AnaSayfa / Blog / Android Destek / Google Play Ücretli Uygulama İade Etme Nasıl Yapılır

Google Play Ücretli Uygulama İade Etme Nasıl Yapılır

Google Play de ücretli uygulamaların Ülkemizde de satışa sunulduğunu ve bu uygulamaları satın almak için Google Cüzdan yani Google Wallet hesabının olması gerektiği ve Google Play Ücretli Uygulamanın Nasıl satın alındığının bilgisini vermiştik. Bütün bunların yaptık şimdi Google Play de Ücretli Uygulama Nasıl Iade edilir bunu görelim.

Eğer bir Wallet hesabınız yoksa Burayı tıklayarak işlem sağlaya bilirsiniz.

Google Play’de Ücretli Uygulama Nasıl Satın Alınır öğrenmek için Burayı tıklayarak işlem sağlaya bilirsiniz.

1. Google Play Store uygulamasını açıyoruz.

Google Play Ücretli Uygulama Nasıl İade Edilir

2. Seçenekler bölümünü açarak Uygulamalarım bölümüne giriş yapıyoruz. Burada daha önce yüklediğiniz ve kaldırmadığınız uygulamaların listesi yer alır.

Google Play Ücretli Uygulama Nasıl İade Edilir   Google Play Ücretli Uygulama Nasıl İade Edilir

3. İade etmek istediğimiz uygulamaya dokunuyoruz.

Google Play Ücretli Uygulama Nasıl İade Edilir

4. Uygulamanın bilgileri gelecek. 15 dakikalık geri ödeme süresi henüz dolmadıysa uygulama iade edilebilir, bu durumda pencerede iki düğme görünür:  veya Geri Ödeme Yap butonlarından Geri Ödeme Yap butonuna dokunuyoruz.

Google Play Ücretli Uygulama Nasıl İade Edilir

5. Ekrana bir uyarı gelecek. geri Ödeme yi onaylamamızı ve geri ödeme yapıldığında uygulamanın cihazdan kaldırılacağını eğer onaylıyorsanız EVET butonuna dokunarak işlemi onaylayabilirsiniz.

Google Play Ücretli Uygulama Nasıl İade Edilir   Google Play Ücretli Uygulama Nasıl İade Edilir   Google Play Ücretli Uygulama Nasıl İade Edilir

6. Gördüğünüz gibi hem iade işlemi yapıldı hemde ücretli uygulama cihazdan kaldırıldı. Şimdi iade işlemini yapıldığına dair gelen maile bakalım.

Google Play Ücretli Uygulama Nasıl İade Edilir

Not: 15 dakikalık iade süresi dolduktan sonra: Bir uygulamadan memnun kalmadıysanız ve 15 dakikalık iade süresi de dolduysa, doğrudan geliştiriciyle iletişim kurmanızı öneririz.

Geliştiricilerin iletişim bilgilerini şu şekilde bulabilirsiniz:

1. Google Play’e gidin ve söz konusu uygulamayı seçin. Uygulamanın açıklama sayfasında aşağıda kaydırma yaparak Geliştirici bölümüne gidin. Şu iletişim seçeneklerinden biri görünür: E-posta adresi, telefon numarası veya web sitesi.

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

ÖĞRENMEK İSTER MİSİNİZ?

Android İçin En İyi VR Oyunlar

Android İçin En İyi VR Oyunlar – Sanal Gerçeklik Oyunları

Gelecek zamanda hemen her evde bulunacak Sanal Gerçeklik Gözlük kullanıcıları için hazırladığımız bu makalede Android …

8 Yorumlar

  1. GÖRKE KAYIHAN

    Teşekkürler

  2. işte ben buna bilgi derim

  3. GÜLEN İMREN

    işte ben buna bilgi derim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir