AnaSayfa / Blog / Güncel Haber / Çalınan Telefonlar Artık Patlayabilir!
calinana-telefonlar-artik-patlayabilir

Çalınan Telefonlar Artık Patlayabilir!

Oldukça yüksek fiyata sahip akılı telefonlar hem fiyatı hem de kolay taşınabilirliği nedeniyle hırsızlar için ideal bir ürün. Google ve Microsoft, bir sonraki işletim sistemlerine akıllı telefon hırsızlığına caydırıcı olacağı düşünülen “kill switch” özelliği dahil edecek. Google ve Microsoft, akıllı telefon hırsızlığını bu şekilde önleyecek.

x Bir Saniye!

Siteyi terk edecek gibi görünüyorsunuz.

Yeni yayınlarımızdan haberdar olmak için yada Youtube sayfamızı takip etmek isteyebilirsiniz.

Sayfalarımızda ilginizi çekebilecek birçok şey daha var. Hemen göz atmak için Anasayfa'ya uğrayabilirsiniz:

Facebook'a Git YouTube'a Git

 

calinana-telefonlar-artik-patlayabilir-01

Apple iOS 7’de kill switch özelliğini dahil ederek, epey yol aldı ve Android işletim sisteminin geliştiricisi Google’da yakında Apple’ı takip edecek gibi görünüyor. Mountain View merkezli Google’ın Bloomberg’e yaptığı açıklamaya göre, Android’in bir sonraki sürümüne “fabrika sıfırlama koruma çözümü” katarak basit bir fabrika reset ile bypass edilemez kalıcı bir kilit özelliği olacağını söyledi. Microsoft’ta, kendi mobil işletim sisteminde benzer bir özellik uygulayacak.

ABD’de Cep telefonu şirketlerine federal ve eyalet milletvekilleri hırsızların cihazları çalmak istememesi için çalınan cihazları işe yaramaz hale getirecek olan “kill switches” yani “ölüm anahtarı” özelliğini işletim sisteminde yerleşik olarak zorunlu hale getirmek için bastırıyorlar.

Eğer bu özellik Android cihazlara gelirse, akıllı telefonunuz çalındığında cihazınızı kullanılamaz hale getirebileceksiniz. Böylelikle telefon hırsızın elinde kalacak ve satamayacak. Bu böyle devam ettiği sürece de akıllı telefon hırsızlığından vazgeçecekler. Bakalım bu işlem caydırıcılık için etkili olacak mı? Özellikle de bizim Ülkemizde.

 

Yazar Hakkında

[author_image timthumb=’on’]http://www.teknolojidedestek.com/profilfoto/fatihates.jpg[/author_image] [author_info]Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır. [/author_info]

 

android kill switch, Çalınan telefonlar, çalıntı telefon patlatma, iOS 7 kill switch, kill switch, kill switch anlamı, kill switch nasıl kullanılır, kill switch nedir, kill switch özelliği, microsoft kill switch, windows phone kill switch,

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
ŞİMDİ ARA

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

ÖĞRENMEK İSTER MİSİNİZ?

Fake WhatsApp Messages, WhatsApp Sahte Mesaj, WhatsApp Ses Kaydediyor Mu, WhatsApp Gizlilik,

Whatsapp’ta Herkesin Paylaştığı O Mesajın Altından Ne Var

Whatsapp’ta Herkesin Paylaştığı O Mesajın Altından Ne Var? Fake WhatsApp Messages olarak da bakacağınız WhatsApp Sahte Mesaj  …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir