AnaSayfa / Blog / iPhone İPad Destek / iPhone Numara Engelleme
iphone-numara-engelleme

iPhone Numara Engelleme

’da şimdilik numara veya arama engelleme özelliği bulunmamaktadır. App Store’da bulunan ve numara engelleme özelliği olduğunu iddia eden programların hiçbiri işe yaramıyor. Arama engelleme neden ’da yok?

Apple, uygulama geliştiricilere işletim sistemine tam müdahale yetkisi vermemektedir. Uygulama geliştiricilerde işletim sistemi üzerinde tam müdahale yetkisine sahip olmadıkları için numara engelleme yazılımları üretemiyorlar.

Şunu söylemekte çok büyük fayda görüyorum. Biz blaclist ve benzeri gerek ücretli gerek ücretsiz uygulamaları test ettik. Hiçbiri sonuç vermemekte. Bazı uygulamaları kullanmak için satın almanız gerekiyor ama sonuç alamıyorsunuz. Uygulamaları kullanmaktansa sizi eğer biri çok fazla rahatsız ediyorsa savcılık kanalı ile kesin sonuç alabilirsiniz.

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

ÖĞRENMEK İSTER MİSİNİZ?

WhatsApp Görüntülü Arama Özelliği Nasıl Kullanılır

WhatsApp Görüntülü Arama Özelliği Nasıl Kullanılır

Whatsapp iOS, Windows Phone ve Android işletim sistemli cihazlar için WhatsApp Görüntülü Arama özelliği getirdi. WhatsApp Görüntülü …

9 Yorumlar

 1. Paylaşım için teşekkürler

 2. YEŞİM SÜHEYL

  Paylaşım için teşekkürler

 3. BAYHAN KAMELYA

  teşekkürler

 4. merhaba,
  iphone 5 kullanıyorum istemediğim gelen aramaları ve mesaj engellemek istiyorum bu konuda yardım ederseniz çok sevinirim saygılar,

  • Merhaba Ahmet Bey;

   iOS işletim sistemine sahip cihazlarda Numara engelleme gibi özellik yok. Bunu yaptığını iddia uygulamalar var ama hiçbiri bir işe yaramıyor.

   Yani maalesef bunu yapamazsınız.

   • ÇOK tşk bilgi için (iphon 5 kulan ve engelem olmasın iphon 5 için büyük ayıp saygılar,

    • iOS 6 iPhone Rahatsız Etme Özelliği Nedir Nasıl Kullanılır

     başlıklı makalemizi okuyabilirsiniz. Şu an görsellerinde sorun var ama kısa sürede güncelleyeceğim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir