AnaSayfa / Blog / Güncel Haber / Göz Hareketleriyle Ekran Kilidi Açmak

Göz Hareketleriyle Ekran Kilidi Açmak

Google”dan telefonlarda ekran kilidini açmak için gelen yeni yol sayesinde kullanıcılar akıllı telefonun ekran kilidini göz haraketleriyle açabilecekler.

Bilgisayar, İnternet, Güvenlik Sistemleri, Cep Telefonları, Tabletler, Navigation Sistemleri ve ler için 11820 Teknoloji Destek Hattını Arayarak Yardım Alabilirsiniz.

 

x Bir Saniye!

Siteyi terk edecek gibi görünüyorsunuz.

Yeni yayınlarımızdan haberdar olmak için yada Youtube sayfamızı takip etmek isteyebilirsiniz.

Sayfalarımızda ilginizi çekebilecek birçok şey daha var. Hemen göz atmak için Anasayfa'ya uğrayabilirsiniz:

Facebook'a Git YouTube'a Git

Google ICS ile beraber gelen yüz tanıma teknoljisinden sonra şimdi de göz tanıma teknolojisine el attı. Peki bu teknoloji nasıl çalışıyor? Çok basit, aygıt kişinin göz haraketlerini takip edecek ve önceden girilen göz haraketleriyle eşleşiyorsa kişi kilidi kolayca açabilecek. Apple’ın , Google ve diğer üreticilerle patent sorunları yaşaması üzerine, Google bu sefer anında bu özellik için patent başvurusunda bulundu ancak 30 Kasım’da yaptığı bu patent başvurusundan hala bir sonuç alamadı. Bakalım yarışı kim kazanacak.

Hakkında Edemirayak

State University of New York ve İstanbul Teknik Üniversitesi' nden Bilgisayar ve Bilişim Sistemleri Mühendisliği dalında çift diploma alacak olan bir bilişim kuşuyum. Kendimi bilişim, sosyal medyada geliştirmek ve bu aşamada öğrendiklerimi sizlerle paylaşmak için sosyalmedyakusu.wordpress.com da ve bu sayfada makaleler yazıyorum. Amacım edindiğim bilgileri en hızlı şekilde sizlere sunmaktır.

ÖĞRENMEK İSTER MİSİNİZ?

TürkTelekom (Avea) Turkcell Vodafone Şebeke Sorunu Çözümü

TürkTelekom Kullanıcıları TürkTelekom Şebeke Sorunu, Turkcell Kullanıcıları Turkcell Şebeke Sorunu ve Vodafone Kullanıcıları Vodafone Şebeke …

3 Yorumlar

  1. bilgiler çok işime yaradı teşekkürler

  2. işte ben buna bilgi derim

  3. bilgiler çok işime yaradı teşekkürler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir