavsiye ediyorum.

İşte ekranı ve sonuçların nasıl oluşturulacağını öğreten video.

Bilgisayar Ekrani Merakli Gozlerden Nasil Korunur Gizli Monitor

 

Bir Akıllı Telefon veya Tablet Kullanın

Dikkate değer bir başka seçenek. Cihazın ekranını tamamen kesip, başka bir yeniden boyutlandırmak. Böylece kimsenin kolayca içeriğini ayırt edemez.  Ama bunu nasıl yapabilir?

Cevap uzak masaüstü teknoloji ile. Hassas veri üzerinde çalışan, yerine normal olarak ekran kullanırken, örneğin GoToMyPC, Splashtop veya TeamViewer gibi bir uzak masaüstü uygulaması kullanarak PC’nize akıllı telefonunuzu veya tabletinizi Bağlayın / Kullanın.

Fikir Fikirdir.  🙂

 

Görüntü: Man in balaclava via Shutterstock

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

ÖĞRENMEK İSTER MİSİNİZ?

Dns Probe Finished No internet Hatası, Dns Probe Finished, No Internet, Dns Probe Finished No internet Çözüm, DNS PROBE FINISHED NO INTERNET Çözüm, Dns Probe Finished No internet Windows 10, Dns Probe Finished No internet Windows 7,

DNS PROBE FINISHED NO INTERNET Hatası Çözümü

Bilgisayarda Chrome İnternet Explorer Firefox Tarayıcıda Dns Probe Finished No internet hatası alıyorsanız çözüm için …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir