AnaSayfa / Blog / Güncel Haber / En İyi Mobil İşletim Sistemi (İnografik)

En İyi Mobil İşletim Sistemi (İnografik)

Bilgisayar, İnternet, Güvenlik Sistemleri, Cep Telefonları, Tabletler, Navigation Sistemleri ve ler için 11820 Teknoloji Destek Hattını Arayarak Yardım Alabilirsiniz.

Artık her dört cihazdan birinin olduğunu biliyor muydunuz? Dört yıl önce T-Mobile G1 ile piyasaya giren artık Dünya’nın en çok kullanılan telefonu. Bunda Google’ ın da desteği çok önemli yer alıyor tabiki. IDC’ ye göre yılın üçüncü çeyreğinde 136 milyon işletim sistemine sahip telefon satıldı. Yıllık başarı oranına baktığımızda iOS %57.3 , ise %91.5 oranında artış gözüküyor. Yani başarısını neredeyse ikiye katlamış gözüküyor. IHS iSuppli ‘ ın raporuna göre çok yakında Anroid’ in kullanım ağı 1 milyara ulaşacak. IHS iSuppli şirketinin mobil analisti Daniel Gleeson, Anrdroid’ in bu büyük yükselişindeki en büyük rolü Google’ ın oynadığı kanısında. “Google’ın, işletim sistemini açık kaynaklı bir platform haline getirerek üçüncü şahıslara ücretsiz sunması sayesinde epey yol almıştır.”

Ayrıca, rakamlara bakılırsa Android’in bu hızlı yükselişi kısa süreli olmayacak gibi gözüküyor.  İşletim sisteminin, 2016 yılına kadar 3 milyar üniteye ulaşması bekleniyor.

Hakkında Edemirayak

State University of New York ve İstanbul Teknik Üniversitesi' nden Bilgisayar ve Bilişim Sistemleri Mühendisliği dalında çift diploma alacak olan bir bilişim kuşuyum. Kendimi bilişim, sosyal medyada geliştirmek ve bu aşamada öğrendiklerimi sizlerle paylaşmak için sosyalmedyakusu.wordpress.com da ve bu sayfada makaleler yazıyorum. Amacım edindiğim bilgileri en hızlı şekilde sizlere sunmaktır.

ÖĞRENMEK İSTER MİSİNİZ?

TürkTelekom (Avea) Turkcell Vodafone Şebeke Sorunu Çözümü

TürkTelekom Kullanıcıları TürkTelekom Şebeke Sorunu, Turkcell Kullanıcıları Turkcell Şebeke Sorunu ve Vodafone Kullanıcıları Vodafone Şebeke …

Bir Yorum

  1. Bu güzel bilgi için teşekkürler…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir