AnaSayfa / Blog / Güncel Haber / Google’ den Akıllı Gözlük
akiligozluk2

Google’ den Akıllı Gözlük

Bir dönem bilim kurgu filmlerinde yerini alan gözlükler artık Google’ninde sayesinde gerçeğe dönüşüyor .. Google Project Glass’ın detayları ortaya çıktı . Cihaz bu yıl satışa çıkabilecek .

x Bir Saniye!

Siteyi terk edecek gibi görünüyorsunuz.

Yeni yayınlarımızdan haberdar olmak için yada Youtube sayfamızı takip etmek isteyebilirsiniz.

Sayfalarımızda ilginizi çekebilecek birçok şey daha var. Hemen göz atmak için Anasayfa'ya uğrayabilirsiniz:

Facebook'a Git YouTube'a Git

Geçtiğimiz yıllarda adı gündem yaratan Google Project Glass isimli ürünün özellikleri detaylıca gün yüzüne çıkmaya başladı. Birçok tanıtım videolarıyla adını duyuran Google Projeckt Glass’ın satışı şimdilik geliştiricilerinie yapılıyor .. Yaklaşık olarak 1 500 dolarlık fiyatı epey cep yakan bu ürününson kullanıcılar arasında yaygınlaşması bu yılın sonlarını bulacak gibi .. Bu duruma göre önümüzdeki ay Google I/O 2013 etkinliğinden sonra yapılacağı tahmin ediliyor .Söz konusu etkinlikte Google Project Glass haricinde 5. nesil Nexus akıllı telefon, Android 5.0 işletim sistemi gibi önemli detaylara yer verilecek.

akiligozluk2

Project Glass, Bluetooth ve Wi-fi bağlantı seçeneklerine sahip. Tek başına kullanılabileceği gibi aynı zamanda Android işletim sistemiyle tam bir uyum içerisinde olabileceği cihazın, akıllı telefon uygulamaları ile bağlantı sağlayacağı netleşti. SMS ve gelen aramayı direkt olarak gözlüğün camından görebilmenizi sağlayacak olan uygulamalar, zamanla daha da geliştirilecektir.

akiligozluk3

Project Glass’ın 16GB dahili depolama alanı bulunuyor. Bu depolama alanına 720p kalitesinde çekim yapabilen kameralar erişebiliyor. Aynı zamanda cihaz sürekli olarak bulut depolama alanınızla senkronize halde çalışacak. 5 megapiksel çözünürlüğe sahip kamera, fotoğraf ve video çekimi için kabul edilebilir bir çözünürlük sayılabilir. Cihaz şarjının tıpkı bir akıllı telefon gibi tam kullanımda bir günü geçirebilmenizi sağlayacağı ortaya çıkan bilgiler arasında. Tabii kullanım süresi kullanım alışkanlıklarına bağlı olarak değişecektir. micro USB portundan şarj olan cihazın veri transferi de yine bu port üzerinden yapılabilecek.

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
ŞİMDİ ARA

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

ÖĞRENMEK İSTER MİSİNİZ?

Fake WhatsApp Messages, WhatsApp Sahte Mesaj, WhatsApp Ses Kaydediyor Mu, WhatsApp Gizlilik,

Whatsapp’ta Herkesin Paylaştığı O Mesajın Altından Ne Var

Whatsapp’ta Herkesin Paylaştığı O Mesajın Altından Ne Var? Fake WhatsApp Messages olarak da bakacağınız WhatsApp Sahte Mesaj  …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir