AnaSayfa / Blog / iPhone İPad Destek / iOS 6 ve 6.1 ‘ de Gizlilik Ayarlarınızı Kontrol Edin

iOS 6 ve 6.1 ‘ de Gizlilik Ayarlarınızı Kontrol Edin

’ ın mobil işletim sistemi iOS 6′ nın gelişiyle, geliştiricileri kişisel bilgilerinize erişme iznine sahip oldular. Uygulamaların sizin Lokasyonunuza,Kişilerinize,Anımsatıcılarınıza,Fotoğraflarınıza hatta Twitter ve hesabınıza bile erişmek için izin istediğini farketmişsinizdir.

x Bir Saniye!

Siteyi terk edecek gibi görünüyorsunuz.

Yeni yayınlarımızdan haberdar olmak için yada Youtube sayfamızı takip etmek isteyebilirsiniz.

Sayfalarımızda ilginizi çekebilecek birçok şey daha var. Hemen göz atmak için Anasayfa'ya uğrayabilirsiniz:

Facebook'a Git YouTube'a Git

İlk defa bir uygulama özel bilgilerinize erişmek istediğinde, uygulamanın bu bilgilere ulaşmasını engellemek isteyeceksinizsinizdir. Peki onaylamalı mısınız red mi etmelisiniz? Bunu, daha sonra uygulamanın ulaşmak istediklerine göre karar verip, Ayarlar bölümünden değiştirebilirsiniz.

Ancak iOS 6 ile birlikte bir kolaylık sağlandı. Ayarlar kısmına girip bir seçenekten başka bir seçeneğe tıklayıp durarak bu Gizlilik Ayarları’ na ulaşmaktansa, tüm bu ayarların toplandığı Gizlilik başlığı altında bir ana seçenek oluşturdu. Bu seçeneği Ayarlar > Gizlilik altında bulabilirsiniz.

Gizlilik Ayarları

Gizlilik Ayarları

Gizlilik ayarlarına girdikten sonra, uygulamalar üzerindeki bilgilerinizi kategorilerine göre aktif ya da inaktif hale getirebilirsiniz. Uygulamaların sizden izin istediği verileri tek tek yönetmek bilgilerinizin paylaşım risklerini olabildiğince azaltacaktır.

 

Yazar Hakkında

[author_image timthumb=’on’]http://www.teknolojidedestek.com/profilfoto/ezgiates.jpg[/author_image] [author_info]State University of New York ve İstanbul Teknik Üniversitesi’ nden Bilgisayar ve Bilişim Sistemleri Mühendisliği dalında çift diploma alacak olan bir bilişim kuşuyum. Kendimi bilişim, sosyal medyada geliştirmek ve bu aşamada öğrendiklerimi sizlerle paylaşmak için sosyalmedyakusu.wordpress.com da ve bu sayfada makaleler yazıyorum. Amacım edindiğim bilgileri en hızlı şekilde sizlere sunmaktır.[/author_info]
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
ŞİMDİ ARA

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

ÖĞRENMEK İSTER MİSİNİZ?

WhatsApp Görüntülü Arama Özelliği Nasıl Kullanılır

WhatsApp Görüntülü Arama Özelliği Nasıl Kullanılır

Whatsapp iOS, Windows Phone ve Android işletim sistemli cihazlar için WhatsApp Görüntülü Arama özelliği getirdi. WhatsApp Görüntülü …

7 Yorumlar

  1. teşekkürler

  2. teşekkürler

  3. atılay yiğit

    tşkler

  4. Teşekkürler

  5. sağol

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir