Rahatsız Etme Özelliği Nedir Nasıl Kullanılır | iPhone İPad Destek

iOS 6 iPhone Rahatsız Etme Özelliği Nedir Nasıl Kullanılır

iOS 6 iPhone Rahatsız Etme Özelliği Nedir Nasıl Kullanılır

iOS 6, beraberinde birçok yeni özellik getirdi. Bunlardan bir tanesi de Rahatsız Etme özelliğidir. Genellikle çalışırken, toplantıdayken, okuldayken ya da uyuyorken telefonlarımızı sessize alırız. Bazen sessize aldığımızı unutur ve önemli telefonları kaçırabiliriz. Ya da bazen belirli kişilerle hatta kimseyle konuşmak istemeyebiliriz. iPhone‘ da genel olarak böyle bir filtreleme sistemi bulunmuyor, işte bu yüzden iOS 6 ile gelen bu yeni, Rahatsız Etme özelliği bu filtrenin eksikliğini gideriyor. Özelliği açtıktan sonra bizi arayan kişilere telefonumuz meşgulmüş gibi gözüküyor ancak aslında telefonumuz çalmıyor. Arayan numaralar için Cevapsız Çağrı kaydı oluşuyor. Peki bu özelliği nasıl aktif hale getirebiliriz ve nasıl kullanabiliriz?

 

Öncelikle telefonumuzda Ayarlar menüsüne giriyoruz.

-

Şimdi 6.sırada karşımıza Rahatsız Etme özelliği çıkacaktır, üzerine dokunarak özelliği aktif duruma getiriyoruz.

 

-

Rahatsız Etme seçeneğinin hemen altındaki Bildirimler seçeneğine ve ardından Rahatsız Etme seçeneğine dokunarak, ayarlamalarımızı yapmak için giriyoruz.

 

- -

İsterseniz rahatsız edilmek istemediğimiz özel bir zaman aralığı seçmeniz mümkün. Zamanlanmış seçeneğini aktif ettikten sonra, başlangıç ve bitiş saatlerini ayarlayarak bu işlevi aktif edebilirsiniz.

 

-

Olurya her koşulda size ulaşması gereken kişiler olabilir. Aileniz, Patronunuz, Sevgiliniz :) gibi. Bunun içinde Arayabilecekler seçeneğine giriş yaparak Favoriler seçeneği ile işlem sağlayabilirsiniz. Tekrar değişiklik yapmak için burada Herkes ve Hiç kimse seçenekleri de mevcut. Bunlar anlık olarak değiştirmenize olanak tanır. Önemli bir toplantıdasınız Hiç Kimse seçeneğini seçin sizi arayan herkese meşkul görünün, Toplantıya ara verdiniz Herkes seçeneğini seçin ve tüm aramalara açık olun. Favoriler seçeneğinin de nasıl kullanıldığını şimdi anlatacağım.

 

-

Seçenek aktif olduğunda Arayabilecekler altında Favoriler yazar.

-

Şimdi gelelim araya bilecekleri yani favorileri belirlemeye.

Ana menüde Rehber bölümüne giriş yaparak Hızlı Arama bölümüne dokunuyoruz.

 

-

Aramasına izin vereceğimiz kişinin üzerine dokunarak listeye ekliyoruz. Listeye eklediğiniz kişiler sizi arayabilecekler.

 

-

Ayrıca acil durumlar için düşünülmüş Yinelenen Aramalar seçeneği sayesinde 3 dakika içinde iki defa arayan bir numaranın sesini kapatmaya bilirsiniz. Yani 3 dakika içinde bir kişi sizi ilk aramasında siz bunu fark etmeyeceksiniz ancak ikinci aramasında telefonunuz çalacak. Bunun için tek yapmanız gereken bu opsiyonu aktif hale getirmek.

-

Eeee peki biri beni aradı, bu özellik açık iken arandığımı nasıl bileceğim diyorsanız, Ekran kilidini açtığınızda cihazınızın ekranında Cevapsız Arama olarak göreceksiniz.

-

Özelliğin aktif olması için, Ekranın kilitli olması gerekir.

-

Özelliğin nasıl aktif edildiğini anlatan bir youtube kullanıcısının videosunu izlemek için tıklayınız.

-

Bu sitede paylaşılan bilgiler KAYNAK GÖSTERMEKSİZİN herhangi bir şekilde paylaşılması yasaktır. Aksi paylaşımlarda karşılaşmamız dahilinde yasal süreç başlatılır. Sayfada yazan bilgilerin 11820 hizmeti ile ilgili bir bağlantısı yoktur. Teknoloji Destek Hattı ' nın bu bilgilerin doğruluğu, güncelliği, uygulanabilirliği konusunda herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır. Bu bilgiler dahilinde, bu sitede paylaşılan teknik adımları uygulamak, kullanıcıların şahsi iradeleri ve sorumluluklarındadır. Bu sitede paylaşılan konularla ilgili profesyonel destek 11820 Teknoloji Destek Hattı aranarak alınabilir.

-

 

Bir önceki yazımız olan Samsung Wave DNS Ayarları Nasıl Değiştirilir Görsel başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz .

Submit a Comment

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>