Instagram Nedir Nasıl Kullanılır | Güncel Haber

Instagram Nedir Nasıl Kullanılır

Instagram Nedir Nasıl Kullanılır

Instagram, iPhone ve Android cihazları üzerinden fotoğraf paylaşımını sağlayan bir program.Önceki yazımızda ’ın ne olduğunu anlatmıştık,bugün de nasıl kullanıldığını adım adım açıkladım.

-

-

Apple Store’a yada Google Play’e yazarak çıkan uygulamayı yükleyin.

Daha sonra  kayıt ol yazısına basıp sırasıyla mailinizi, kullanıcı adınızı,şifrenizi,telefon numaranızı (zorunlu değil) yazın ve bir profil resmi koyun. Artık hazırsınız.

Yıldız görünümlü kısma bastığınızda,Users ve Hashtags diye 2 kısım çıkacak karşınıza.Bunlardan Users olan kısmına arkadaşlarınızın ismini yazıp onları bulabilirsiniz.Hashtag kısmı ise tagli resimler bölümüdür.Mesela siz plajda bir resim çekiyorsunuz.Başına # koyarak, #beach yazarsanız o resmi etiketlemiş oluyorsunuz ve hashtagdeki arama kısmına #beach yazarsanız.Daha önce #beach şeklinde etiketlenen tüm fotoğraflar karşınıza çıkar.

——————————————–

Arama kısmından aradığımız kişiyi bulduk.Follow tuşuna basarak onun yayınladığı fotoğrafların anasayfamızda çıkmasını sağlayabiliriz,böylelikle onu Followlamış yani takip etmiş oluruz.

—————————————-

Kamera resmine basarsanız,kameranız açılır ve ister o an beğendiğiniz birşeyin fotoğrafını çekebilirsiniz,isterseniz de “Film Rulosu” bölümünden daha önce çektiğiniz bir resmi seçebilirsiniz.

——————————————–

——————————————–Seçtiğiniz fotoğfarın boyutunu ayarlayabilir,kırpabilirsiniz.

—————————————-

——————————————

Instagramın size sunduğu bu filtrelerle,rengiyşe oynayabilir,ışığını ayarlayabilir hatta istediğiniz kısımları bulanıklaştırabilirsiniz.

—-

Eğer ev resmine yanı Anasayfa tuşuna basarsanız;followladığınız kişilerin yüklediği resimleri görürsünüz,hatta kendi resminizi bile.Tıpkı Facebook anasayfası gibi düşünebilirsiniz.Ancak sadece resim içeren versiyonunu.Aynı zamanda Like tuşuna basarak resmi beğenebilir,Comment tuşuna basarak da yorum yapabilirsiniz.

Baloncuk içerisindeki kalp tuşuna tıkladığınızda ise;Likeladığınız kişilerin üzerinden yaptıkları haraketleri görebiliyorsunuz.

Kart tuşuna basarsanız kendi profiliniz önünüze çıkıyor.Instagram’ı kullanmak bu kadar basit.

İşte sizin için seçtiğim bazı Instagram fotoğrafları

Mmm,cupcakes!

Yazın vazgeçilmez modası:bilezik modası:)

Yaz sıcaklarında kısa bir mola.

Biraz Olimpiyat havası.

Harikalar!

Sydney’den harika bir manzara.

5 büyük şehir.

Artık siz de Instagram dünyasını keşfetmeye başlayabilirsiniz!

-

-

-

İşlem yaptırmak ve bilgi almak için 11820 Teknoloji Destek Hattı ile görüşebilirsiniz.

-

-

-

 

-

Bu sitede paylaşılan bilgiler KAYNAK GÖSTERMEKSİZİN herhangi bir şekilde paylaşılması yasaktır. Aksi paylaşımlarda karşılaşmamız dahilinde yasal süreç başlatılır. Sayfada yazan bilgilerin 11820 hizmeti ile ilgili bir bağlantısı yoktur. Teknoloji Destek Hattı ' nın bu bilgilerin doğruluğu, güncelliği, uygulanabilirliği konusunda herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır. Bu bilgiler dahilinde, bu sitede paylaşılan teknik adımları uygulamak, kullanıcıların şahsi iradeleri ve sorumluluklarındadır. Bu sitede paylaşılan konularla ilgili profesyonel destek 11820 Teknoloji Destek Hattı aranarak alınabilir.

-

 

Bir önceki yazımız olan Google Play Ücretli Uygulama İade Etme Nasıl Yapılır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz .

Submit a Comment

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>