AnaSayfa / Blog / Güncel Haber / Exynos 5 Octa İşlemcide PowerVR Grafik Birimlerine Yer Verebilir
Samsung Exynos 5 Octa Ana

Exynos 5 Octa İşlemcide PowerVR Grafik Birimlerine Yer Verebilir

Merhaba, bugün sizlere CES 2013 etkinliğinde ’un yaptığı tanıtımlar neticesinden Exynos 5 Octa İşlemcide PowerVR Grafik Birimlerine Yer Verebilme ihtimeline karşı bilgi aktaracağım. Esnek panellerden farklı çözümler sunan , cihaz anlamında Galaxy S II Plus’ı karşımıza çıkarmış ve telefonda konumlandırdığı teknik özelliklerle hayal kırıklığı yaratmıştı. cephesinde etkinliğin en dikkat çekici tanıtımı ise Exynos 5 octa oldu diyebiliriz.

x Bir Saniye!

Siteyi terk edecek gibi görünüyorsunuz.

Yeni yayınlarımızdan haberdar olmak için yada Youtube sayfamızı takip etmek isteyebilirsiniz.

Sayfalarımızda ilginizi çekebilecek birçok şey daha var. Hemen göz atmak için Anasayfa'ya uğrayabilirsiniz:

Facebook'a Git YouTube'a Git

Samsung Exynos 5 Octa

Dört çekirdekli iki yapı üzerine oluşturulan ve toplam sekiz çekirdekten oluşan işlemciler 2014’ün ilk çeyreğinde cihazlarda kullanıma sunulacak. Cortex-A15 ve A7 mimarisini temel alan çipset, 28nm fabrikasyon sürecinde üretim gösteriyor. A7 tabanlı dört çekirdek 1.2GHz frekans hızına ulaşırken, A15 mimari de ise bu hız 1.8GHz’e ulaşıyor. Pil gücünde %70 oranında tasarruf sağlayan ve aynı zamanda ARM’ın big.LITTLE teknolojisini büyesinde barındırıan Exynos 5 Octa, düşük güç ve yüksek performans vaat ediyor.

Etkinlik esnasında grafik biriminin sunduğu performanstan da bahsedilmiş ve söz konusu birimin dört çekirdekli Mali-400 GPU’dan iki kat daha yüksek performans sunduğu iddia edilmişti. Ne var ki yeni kullanılacak grafik biriminden hiç söz edilmedi. Çeşitli kaynaklar Güney Koreli üreticinin Exynos 5 octa’da PowerWR çözümleri kullanacağını iddia ediyor.

Apple’ın %10 hisse sahibi olduğu Imagination Technologies bünyesinde üretilen grafik birimi, şirketin son dönemde sunduğu iPhone ve iPad modellerinin büyük bölümünde kullanıldı.

Galaxy S IV içinde adı geçen PowerVR SGX 544MP3 ilerleyen süreçte Exynos 5 octa ile resmiyet kazanan cihazların büyük bölümünde yer alması bekleniyor. Açıkçası Galaxy S IV’ün işlemci birimini dört çekirdekli Exynos 5 5250 ya da 5450 ve Mali-T604 GPU’nun oluşturacağı iddiaları daha çok gerçeği yansıtıyor.

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
ŞİMDİ ARA

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

ÖĞRENMEK İSTER MİSİNİZ?

Fake WhatsApp Messages, WhatsApp Sahte Mesaj, WhatsApp Ses Kaydediyor Mu, WhatsApp Gizlilik,

Whatsapp’ta Herkesin Paylaştığı O Mesajın Altından Ne Var

Whatsapp’ta Herkesin Paylaştığı O Mesajın Altından Ne Var? Fake WhatsApp Messages olarak da bakacağınız WhatsApp Sahte Mesaj  …

4 Yorumlar

  1. Paylaşım için teşekkürler

  2. teşekkürler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir