AnaSayfa / Blog / İnternet Destek / Facebook Sayfa Şikayeti Nasıl Yapılır

Facebook Sayfa Şikayeti Nasıl Yapılır

Lütfen bu yazıyı Okuyun ve Paylaşın. Aslında sosyal medya ile alakalı yazı yazmıyorum ama bugün gördüğüm bir durum karşısında hem sizleri bilgilendirmek hemde gerçekten çözüm olması için nasıl işlem gerçekleştirileceği hakkında bilgi vermeye çalışacağım.

Konu ile ilgili örnek bir sayfa var. Sayfada yapılan paylaşımlar insanlığın kabul edemeyeceği nitelikte olduğu için aşırı tepki alıyor ama tepkiler yanlış yapıldığından sayfanın daha da trend almasını sağlamakla birlikte yöneticilerin bu anlamda daha fazla kışkırtıcı içerik paylaşımına neden oluyor. İlgili sayfa aşağıda.

facebook-sayfa-sikayeti-nasil-yapilir

 

Sayfada yazılan ve paylaşılan görüntüler ciddi anlamda dini istismar içermektedir. Ama biz öfkemize yenik düşerek bu yazılan ve paylaşılan görüntülere Yorum Yaparak, paylaşım Yaparak Şikayette bulunulmasını isteyerek sayfanın daha fazla olumsuzda olsa ilgi görmesini sağlıyoruz. Açıkça söylemek gerekirse bu sayfanın yöneticileri kesinlikle ve kesinlikle Atatürk’çü değil. Bu sayfanın yöneticileri aslında insan bile hayvan değil. Yazık kı bunun için birde Atatürk’ü alet ediyorlar.

Konu ile ilgili yapılacak gen güzel işlem mevcut yazılar ile ilgili yapılan yorumların kaldırılması için çevrenizdeki kişilere bilgi vermek ve yorumların paylaşımların kaldırılmasının ardından sayfada hiçbir beğeni paylaşım yorum yapmadan yazı ve sayfa hakkında şikayette bulunmaktır.

Bu işlemlerin nasıl gerçekleştirileceği ile ilgili görüntüler aşağıdaki gibidir.

ÖNEMLİ: Lütfen şikayet etmeden önce sayfada yaptığınız yorumları, paylaşımları kaldırın. Eğer daha fazla işlem yapılmasını istiyorsanız İnternet Suçları Bölümü 0312 582 82 82 yi arayabilirsiniz. 

 

Sayfa Şikayeti:

Öncelikle sayfaya giriş yaptıktan sonra Çark yasa seçenekler diye ifade edilen butona tıklayarak Sayfa’yı Şikayet Et seçeneğine tıklıyoruz.

facebook-sayfa-sikayeti-nasil-yapilir-01

 

Ardından gelen seçenekler içerisinden Bu Sayfanın ’ta Olmaması Gerektiğini Düşünüyorum seçeneğini işaretleyip Devam diyoruz.

facebook-sayfa-sikayeti-nasil-yapilir-03

Akabinde gelen seçenekleri içerisinde önce Diğer seçeneğini işaretleyip Devam diyoruz. Ardından Bu Dinime Hakaret Ediyor seçeneğini işaretleyip Devam diyoruz.

facebook-sayfa-sikayeti-nasil-yapilir-04

facebook-sayfa-sikayeti-nasil-yapilir-05

Son olarak Bir Şikayet Gönder seçeneğini işaretleyerek Devam butonuna tıklıyoruz. Şikayetinizi aldık yazısını gördüğünüzde Tamam butonunu tıklayarak işlemi bitiriyoruz.

facebook-sayfa-sikayeti-nasil-yapilir-06

facebook-sayfa-sikayeti-nasil-yapilir-07

 

Sayfa şikayeti bu şekilde yapılmış oldu. Paylaşım ile ilgili şikayet için:

Paylaşım Şikayeti:

İlgili görseli açtıktan sonra Seçenekler ve ardından Şikayet Et‘i tıklıyoruz.

facebook-sayfa-sikayeti-nasil-yapilir-08

Daha sonra Bu Sayfanın ’ta Olmaması Gerektiğini Düşünüyorum seçeneğini işaretleyerek Devam butonuna tıklıyoruz.

facebook-sayfa-sikayeti-nasil-yapilir-09

 

Gelen seçenekler içinden Bu Dinime Hakaret Ediyor seçeneğini işaretleyip Devam diyoruz.

facebook-sayfa-sikayeti-nasil-yapilir-10

 

Son olarak Bir Şikayet Gönder seçeneğini işaretleyerek Devam butonuna tıklıyoruz. Şikayetin için Teşekkür Ederiz penceresinde  Destek Panosunu tıklayarak şikayet le ilgili durumu kontrol edebilirsiniz. Sayfa ne oldu acaba diye sürekli giriş yaparak erişim sayısını artırmanın bir mantığı yok.

facebook-sayfa-sikayeti-nasil-yapilir-11

facebook-sayfa-sikayeti-nasil-yapilir-12

 

Yazar Hakkında

[author_image timthumb=’on’]http://www.teknolojidedestek.com/profilfoto/fatihates.jpg[/author_image] [author_info]Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır. [/author_info]
x Bir Saniye!

Siteyi terk edecek gibi görünüyorsunuz.

Yeni yayınlarımızdan haberdar olmak için Facebook yada Youtube sayfamızı takip etmek isteyebilirsiniz.

Sayfalarımızda ilginizi çekebilecek birçok şey daha var. Hemen göz atmak için Anasayfa'ya uğrayabilirsiniz:

Facebook'a Git YouTube'a Git

Aramalar: AtaNeferleri Facebook Şikayet, AtaNeferleri Şikayet, Facebook Paylaşım Şikayeti, Facebook Sayfa Şikayeti, Facebook Sayfa Şikayeti Durumu, Facebook Sayfa Şikayeti Nasıl yapılır, Facebook Sayfa Şikayeti Nereden Yapılır, Facebook Sayfa Şikayeti Takibi, Facebook Topluluk Şikayeti, AtaTürk’ün Neferleri Şikayet

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
ŞİMDİ ARA

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

ÖĞRENMEK İSTER MİSİNİZ?

Gmail Yedekleme, Gmail Yedekleme Programı, Gmail Nasıl Yedeklenir, Google Drive Yedekleme, Google Fotoğrafları Yedekleme, Gmail Yedekleme Silme, Gmail Yedeğini Geri Yükleme, Gmail Backup,

Gmail Yedekleme Nasıl Yapılır

Google her kullanıcısına 15 – 17 GB ücretsiz web alanı veriyor. Bu alan tüm google …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir