AnaSayfa / Blog / Güncel Haber / Facebook ve Twitter Savaşı Kızışıyor

Facebook ve Twitter Savaşı Kızışıyor

Facebook ve Twitter Savaşı Kızışıyor

Bilgisayar, İnternet, Güvenlik Sistemleri, Cep Telefonları, Tabletler, Navigation Sistemleri ve ler için 11820 Teknoloji Destek Hattını Arayarak Yardım Alabilirsiniz.

Sosyal medyanın iki devi arasında 2010 yılından itibaren rekabete dayalı bir savaş sürüyor. Savaş ilk olarak ’ un, üzerinden kullanıcıların arkadaş listelerine erişimini engellemesiyle
başladı. ’ un Instagram’ ı satın alması üzerine ’ dan karşı atak gecikmedi ve  Instagram üzerinden arkadaşlarını bul seçeneğini kaldırttı. Bunun üzerine , Instagram fotoğraflarının ’ da paylaşılmasını yasakladı. Bu olay üzerine kendi fotoğraf uygulamasını yarattı. ’ ın Ekim ayında satın aldığı Vine, kullanıcıların video paylaşmasına olanak sağlıyordu. Ancak Vine ’ dan bağımsız bir uygulamadır. Vine’ da da arkadaş eklemeniz gerekmektedir. Bunu bilen bir darbe daha vurup Vine’ da arkadaşlarını üzerinden bulmayı da engelledi.

Bu iki dev firmanın aralarındaki rekabetin ne kadar büyüyeceği, savaşın ne kadar kızışacağı ise merak konusu. Ancak Facebook ‘ un , “Bugüne kadar birçok uygulamaya erişimde büyük katkılarımız oldu.
Ancak taklitçi, kendilerini büyütmek için Facebook’u kullanan ama Facebook’a
faydası olmayan uygulamalara karşı yeni politikamızı yakında açıklayacağız”
sözünden bu atışmaların henüz durmayacağını anlıyoruz.

Hakkında Edemirayak

State University of New York ve İstanbul Teknik Üniversitesi' nden Bilgisayar ve Bilişim Sistemleri Mühendisliği dalında çift diploma alacak olan bir bilişim kuşuyum. Kendimi bilişim, sosyal medyada geliştirmek ve bu aşamada öğrendiklerimi sizlerle paylaşmak için sosyalmedyakusu.wordpress.com da ve bu sayfada makaleler yazıyorum. Amacım edindiğim bilgileri en hızlı şekilde sizlere sunmaktır.

ÖĞRENMEK İSTER MİSİNİZ?

TürkTelekom (Avea) Turkcell Vodafone Şebeke Sorunu Çözümü

TürkTelekom Kullanıcıları TürkTelekom Şebeke Sorunu, Turkcell Kullanıcıları Turkcell Şebeke Sorunu ve Vodafone Kullanıcıları Vodafone Şebeke …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir