Google Cüzdan Hesabı Açma | Android Destek

Google Cüzdan yani Google Wallet Hesabı Açma

Merhaba, bildiğimiz gibi Google’ın Android işletim sistemi kullanan akıllı telefonları için üretilen uygulamalara Google Play üzerinden ulaşmak mümkün. Google Play Android Market iken ücretli uygulamalar Türkiye’de satın alınamıyordu. Bunun  için Google yeni bir hizmet vermeye başladı. Hizmetin adı Google Wallet yani Google Cüzdan. Aslında Google Wallet aslında Türkiye’deki kullanıcılar için başlatılmış bir hizmettir. Nedeni az öncede söylediğim gibi ücretli uygulamalara ulaşamayıp sadece ücretsiz sunulan hizmetlerle yetinmek durumunda kalan kullanıcıların olmasıdır. Google Wallet ile sadece Google Play aracılığı ile uygulama edinilmiyor Google Wallet’i destekleyen benzer sitelerden de alışveriş yapma imkanı sağlıyor. Yapılması gereken sadece bu serviste kredi kartı bilgileri kullanılarak bir çevrim içi hesap oluşturmaktır. Bu işlemleri https://wallet.google.com üzerinden de gerçekleştirebilirsiniz. Ben size kullandığınız Android cihaz üzerinden nasıl yapacağınızı anlatacağım. Şimdi  işlemi Android cihazlardan nasıl yapılıyor görelim.

Not: Bu işlemler ice cream sandwich işletim sistemine sahip Galaxy S2 de yapılmıştır. Daha önce cihazınıza tanımladığınız bir Gmail hesabı varsa Google Cüzdan hesabını Google Play üzerinden gerçekleştirmeniz gerek. Bu işlemlerin nasıl yapıldığını ilerleyen zamanlarda anlatacağım.

1. Ana menüde iken Seçenekler tuşuna basarak Ayarlar bölümüne giriş yapıyoruz.

  

-

2. Ayarlarda Hesaplar ve Senkronizasyon bölümüne giriş yaparak Hesap Ekle butonuna dokunuyoruz.

  

-

3. Ekrana eklemek istediğimiz hesap türleri gelecek. Hesap türlerinden Google olana dokunuyoruz. Mevcut Gmail hesabınızın olduğunu var sayarak devam ediyorum. Eğer bir hesabınız yoksa Yeni Hesap butonuyla yeni bir hesap oluşturabilirsiniz. Mevcut Hesap butonuna dokunarak devam ediyoruz.

   

-

4. Gmail hesabımızla önce oturum açıyoruz.

      

-

5. Şimdi Google Cüzdan yani Wallet hesabını aktifleştireceğimiz menü geldi. Satın Almayı Etkinleştir  başlığı altında gelen bilgileri kaydetmeden Atla seçeneğini kullanırsanız işlemimiz başarısız olur. yapmamız gereken işlemler.

a. İlk haneye Kredi kartı numaramızı yazıyoruz.

b. İkinci hanelerden birinciye kredi kartının son kullana tarihinin Ayını. Ardından Yılını ve arka yüzünde bulunan güvenlik kodunun son 3 hanesini yazıyoruz.

c. Sokak bilgisini yazıyoruz.

d. Posta kodunu yazıyoruz.

e. İkamet edilen ili yazıyoruz.

f. Son olarak da cep telefonu numaramızı yazıyoruz.

bütün bunları eksiksiz ve doğru bir şekilde yazdığınızda Kaydet diyebilirsiniz.  kaydet dedikten sonra doğrulama başarılı bir şekilde yapılırsa Senkronizasyon bölümüne geçiş yapar. Doğrulama başarısız olursa hatalı girilen bilginiz düzeltilmesini ister.

      

-

6. Senkronizasyon bölümünde istediğiniz seçeneği işaretleyerek İleri diyebilirsiniz.

   

-

Hesabımız başarılı bir şekilde senkronize edildi ve yazdığımız Gmail hesabına Google Cüzdan Wallet Hesabı tanımlamış olduk.

-

işlemleri bu kadar. Şimdi Google Play’e giriş yaparak ücretli uygulamaları satın alabilirsiniz.

-

-

-

İşlem yaptırmak ve bilgi almak için 11820 Teknoloji Destek Hattı ile görüşebilirsiniz.

-

-

-

-

Bu sitede paylaşılan bilgiler KAYNAK GÖSTERMEKSİZİN herhangi bir şekilde paylaşılması yasaktır. Aksi paylaşımlarda karşılaşmamız dahilinde yasal süreç başlatılır. Sayfada yazan bilgilerin 11820 hizmeti ile ilgili bir bağlantısı yoktur. Teknoloji Destek Hattı ' nın bu bilgilerin doğruluğu, güncelliği, uygulanabilirliği konusunda herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır. Bu bilgiler dahilinde, bu sitede paylaşılan teknik adımları uygulamak, kullanıcıların şahsi iradeleri ve sorumluluklarındadır. Bu sitede paylaşılan konularla ilgili profesyonel destek 11820 Teknoloji Destek Hattı aranarak alınabilir.

-

 

Bir önceki yazımız olan Android Telefonda Model Kilidi Çözümü Resimli Anlatım başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz .

Submit a Comment

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>