iPhone Numara Engelleme | iPhone İPad Destek

iPhone Numara Engelleme

BlackList Numara Engelleme

-

 

iPhone’da şimdilik numara veya arama engelleme özelliği bulunmamaktadır.

 

App Store’da bulunan ve numara engelleme özelliği olduğunu iddia eden programların hiçbiri işe yaramıyor.

Arama engelleme neden iPhone’da yok?

Apple, uygulama geliştiricilere işletim sistemine tam müdahale yetkisi vermemektedir. Uygulama geliştiricilerde işletim sistemi üzerinde tam müdahale yetkisine sahip olmadıkları için numara engelleme yazılımları üretemiyorlar.

Şunu söylemekte çok büyük fayda görüyorum. Biz blaclist ve benzeri gerek ücretli gerek ücretsiz uygulamaları test ettik. Hiçbiri sonuç vermemekte. Bazı uygulamaları kullanmak için satın almanız gerekiyor ama sonuç alamıyorsunuz. Uygulamaları kullanmaktansa sizi eğer biri çok fazla rahatsız ediyorsa savcılık kanalı ile kesin sonuç alabilirsiniz.

-

Bu sitede paylaşılan bilgiler KAYNAK GÖSTERMEKSİZİN herhangi bir şekilde paylaşılması yasaktır. Aksi paylaşımlarda karşılaşmamız dahilinde yasal süreç başlatılır. Sayfada yazan bilgilerin 11820 hizmeti ile ilgili bir bağlantısı yoktur. Teknoloji Destek Hattı ' nın bu bilgilerin doğruluğu, güncelliği, uygulanabilirliği konusunda herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır. Bu bilgiler dahilinde, bu sitede paylaşılan teknik adımları uygulamak, kullanıcıların şahsi iradeleri ve sorumluluklarındadır. Bu sitede paylaşılan konularla ilgili profesyonel destek 11820 Teknoloji Destek Hattı aranarak alınabilir.

-

 

Bir önceki yazımız olan Google Play Ücretli Uygulama İade Etme Nasıl Yapılır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz .

9 Comments

 1. Paylaşım için teşekkürler

  Reply
 2. teşekkürler

  Reply
 3. merhaba,
  iphone 5 kullanıyorum istemediğim gelen aramaları ve mesaj engellemek istiyorum bu konuda yardım ederseniz çok sevinirim saygılar,

  Reply
  • Merhaba Ahmet Bey;

   iOS işletim sistemine sahip cihazlarda Numara engelleme gibi özellik yok. Bunu yaptığını iddia uygulamalar var ama hiçbiri bir işe yaramıyor.

   Yani maalesef bunu yapamazsınız.

   Reply
   • ÇOK tşk bilgi için (iphon 5 kulan ve engelem olmasın iphon 5 için büyük ayıp saygılar,

    Reply
    • iOS 6 iPhone Rahatsız Etme Özelliği Nedir Nasıl Kullanılır

     başlıklı makalemizi okuyabilirsiniz. Şu an görsellerinde sorun var ama kısa sürede güncelleyeceğim.

     Reply

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: