General Mobile Discovery SMS Kısa Mesaj Şifreleme | Android Destek

General Mobile Discovery SMS Kısa Mesaj Şifreleme

General Mobile Discovery SMS Kısa Mesaj Şifreleme

Cihazında SMS Kısa Mesaj Şifreleme Özelliği Bulunmakta. Bizde bu özelliğin kullanımı ile ilgili biraz bilgi aktarmak istedik.

Öncelikle  Kısa Mesaj Nasıl Şifrelenir öğrenelim.

 

 

Cihazdan öncelikle Mesajlar bölümüne giriş yapıyoruz.

gmdsmssifrenedir1

 

Ardından Şifrelemek istediğimiz dizinin üzerine bir kaç saniye dokunarak bekliyoruz. Karşımıza gelecek seçeneklerde Şifreleme seçeneğine dokunuyoruz.

gmdsmssifrenedir2 gmdsmssifrenedir3

Şifre ekranında En Az 4 Basamaklı bir şifre yazarak Tamam butonuna dokunuyoruz.

gmdsmssifrenedir4 gmdsmssifrenedir5

Şifre tanımlandıktan sonra Doğrulama ekranı gelecek. Aynı şifreyi yazarak Tamam butonuna dokunuyoruz.

gmdsmssifrenedir6gmdsmssifrenedir7

Artık seçtiğiniz kişi/dizin şifrelenmiş oldu. Kişi altında yazan kısa bildirim dahi görünmez bu alanda kilit simgesi görünür. Bu kişiden gelen mesajların içeriği bildirim alanında da görünmez. Mesajı açmak için üzerine dokunduğunuzda sizden şifre ister ve şifre girişi yapılmadan açılmaz. SMS içeriğini görmenin bir yolu var aslında ama bu da yasal mı değil mi bilmediğim için söyleyemiyorum. :)

gmdsmssifrenedir8gmdsmssifrenedir9

 Kısa Mesaj Nasıl İptal Edilir

Şifre oluşturmak için nasıl üzerine dokunarak beklediysek şifreyi iptal etmek içinde aynı şekilde Şifreli dizin üzerine dokunarak bekliyoruz. Ardından gelen seçenekler içerisinden Şifrelemeyi İptal Et butonuna dokunuyoruz.

 gmdsmssifrenedir10gmdsmssifrenedir11

Şifre iptali için mevcut şifreyi yazıyoruz ve Tamam butonuna dokunuyoruz.

gmdsmssifrenedir12gmdsmssifrenedir13

Ekranda görüldüğü gibi her şey eski haline göndü.

gmdsmssifrenedir14

Önemli Uyarılar: 

Eğer mesajlarınızı yanlışlıkla şifrelerseniz ve şifreyi bilmiyorsanız, şifre sim kartınızın pin kodudur.

Şifrelenen mesajları silmek için şifreyi bilmeniz yada iptal etmeniz gerekir. 

Saygılar…

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

-

Bu sitede paylaşılan bilgiler KAYNAK GÖSTERMEKSİZİN herhangi bir şekilde paylaşılması yasaktır. Aksi paylaşımlarda karşılaşmamız dahilinde yasal süreç başlatılır. Sayfada yazan bilgilerin 11820 hizmeti ile ilgili bir bağlantısı yoktur. Teknoloji Destek Hattı ' nın bu bilgilerin doğruluğu, güncelliği, uygulanabilirliği konusunda herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır. Bu bilgiler dahilinde, bu sitede paylaşılan teknik adımları uygulamak, kullanıcıların şahsi iradeleri ve sorumluluklarındadır. Bu sitede paylaşılan konularla ilgili profesyonel destek 11820 Teknoloji Destek Hattı aranarak alınabilir.

-

 

Bir önceki yazımız olan General Mobile Discovery USB Hata Ayıklama başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz .

Submit a Comment

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>