AnaSayfa / Blog / Modem Kurulumları / Draytek Vigor Modem Kurulumu
Draytek Vigor Modem Kurulumu

Draytek Vigor Modem Kurulumu

Cihaza 192.168.1.1 IP numarası ile girilir. Kullanıcı adı ve şifre kısmı boş bırakılır. Açılacak olan menü aşağıdaki gibidir. Burada dikkat edilmesi gereken, firmware versiyonunun güncel olmasıdır.

x Bir Saniye!

Siteyi terk edecek gibi görünüyorsunuz.

Yeni yayınlarımızdan haberdar olmak için yada Youtube sayfamızı takip etmek isteyebilirsiniz.

Sayfalarımızda ilginizi çekebilecek birçok şey daha var. Hemen göz atmak için Anasayfa'ya uğrayabilirsiniz:

Facebook'a Git YouTube'a Git

draytek-vigor-modem-kurulumu-00

Yukarıdaki işlemler bittikten sonra cihazın WAN menüsüne girilir ve onun alt sekmesi olan genaral setup menüsüne girilir.

draytek-vigor-modem-kurulumu-01

WAN General setup menüsünde yapılacaklar sıralanırsa,  WAN1’de “enable” kısmı “yes”, “load balance mode” kısmı “auto”  ve“active mode” kısmı “always on” olmalıdır. Bu şekilde bırakılırsa cihaz otomatik “load balance” yapar ve iki hattı da kullanır. Eğer yedekli çalışsın olarak ayarlanırsa, hangisi öncelikli ise öncelikli olan “Always on” bırakılıp diğeri “Active on demand” seçilir. Buna göre “WAN1 Fail” kısmı seçilirse, seçilen WAN düştüğünde diğerine geçecektir ya da “WAN upload speed exceed” kısmı seçildiğinde, yazılan “upload” ve download” hızları geçtiği zaman diğeri devreye girecektir.

draytek-vigor-modem-kurulumu-02

“WAN>Genaral Setup” menüsünde ayarlamalar bittikten sonra WAN menüsünün ikinci alt sekmesi olan “internet Access”menüsüne tıklanır. Gelen menü aşağıdaki gibi olacaktır.

draytek-vigor-modem-kurulumu-03

Burada 2 WAN sekmesi gelecektir. Bunlardan WAN1 adsl portudur. WAN1 yazısının üstüne tıklanarak içine girilir. Açılacak olan menü aşağıdaki gibidir.

draytek-vigor-modem-kurulumu-04

Burada yapılacaklar sıralanırsa, öncelikle “Enable” işaretlenip alt sekmelere geçilir. “Multi-PVC”  Channel 1 olmalıdır. VPI 8, VCI 35, Encapsulating Type LLC/SNAP, protocol PPPoE, Modulation T1.413 olmalıdır. Yan tarafa geçildiğinde “user name” Telekomdan alınmış olan kullanıcı adıdır. Alt kısma da şifre yazılır ve “Ok”  tuşuna basılır. Ayarları kontrol etmek için “Online Status”sekmesine tıklanır. Eğer oradaki menüler yeşil ise ayarlar çalışıyor demektir. WAN IP kısımında 172….. ile başlayan bir IP almış ise, kullanıcı adı ve şifre kontrol edilmelidir.

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
ŞİMDİ ARA

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

ÖĞRENMEK İSTER MİSİNİZ?

Everest SG DSL2017 Modem Kurulumu

Everest SG DSL2017 Modem Kurulumu

Everest SG DSL2017 Modem Kurulumu işlemine başlamak için önce modem Everest DSL2017 IP Adresi olan 192.168.1.1 …

7 Yorumlar

  1. iyi ki varsın teknolojide destek sayenizde yeni birey öğrendim

  2. Paylaşım için teşekkürler

  3. AKŞİN MEHMET

    Faydalı bir bilgi

  4. bilgiler çok işime yaradı teşekkürler

  5. CANDAN VUSLAT

    teşekkürler

  6. Mükemmel

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir