AnaSayfa / Blog / Güncel Haber / Google Glass’ ın Kullanıcı Arayüzünün İlk Videosu

Google Glass’ ın Kullanıcı Arayüzünün İlk Videosu

google glass videos

Bilgisayar, İnternet, Güvenlik Sistemleri, Cep Telefonları, Tabletler, Navigation Sistemleri ve ler için 11820 Teknoloji Destek Hattını Arayarak Yardım Alabilirsiniz.

 

 

’ ın yeni giyilebilir teknolojisi Project Glass ile ilgili tanıtım videosunu geçtiğimiz aylarda sizinle paylaşmıştım. Ancak bugüne kadar nasıl bir deneyim sağlayacağını görmemiz mümkün olmamıştı.  son yayınladığı videosunda ise bu arttırılmış gerçeklik dünyasına sahip gözlüğün kullanıcı arayüzünü bizlerle paylaştı. Arayüzde insanların bu gözlüğü nasıl ve ne amaçla kullanabileceği detaylı bir şekilde işleniyor. Gözlükle sesli halde iletişime geçerek fotoğraf ya da video çekmesini isteyebilir, mesaj gönderebilir, soru sorabilir,gitmek istediğiniz yer ile ilgili navigasyon bilgisini alabilir, hatta görüntülü konuşma bile yapabilirsiniz ki yapılan açıklamalara göre Glass bu yayınlanan ilk videoda gördüğümüzden daha da fazlasına sahip olacak. Geliştirilme aşamasındayken Project Glass, Glass olarak adlandırılan bu gözlük şuanda sadece ‘ Glass’ olarak adlandırılıyor.

Şirket, Glass’ a sahip olmak isteyen kişilerin ve + üzerinden #ifihadaglass

hashtagini kullanarak, eğer gözlüğe sahip olsalardı onunla neler yapabileceklerini yazmalarını istiyor. Ancak malesef bu kampanyaya Amerika dışından katılımcı kabul edilmiyor.

 

Lafı çok fazla uzatmadan sizi ‘Glass’ deneyimiyle başbaşa bırakıyorum.

İşte o video :

x Bir Saniye!

Siteyi terk edecek gibi görünüyorsunuz.

Yeni yayınlarımızdan haberdar olmak için yada Youtube sayfamızı takip etmek isteyebilirsiniz.

Sayfalarımızda ilginizi çekebilecek birçok şey daha var. Hemen göz atmak için Anasayfa'ya uğrayabilirsiniz:

Facebook'a Git YouTube'a Git

 

Hakkında Edemirayak

State University of New York ve İstanbul Teknik Üniversitesi' nden Bilgisayar ve Bilişim Sistemleri Mühendisliği dalında çift diploma alacak olan bir bilişim kuşuyum. Kendimi bilişim, sosyal medyada geliştirmek ve bu aşamada öğrendiklerimi sizlerle paylaşmak için sosyalmedyakusu.wordpress.com da ve bu sayfada makaleler yazıyorum. Amacım edindiğim bilgileri en hızlı şekilde sizlere sunmaktır.

ÖĞRENMEK İSTER MİSİNİZ?

TürkTelekom (Avea) Turkcell Vodafone Şebeke Sorunu Çözümü

TürkTelekom Kullanıcıları TürkTelekom Şebeke Sorunu, Turkcell Kullanıcıları Turkcell Şebeke Sorunu ve Vodafone Kullanıcıları Vodafone Şebeke …

6 Yorumlar

  1. sağ olun

  2. Faydalı bir bilgi

  3. Paylaşım için teşekkürler

  4. Teşekkürler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir