AnaSayfa / Blog / İnternet Destek / Chrome’ da Gördüğünüzü Tek Tıkla Dropbox’ a Yükleyin

Chrome’ da Gördüğünüzü Tek Tıkla Dropbox’ a Yükleyin

Web’ de gördüğünüz birşeyi Google Chrome’ un yeni eklentisi ile artık Dropbox’ a direk olarak yüklemeniz mümkün.

Dropbox resimlerini, belgelerini, müziklerini düzenli olarak yanında taşımak ya da paylaşmak isteyenler için en iyi ‘bulut deposu’ çözümlerinden biridir. Internet bağlantınız olduğu sürece, dosyalarınıza heryerden erişmenüz mümkün. Bu da kullanıcılarına ayrı bir rahatlık veriyor çünkü bilgisayarınız yanınızda olmasa bile dosyalarınızı unutmamış oluyorsunuz.

Eğer Web üzerinden çok sık belgeler ya da resimler yüklüyorsanız, bu sürecin efektif olmadığını farketmişsinizdir. Ya Dropbox’ ın yazılımını bilgisayarınıza yükleyip istediğiniz her dosyayı yükleyebilirsiniz ya da dosyanın yerini belirleyip Web tarayıcınız üzerinden yükleyebilirsiniz. İlk seçeneği seçereniz varsayılan indirme yerini Dropbox olarak belirleyebilirsiniz. Ancak  muhtemelen bilgisayara yüklemek istediğiniz herşeyi Dropbox’ a yüklemeyeceksinizdir. Sonuç olarak bu seçeneklerden hiçbiri ideal seçenek değil. O yuzden Google Chrome’ un yeni Dropbox eklentisine göz atmanızı tavsiye ederim. İki tıkla istediğiniz belgeyi Dropbox hesabınıza yüklemeniz mümkün. İlk yapmanız gereken Download to Dropbox for Chrome eklentisini indirmeniz. Chromw Web Store ‘ dan eklenti sayfasını ziyaret edin ve Chrome’ a ekle butonuna basın.

Daha sonra Dropbox hesabınıza giriş yapın.

Girişin başarılı olduğunu söyleyen bir yükleme sayfası görmeniz gerekiyor. Chrome toolbar’ ındaki Dropbox ikonuna bakarak giriş yaptığınıza emin olun. Kırmızı ya da sarı alarm ikonları olmamalı. Eğer varsa ikona basıp sorunu görebilirsiniz.

Artık Web’ de dolaşırken istediğiniz dosyaları rahatça Dropbox hesabınıza aktarabilirsiniz. Tek yapmanız gereken sağa tıklayıp Upload to Dropbox(Dropbox’ a yükle) seçeneğini seçmeniz.

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

ÖĞRENMEK İSTER MİSİNİZ?

Twitter Hesap Silme, Twitter Hesabı Nasıl Silinir, Twitter Hesabını Kalıcı Silme, Twitter Müşteri Hizmetleri,

Twitter Hesap Silme Nasıl Yapılır – Müşteri Hizmetleri

Twitter Hesap Silme, Twitter Hesabı Nasıl Silinir, Twitter Hesabını Kalıcı Silme, Twitter Müşteri Hizmetleri, Bunlardan twitter ile ilgili …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir