AnaSayfa / Blog / Güncel Haber / FBI Masum Olduğunu Savunuyor

FBI Masum Olduğunu Savunuyor

Geçtiğimiz günlerde bir FBI ajanının bilgisayarındaki 12 milyon Apple kullanıcısının UDID kimliğini ele geçirdiklerini iddia eden Antisec hacker grubu FBI’ı zor durumda bırakmıştı.

Tüm Apple ürünlerinde kullanılan bu UDID (Unique Device Identifiers) kullanıcıların kimlik, telefon ve adres bilgilerini içeriyor.Bilgilere FBI ajanı Christopher Stangl’in bilgisayarından erişildiği söylentileri çıkmıştı ancak ajanın bilgisayarı incelendi ve bu haberin yalan olduğu ortaya çıktı.Aynı zaman da  bu olayın asıl sorumlusunun da bir uygulama geliştirme şirketi olan Blue Toad olduğu görülüyor.Şirketin CEO’su Paul DeHart, Antisec tarafından yayınlanan ID’lerin, şirketteki verilerle tamamen örtüştüğünü açıkladı.Bu sayede FBI temize çıkmış oldu.

http://whatsmyudid.com/  linkine tıklayarak UDID numaranızı öğrenebilirsiniz.

http://kimosabe.net/test.html linkine tıklayarak ise; ’nizdeki bilgilere erişim sağlanıp sağlanmadığını öğrenebilirsiniz.

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
ŞİMDİ ARA

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

ÖĞRENMEK İSTER MİSİNİZ?

TürkTelekom (Avea) Turkcell Vodafone Şebeke Sorunu Çözümü

TürkTelekom Kullanıcıları TürkTelekom Şebeke Sorunu, Turkcell Kullanıcıları Turkcell Şebeke Sorunu ve Vodafone Kullanıcıları Vodafone Şebeke …

12 Yorumlar

  1. işte ben buna bilgi derim

  2. sağ olun

  3. işte ben buna bilgi derim

  4. KILDIRAY KAYACAN

    işte ben buna bilgi derim

  5. Paylaşım için teşekkürler

  6. Paylaşım için teşekkürler

  7. Paylaşım için teşekkürler

  8. işte ben buna bilgi derim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir