AnaSayfa / Blog / İnternet Destek / Chrome’ da Gördüğünüzü Tek Tıkla Dropbox’ a Yükleyin

Chrome’ da Gördüğünüzü Tek Tıkla Dropbox’ a Yükleyin

Web’ de gördüğünüz birşeyi Chrome’ un yeni eklentisi ile artık Dropbox’ a direk olarak yüklemeniz mümkün.

Bilgisayar, İnternet, Güvenlik Sistemleri, Cep Telefonları, Tabletler, Navigation Sistemleri ve ler için 11820 Teknoloji Destek Hattını Arayarak Yardım Alabilirsiniz.

Dropbox resimlerini, belgelerini, müziklerini düzenli olarak yanında taşımak ya da paylaşmak isteyenler için en iyi ‘bulut deposu’ çözümlerinden biridir. Internet bağlantınız olduğu sürece, dosyalarınıza heryerden erişmenüz mümkün. Bu da kullanıcılarına ayrı bir rahatlık veriyor çünkü bilgisayarınız yanınızda olmasa bile dosyalarınızı unutmamış oluyorsunuz.

Eğer Web üzerinden çok sık belgeler ya da resimler yüklüyorsanız, bu sürecin efektif olmadığını farketmişsinizdir. Ya Dropbox’ ın yazılımını bilgisayarınıza yükleyip istediğiniz her dosyayı yükleyebilirsiniz ya da dosyanın yerini belirleyip Web tarayıcınız üzerinden yükleyebilirsiniz. İlk seçeneği seçereniz varsayılan indirme yerini Dropbox olarak belirleyebilirsiniz. Ancak  muhtemelen bilgisayara yüklemek istediğiniz herşeyi Dropbox’ a yüklemeyeceksinizdir. Sonuç olarak bu seçeneklerden hiçbiri ideal seçenek değil. O yuzden Chrome’ un yeni Dropbox eklentisine göz atmanızı tavsiye ederim. İki tıkla istediğiniz belgeyi Dropbox hesabınıza yüklemeniz mümkün. İlk yapmanız gereken Download to Dropbox for Chrome eklentisini indirmeniz. Chromw Web Store ‘ dan eklenti sayfasını ziyaret edin ve Chrome’ a ekle butonuna basın.

Daha sonra Dropbox hesabınıza giriş yapın.

Girişin başarılı olduğunu söyleyen bir yükleme sayfası görmeniz gerekiyor. Chrome toolbar’ ındaki Dropbox ikonuna bakarak giriş yaptığınıza emin olun. Kırmızı ya da sarı alarm ikonları olmamalı. Eğer varsa ikona basıp sorunu görebilirsiniz.

Artık Web’ de dolaşırken istediğiniz dosyaları rahatça Dropbox hesabınıza aktarabilirsiniz. Tek yapmanız gereken sağa tıklayıp Upload to Dropbox(Dropbox’ a yükle) seçeneğini seçmeniz.

Hakkında Edemirayak

State University of New York ve İstanbul Teknik Üniversitesi' nden Bilgisayar ve Bilişim Sistemleri Mühendisliği dalında çift diploma alacak olan bir bilişim kuşuyum. Kendimi bilişim, sosyal medyada geliştirmek ve bu aşamada öğrendiklerimi sizlerle paylaşmak için sosyalmedyakusu.wordpress.com da ve bu sayfada makaleler yazıyorum. Amacım edindiğim bilgileri en hızlı şekilde sizlere sunmaktır.

ÖĞRENMEK İSTER MİSİNİZ?

Gmail Yedekleme, Gmail Yedekleme Programı, Gmail Nasıl Yedeklenir, Google Drive Yedekleme, Google Fotoğrafları Yedekleme, Gmail Yedekleme Silme, Gmail Yedeğini Geri Yükleme, Gmail Backup,

Gmail Yedekleme Nasıl Yapılır

Google her kullanıcısına 15 – 17 GB ücretsiz web alanı veriyor. Bu alan tüm google …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir