AnaSayfa / Blog / Güncel Haber / Facebook’dan Bir Yeni Görünüm Daha
Facebook, Facebook Mozaik Görünüm, Facebook Destek, Facebook Yardım,
Facebook, Facebook Mozaik Görünüm, Facebook Destek, Facebook Yardım,

Facebook’dan Bir Yeni Görünüm Daha

Facebook, çok uzun zamandır dokunmadığı bu özelliğinde önemli bir yenilik yaptı!

   Facebook, “mozaik görünüm” ile yenilediği fotoğraflar sayfasını kullanıma açmaya başladı.
Yeni görünümde fotoğrafların iç içe gösterilmesinin yanı sıra, üst tarafta şu üç yeni sekme de yer alıyor: fotoğraflarınız, paylaştığınız fotoğraflar ve oluşturduğunuz albümler.

Facebook’un bu yeni görünümünün Facebook Camera uygulamasını geliştiren, bağımsız takım tarafından yapıldığı söyleniyor. Facebook’un daha yüksek kaliteye sahip, daha büyük fotoğraflara son zamanlarda önem verdiği biliniyordu. Sosyal ağın ızgara biçimindeki fotoğrafgörünümü, oldukça uzun bir zamandır değişmemişti. Yeni görünüm ise zaman tüneli ile bir bütünlük içinde çalışıyor. Örneğin bir fotoğrafın üzerine geldiğinizde onu vurgulamanız veya düzenlemeniz için düğmeler beliriyor. Albümlerin yeni ayrıntılı görünümü ise onu zaman tüneligörünümü ile daha uyumlu bir hale getiriyor.
Yeni görünüm, şüphesiz Google+’ın fotoğraf görüntüleyicisini andırıyor. Facebook, diğer web sitelerinden etkilenerek yeni güncellemeler yapmaya devam edeceklerini söylüyor.

Yeni fotoğraf görünümünün tüm dünyada tamamen kullanıma açılması, birkaç hafta sürecek. Aynı görünümün mobil uygulamalara gelip gelmeyeceği ise şimdilik bilinmiyor.

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

ÖĞRENMEK İSTER MİSİNİZ?

Fake WhatsApp Messages, WhatsApp Sahte Mesaj, WhatsApp Ses Kaydediyor Mu, WhatsApp Gizlilik,

Whatsapp’ta Herkesin Paylaştığı O Mesajın Altından Ne Var

Whatsapp’ta Herkesin Paylaştığı O Mesajın Altından Ne Var? Fake WhatsApp Messages olarak da bakacağınız WhatsApp Sahte Mesaj  …

3 Yorumlar

  1. sağ olun

  2. işte ben buna bilgi derim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir