Bilgisayarın İnterneti Nasıl Paylaşılır - PC Hotspot | Bilgisayar Destek

Bilgisayarın İnterneti Nasıl Paylaşılır – PC Hotspot

Bilgisayarın İnterneti Nasıl Paylaşılır – PC Hotspot

Merhaba, bugünde sizlere bir bilgisayarın internetinin nasıl paylaşıldığını anlatmaya çalışacağım. Yapılacak işlemlerin Wi-Fi özelliği olan bir bilgisayardan gerçekleştirilmesi gerektiğini hatırlatarak gelen soruları şöyle sıralayalım.

Bilgisayarımı nasıl yaparım, Bilgisayardaki interneti diğer cihazlara nasıl çeviririm, Bilgisayardaki internetimi telefonumda kullanmak istiyorum gibi.

Şimdi öyle bir programdan bahsedeceğim ki bu programa aracılığı ile, bağlandığınız 3G Modem, Telefon, Kablolu Modem gibi cihazlardan aldığınız interneti bilgisayarınızın Wi-Fi özelliği ile tüm cihazlarda kullanılmasını sağlayacaksınız.

Bilgisayar Internetini Nasil Dagitaibilirim 01

Bahsi geçen uygulamamızın adı Connectify. Connectify uygulamasını hem ücretli hemde ücretsiz olarak kullanabiliyorsunuz. Uygulamayı indirmek için BURAYA tıklayabilirsiniz. Programun Pro sürümünü kullanmak için 56,16 YTL yi gözden çıkarmanız gerekiyor.

Connectify  kolay kullanımlı PC için Internet bağlantısı paylaşımı yazılımıdır. Connectify ile kablosuz olarak herhangi bir kablo modem, hücresel kart, ya da başka bir Wi-Fi internet bağlantısı paylaşabilir.  Connectify 3G ya da 4G Internet bağlantı paylaşımı yolda veya evde Wi-Fi ile bağlanmak olanağını artırmak için gerçekten güzel bir program. Olasılıklar sonsuz.

Yolda İnternet Bağlantı Paylaşımı:

Bilgisayar Internetini Nasil Dagitaibilirim 02

Yolculuk halindesiniz Laptop’da telefonunuz internetini USB aracılığı ile kullanıyorsunuz.  Ama bunu aynı anda sizden başka birinin kullanma olanağı yok.

Ya siz vaz geçeceksiniz yada karşı taraf. işte bu noktada Connectify devreye giriyor. USB ile telefonunuzu bilgisayarınıza bağlayın ve Connectify programını çalıştırın.

Artık kaç kişi bağlanmak istiyorsa verin SSID (kablosuz ağ adı) le şifreyi herkes bağlansın içiniz rahat etsin.

 

 3G, 4G ve Mobil Genişbant Paylaşımı

Bu kadaş iş saydık şimdi bu cihaz 3G modem internetini paylaşmasa olur mu? Olmaz :)

Bilgisayar Internetini Nasil Dagitaibilirim 03

 

-

Bu sitede paylaşılan bilgiler KAYNAK GÖSTERMEKSİZİN herhangi bir şekilde paylaşılması yasaktır. Aksi paylaşımlarda karşılaşmamız dahilinde yasal süreç başlatılır. Sayfada yazan bilgilerin 11820 hizmeti ile ilgili bir bağlantısı yoktur. Teknoloji Destek Hattı ' nın bu bilgilerin doğruluğu, güncelliği, uygulanabilirliği konusunda herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır. Bu bilgiler dahilinde, bu sitede paylaşılan teknik adımları uygulamak, kullanıcıların şahsi iradeleri ve sorumluluklarındadır. Bu sitede paylaşılan konularla ilgili profesyonel destek 11820 Teknoloji Destek Hattı aranarak alınabilir.

-

 

Bir önceki yazımız olan Samsung Wave DNS Ayarları Nasıl Değiştirilir Görsel başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz .

Submit a Comment

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>