AnaSayfa / Blog / Güncel Haber / iPhone 5S ve 5C Sorunları Artıyor
Apple iPhone 5S 5C

iPhone 5S ve 5C Sorunları Artıyor

Apple 5S ve 5C’yi satışa sunduğundan beri telefonlarla ilgili her yazı her haber çok fazla yorum buldu. Kimisi durumu abartarak yüzyılın cihazı derken kimisi de daha büyük ’ları bekliyordu. Telefon her ne olursa olsun bir çok sorunuyla da birlikte geldi.

x Bir Saniye!

Siteyi terk edecek gibi görünüyorsunuz.

Yeni yayınlarımızdan haberdar olmak için yada Youtube sayfamızı takip etmek isteyebilirsiniz.

Sayfalarımızda ilginizi çekebilecek birçok şey daha var. Hemen göz atmak için Anasayfa'ya uğrayabilirsiniz:

Facebook'a Git YouTube'a Git

Bu sorunları zaman zaman sizlerle de paylaştık. Hareket sensör sorunlarını gösterdiğimizde bazı okuyucularımız “inşaatta mı kullanacaksınız kardeşim” diye yorumlarda da bulundular ama bu sorunlar Apple tarafını oldukça köşeye sıkıştırdı 5S sahipleri bu sorunları Apple’a bildirerek telefonlarının değişimi talep etmeye başladıkları sırada Apple iOS 7 işletim sistemine arka arkaya 3 adet güncelleme (yama) yapmak durumunda kaldı.

Telefonların ekranlarını kontrol eden ve bağımsız bir şirket olarak çalışan OptoFidelity firması, telefonların ekran dokunmatiklerinin hassasiyetini ölçerek en iyi dokunmatik hassasiyetin hangi cihazda olduğunun ölçümünü yapıyorlar. Bu testin nasıl yapıldığını aşağıdaki videodan izledikten sonra yazıya devam etmenizi öneririm.

Gördüğünüz gibi yapılan testlerde robot parmaklar kullanılarak ekranların tepki süreleri, dokunmatik hassasiyeti vb ölçümler bilgisayar ortamında yapılıyor. Bu testleri 5S ve 5C’ye de yapan  OptoFidelity test sonuçlarını bu gün yayımladı. Bu sonuçlar Apple cephesinde büyük bir tartışma yaratacak gibi görünüyor; çünkü sonuçlar hiçte Apple’ın dediği gibi değil. Galaxy S3,  5S ve 5C cihazlarına yapılan testlerde Galaxy S3 çok iyi bir sonuç alırken  5S ve 5C resmen sınıfta kalıyor. Test sonuçlarının ekran görüntülerine aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Apple iPhone 5S 5C Sorunlari

 

Görüldüğü üzere  5S ve 5C hemen hemen hep aynı yerlerde dokunmatik sorunları yaşamış, Galaxy S3′ü ise zaten görüyorsunuz. Bu durum  5S ve 5C’de klavye sorunlarını da ortaya çıkartıyor. Bazı dış kaynaklı sitelerde klavye sorunlarından bahsedildiğini okuyordum ama bunun kişilerin parmak yapılarından yada basma becerileri ile ilgili olduğunu düşünüyordum. Demek böyle bir sıkıntı  5S ve 5C’de gerçekten var. Klavyenin ekran görüntüsü ise şöyle görünüyor.

Apple iPhone 5S 5C Sorunlari2

 

Peki siz iPhone kullanırken böyle bir sorunla hiç karşılaştınız mı? Apple cephesi bu duruma nasıl bir açıklama sunacak onu merak ediyorum. Apple bu durumu da bir iOS güncellemesi ile giderebilecek mi bakalım?

 

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
ŞİMDİ ARA

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

ÖĞRENMEK İSTER MİSİNİZ?

Fake WhatsApp Messages, WhatsApp Sahte Mesaj, WhatsApp Ses Kaydediyor Mu, WhatsApp Gizlilik,

Whatsapp’ta Herkesin Paylaştığı O Mesajın Altından Ne Var

Whatsapp’ta Herkesin Paylaştığı O Mesajın Altından Ne Var? Fake WhatsApp Messages olarak da bakacağınız WhatsApp Sahte Mesaj  …

7 Yorumlar

  1. Mükemmel

  2. Faydalı bir bilgi

  3. Teşekkürler

  4. korkut gökdal

    Faydalı bir bilgi

  5. sadberk harika

    Paylaşım için teşekkürler

  6. Paylaşım için teşekkürler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir