AnaSayfa / Blog / Android Destek / Google Play PIN Kodu Ayarlama

Google Play PIN Kodu Ayarlama

Merhaba, bir önceki yazımızda Google Play’de Ücretli uygulama satın alabilmek için Google Wallet Hesabı Açma’yı öğrenmiştik. Şimdi Google Play uygulamasının sürüm 3.1 veya daha üst sürümünü kullanıyorsanız, yanlışlıkla satın alma işlemleri yapılmaması için bir PIN kodu ayarlama işlemini öğreneceğiz.

x Bir Saniye!

Siteyi terk edecek gibi görünüyorsunuz.

Yeni yayınlarımızdan haberdar olmak için yada Youtube sayfamızı takip etmek isteyebilirsiniz.

Sayfalarımızda ilginizi çekebilecek birçok şey daha var. Hemen göz atmak için Anasayfa'ya uğrayabilirsiniz:

Facebook'a Git YouTube'a Git

NOT: PIN kodu sadece istemeden yapılan satın alma işlemlerini önlemeye yardımcı olması için tasarlanmıştır. Güvenlik amacıyla, cihazınızın güvenlik ayarlarında bir kilit ekranı ayarlamanız önemlidir.

1. Google Play’i açıyoruz ve Seçenekler tuşuyla Ayarlar bölümüne giriş yapıyoruz.2. Ayarlar bölümüne giriş yaptığımızda PIN’i ayarlar veya Değiştir adlı bölüme dokunarak giriş yapıyoruz.


3. Bölüme ilk giriş yaptığımız için bizden bir PIN kodu tanımlamamızı isteyecek. gireceğimiz PIN kodu rakamlardan ve 4 karakterden oluşacak. PIN’i yazdıktan sonra Tamam butonuna dokunuyoruz.

   

4. Yazdığımız kodu onaylamak için bir kaz daha yazıp tekrar Tamam butonuna dokunuyoruz.

   

5. PIN kodunu tanımladık. Şimdi yapacağımız satın alma işlemlerinde PIN kodunun sorulması için tanımla veya değiştirin hemen üstünde yer alan Satın Alma için PIN Kullan seçeneğinin yanındaki kutucuğa dokunarak işaretliyoruz.6. Ayarlarımızı yaptık. Şimdi satın almadan PIN nasıl kullanılıyor görelim. Bir geri gelerek marketten ücretli uygulamalar bölümüne giriş yapıp rastgele bir uygulama seçiyorum.

7. Gelen ilk ekranda ücret butonuna dokunuyoruz ve ardından Kabul et ve satın al diyoruz. Bakalım ne olacak.

 


8. Aşağıdaki ekranda gördüğünüz gibi satın alma işleminin tamamlanması için PIN kodunun girilmesini istiyor. PIn kodunu girdikten sonra tamam butonuna dokunuyoruz. PIN kodu doğru girilmediği sürece yükleme işlemi başlamayacaktır.

9. PIN kodumuzu girdik ve yükleme işlemi başladı. Artık daha güvenli işlem yapabilirsiniz. Çocuğu olanlar için şiddetle tavsiye edilir 🙂

   

Bu konununda sonuna geldik. Peki Tanımladığımız PIN kodunu nasıl değiştirebiliriz yada PIN kodunu unuttuk nasıl sıfırlayacağız? Değiştirmek için Burayı Sıfırlamak için Burayı tıklayın.

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
ŞİMDİ ARA

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

ÖĞRENMEK İSTER MİSİNİZ?

Android İçin En İyi VR Oyunlar – Sanal Gerçeklik Oyunları

Gelecek zamanda hemen her evde bulunacak Sanal Gerçeklik Gözlük kullanıcıları için hazırladığımız bu makalede Android …

6 Yorumlar

  1. SALKIM GÜLİSTA

    teşekkürler

  2. İKLİM IŞIK

    bilgiler çok işime yaradı teşekkürler

  3. bilgiler çok işime yaradı teşekkürler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir