AnaSayfa / Blog / Güncel Haber / Instagram’ da Fotoğrafları Kare Olarak Kırpmadan Yükleme
Instagraö

Instagram’ da Fotoğrafları Kare Olarak Kırpmadan Yükleme

Instagram’ da fotoğraflarımızı olduğu şekilde paylaşamamaktan ve kare olarak kırpmak zorunda olmaktan hepimiz bıktık. Ancak bunun için bulduğum bir çözümü sizinle paylaşmak istiyorum. ve isimli uygulamalardan herhangi birinin indirerek fotoğraflarınızı oldukları şekilde paylaşmanız mümkün. Bu iki uygulama da ücretsiz. Bu iki uygulamaya benzer NoCrop isminde bir başka uygulama daha var ancak karşınıza sürekli reklam çıkardığı için işlevini yitirdi benim için.

Konu ile İlgili 11820 Teknoloji Destek Hattını Arayarak Yardım Alabilirsiniz.

İlk önce ‘ den bahsedeyim. Yapmanız gereken sadece 3 basit işlem var. Öncelikle şunu söyleyeim ugulama ses efektleri içeriyor, isterseniz en tepedeki hoparlör tuşuna dokunarak sesi kapatabilirsiniz. Sesi kapattıktan sonra fotoğraf yüklemek için sol köşedeki dosya butonuna dokunun. Şunu belirtmeliyim ki uygulamayla fotoğraf karesi yakalayamazsınız sadece önceden va olan fotoğrafları seçebilirsiniz. Uygulamadaki kamera butonu ise sizi Instagram’ da #squaready tagli resimlere yönlendiriyor.Squaready Nasıl Kullanılır

 

Fotoğraf yükledikten sonra fotoğrafa istediğiniz gibi zoom yapabilirsiniz. Daha sonra koşan adam ikonuna basın ve istediğiniz ayarları aşağıdaki bardan yapın. Eğer coarse seçeneğini seçerseniz zoom işlemini daha hızlı yapabilirsiniz, fine seçeneği ise ayarları yavas yapmanıza olanak sağlar bu sayede daha fazla ayar yapabilirsiniz. Fotoğrafla işiniz bittiğinde sağ üst köşedeki paylaşma seçeneğine tıklayın. Fotoğrafınızı ister Fotoğraf Rulo’ suna kaydedin isterseni fotoğrafı Instagram ile açın. Ya da eğer fotoğrafları açan başka uygulamara da sahipseniz onlarla da açmanız münkün.

ayarlanızından Squaready’ nin fotoğrafınızı #squaready tagiyle paylaşmasını engelleyebilirsiniz.

Gelelim adlı uygulamaya. Bu uygulamanın diğer uygulamadan farkı sizin fotoğraf karesi çekmenize olanak tanır. Ayrıca aynanda iki fotoğraf yükleyebilirsiniz. İlk fotoğrafınızı seçtikten sonra sol aşağıdaki butona dokunun ve ikinci fotoğrafınızı seçin. Butona tekrar dokunursanız hangi resmin üstte olucağını ayarlayabilirsiniz.Son olarak butona 3. kez basarsanız da orjinal tek fotoğraf haline geri dönüyorsunuz. Bu uygulamada başka bir düzenleme yapamıyorsunuz. Son olarak sağ alt köşedeki butona basarak arka planı beyaz ya da siyah olarak ayarlayabilirsiniz. Fotoğrafla işiniz bittikten sonra en altta ortada bulunan InstaSize yazısına tıklayıp Open in Instagram seçeneğini seçerek fotoğrafınızı Instagram’ a gönderebilirsiniz. Son olarak uygulamanın ana sayfasındaki ayarlar kısmından otomatik olarak #InstaSize taginin eklenmesine izin vermeyin.

InstaSize

Bilgisayar, İnternet, Güvenlik Sistemleri, Cep Telefonları, Tabletler, Navigation Sistemleri ve ler için 11820 Teknoloji Destek Hattını Arayarak Yardım Alabilirsiniz.

Hakkında Edemirayak

State University of New York ve İstanbul Teknik Üniversitesi' nden Bilgisayar ve Bilişim Sistemleri Mühendisliği dalında çift diploma alacak olan bir bilişim kuşuyum. Kendimi bilişim, sosyal medyada geliştirmek ve bu aşamada öğrendiklerimi sizlerle paylaşmak için sosyalmedyakusu.wordpress.com da ve bu sayfada makaleler yazıyorum. Amacım edindiğim bilgileri en hızlı şekilde sizlere sunmaktır.

ÖĞRENMEK İSTER MİSİNİZ?

Samsung Galaxy S6 Edge, Galaxy S6 Edge Kılıf, Galaxy S6 Edge Kılıfları, Samsung Galaxy S6 Edge Kılıfları, Galaxy S6 Edge için Kılıf,

Samsung Galaxy S6 Edge Kılıfları

Samsung Galaxy S6 Edge bugüne kadar en cazip Android cihazlar biridir. Bu bir bilim kurgu …

4 Yorumlar

  1. Paylaşım için teşekkürler

  2. şadiye derman

    teşekkürler

  3. Paylaşım için teşekkürler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir