AnaSayfa / Blog / Güncel Haber / Instagram’ da Fotoğrafları Kare Olarak Kırpmadan Yükleme
Instagraö

Instagram’ da Fotoğrafları Kare Olarak Kırpmadan Yükleme

’ da fotoğraflarımızı olduğu şekilde paylaşamamaktan ve kare olarak kırpmak zorunda olmaktan hepimiz bıktık. Ancak bunun için bulduğum bir çözümü sizinle paylaşmak istiyorum. Squaready ve InstaSize isimli uygulamalardan herhangi birinin indirerek fotoğraflarınızı oldukları şekilde paylaşmanız mümkün. Bu iki uygulama da ücretsiz. Bu iki uygulamaya benzer NoCrop isminde bir başka uygulama daha var ancak karşınıza sürekli reklam çıkardığı için işlevini yitirdi benim için.

x Bir Saniye!

Siteyi terk edecek gibi görünüyorsunuz.

Yeni yayınlarımızdan haberdar olmak için yada Youtube sayfamızı takip etmek isteyebilirsiniz.

Sayfalarımızda ilginizi çekebilecek birçok şey daha var. Hemen göz atmak için Anasayfa'ya uğrayabilirsiniz:

Facebook'a Git YouTube'a Git

İlk önce Squaready‘ den bahsedeyim. Yapmanız gereken sadece 3 basit işlem var. Öncelikle şunu söyleyeim ugulama ses efektleri içeriyor, isterseniz en tepedeki hoparlör tuşuna dokunarak sesi kapatabilirsiniz. Sesi kapattıktan sonra fotoğraf yüklemek için sol köşedeki dosya butonuna dokunun. Şunu belirtmeliyim ki uygulamayla fotoğraf karesi yakalayamazsınız sadece önceden va olan fotoğrafları seçebilirsiniz. Uygulamadaki kamera butonu ise sizi ’ da #squaready tagli resimlere yönlendiriyor.Squaready Nasıl Kullanılır

 

Fotoğraf yükledikten sonra fotoğrafa istediğiniz gibi zoom yapabilirsiniz. Daha sonra koşan adam ikonuna basın ve istediğiniz ayarları aşağıdaki bardan yapın. Eğer coarse seçeneğini seçerseniz zoom işlemini daha hızlı yapabilirsiniz, fine seçeneği ise ayarları yavas yapmanıza olanak sağlar bu sayede daha fazla ayar yapabilirsiniz. Fotoğrafla işiniz bittiğinde sağ üst köşedeki paylaşma seçeneğine tıklayın. Fotoğrafınızı ister Fotoğraf Rulo’ suna kaydedin isterseni fotoğrafı ile açın. Ya da eğer fotoğrafları açan başka uygulamara da sahipseniz onlarla da açmanız münkün.

iPhone ayarlanızından Squaready’ nin fotoğrafınızı #squaready tagiyle paylaşmasını engelleyebilirsiniz.

Gelelim InstaSize adlı uygulamaya. Bu uygulamanın diğer uygulamadan farkı sizin fotoğraf karesi çekmenize olanak tanır. Ayrıca aynanda iki fotoğraf yükleyebilirsiniz. İlk fotoğrafınızı seçtikten sonra sol aşağıdaki butona dokunun ve ikinci fotoğrafınızı seçin. Butona tekrar dokunursanız hangi resmin üstte olucağını ayarlayabilirsiniz.Son olarak butona 3. kez basarsanız da orjinal tek fotoğraf haline geri dönüyorsunuz. Bu uygulamada başka bir düzenleme yapamıyorsunuz. Son olarak sağ alt köşedeki butona basarak arka planı beyaz ya da siyah olarak ayarlayabilirsiniz. Fotoğrafla işiniz bittikten sonra en altta ortada bulunan InstaSize yazısına tıklayıp Open in seçeneğini seçerek fotoğrafınızı ’ a gönderebilirsiniz. Son olarak uygulamanın ana sayfasındaki ayarlar kısmından otomatik olarak #InstaSize taginin eklenmesine izin vermeyin.

InstaSize

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
ŞİMDİ ARA

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

ÖĞRENMEK İSTER MİSİNİZ?

Fake WhatsApp Messages, WhatsApp Sahte Mesaj, WhatsApp Ses Kaydediyor Mu, WhatsApp Gizlilik,

Whatsapp’ta Herkesin Paylaştığı O Mesajın Altından Ne Var

Whatsapp’ta Herkesin Paylaştığı O Mesajın Altından Ne Var? Fake WhatsApp Messages olarak da bakacağınız WhatsApp Sahte Mesaj  …

4 Yorumlar

  1. Paylaşım için teşekkürler

  2. şadiye derman

    teşekkürler

  3. Paylaşım için teşekkürler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir