AnaSayfa / Blog / Güncel Haber / iOS 6 Çıktı

iOS 6 Çıktı

Merakla beklediğimiz güncel işletim sistemi iOS 6 sonunda çıktı !iOS 6 kullanıcılara 200’den fazla yenilik sunarak bizlere yepyeni güzellikler sunuyor.Peki bu yeniliklerden bazıları neler?

Öncelikle artık Siri çok daha gelişmiş durumda. Siri sayesinde , tweet gönderebilir, statünüzü değiştirebilir , bazı Amerikan sporlarının lig durumlarını öğrenebilir , rezervasyonlar yaptırabilir , restorantların yerini bile bulabilirsiniz.Bunun gibi daha pek çok eklenti katıldı Siri ‘ ye ancak yerel aramalar henüz Türkiye’de mevcut değil. iOS geliştiricilerinden öğrendiğimiz kadarıyla iOS 6 Beta 4 sürümünde bu da mevcut bulunacak, yani siz Türkiye’de size an yakın hastaneyi bulmak istediğinizde Siri bunu anlayıp size sonucunu söyleyebilecek.

Haritalardan bahsedecek olursak artık iOS ile gerçek zamanlı trafik bilgilerine kolaylıkla erişebileceksiniz.Yol tarifi istediğimiz ve bir yeri bulduğumuz zaman Harita Siri ile eş zamanlı olarak çalışacak ve bilgiye erişmemiz daha hızlı olacak.

Flyover ile ülkelerin üzerinde uçma hissini tadabileceğiz.

Passbook sayesinde uçak biletleriniz, film biletleriniz, kuponlarınız ve bunlar gibi diğer kartlarınızı tek bir yerde tutabileceksiniz.Kartlarınızı otomatik olarak görüntüleyebilirsiniz.Ayrıca kartlarınız otomatik olarak güncelleneceği için sizin extradan kontrol etmenize gerek olmayacak.

Gelen aramalara eğer o anda cevap veremiyorsak, Rahatsız Etme özeliği bize büyük bir kolaylık sağlayacak.Ayrıca bir çağrıyı reddettiğinizde Mesaj İle Yanıtla seçeneği sayesinde istediğimiz mesajı anınca gönderebileceğiz.

Mail’imizi kullanırken alıcıya video gönderebileceğiz,

Safari’de bir çok iyileştirme yapıldı :

Java Script performans iyileştirmeleri, 

–  Yatay kullanımda Tam Ekran görüntü,

Fotoğrafları yükleme desteği,

Aygıtlarınızın tümünde açık sayfaları görmeniz için iCloud sekmeleri eklendi.

App Store güncellendi.

Game Center sayesinde  yaptığınız yüksek skorları ve Twitter’da paylaşabileceksiniz.

Assistive Touch, harita, büyütme ve VoiceOver bütünlüğü sağlandı.İşitme cihazları desteği sağlandı.

Bluetooth Map özelliği eklendi.

Uyarılar için özel titreşimler sayesinde kişiselleştirme seçeneği eklendi.

iOS 6 hakkında ne düşünüyorsunuz?

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
ŞİMDİ ARA

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

ÖĞRENMEK İSTER MİSİNİZ?

TürkTelekom (Avea) Turkcell Vodafone Şebeke Sorunu Çözümü

TürkTelekom Kullanıcıları TürkTelekom Şebeke Sorunu, Turkcell Kullanıcıları Turkcell Şebeke Sorunu ve Vodafone Kullanıcıları Vodafone Şebeke …

3 Yorumlar

  1. güzel uygulamaya süper paylaşım için teşekkürler.

  2. oğuzhan Doğan

    İlk haberi sizden almak güzel. .

  3. Thanks for your nice experience to share with us. Really awesome article with plenty of informative things to be known for us.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir