AnaSayfa / Blog / iPhone İPad Destek / iPhone İçin Kablosuz Şarj Aleti
kablosuzsarj

iPhone İçin Kablosuz Şarj Aleti

Apple patent hakkını aldığı yepyeni projesiyle aygıtların şarj sürecini tamamen değiştireceğe benziyor. Patently Apple’ın haberine göre Apple Birleşik Devletler Patent ve Tescil Ofisi’nden endüktif şarj sistemi patentini onaylattı.

Sistem sayesinde iPhone veya iPod Touch cihazınızı kablosuz bir şekilde sadece özel dockuna yerleştirerek şarj etmek mümkün olacak. Bu özel dock ışınımsal anteni ve endüktif şarj devresiyle tamamen yepyeni bir dizaynı sembolize ediyor.

applesarj

İlk başvurusu 2008’in ilk çeyreğinde yapılmış olan patentin şarj olayını tamamen değiştireceği ortada. Şu anda hiçbir iOS cihaz kablosuz şarjı desteklemiyor ancak patentin artık Apple’ın olmasıyla yakın zamanda bu sistem için çalışmaların yapılacağını bekleyebiliriz.

Apple bu patentin yanında 27 yeni patentin daha haklarını almış durumda. Bunlar arasında kaydırma listeleri, dokunmatik ekranlarda dökümanları çevirme ve ölçeklendirme ile ışığa hassas ekran gibi başlıklar yer alıyor.

Video: http://www.youtube.com/watch?v=i7WDQz6vv0s

Video: http://www.youtube.com/watch?v=_dQ7URHCzRE

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

ÖĞRENMEK İSTER MİSİNİZ?

WhatsApp Görüntülü Arama Özelliği Nasıl Kullanılır

WhatsApp Görüntülü Arama Özelliği Nasıl Kullanılır

Whatsapp iOS, Windows Phone ve Android işletim sistemli cihazlar için WhatsApp Görüntülü Arama özelliği getirdi. WhatsApp Görüntülü …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir