AnaSayfa / Blog / Güncel Haber / İthalatçı Firma Garantisi Grey Market Nedir
İthalatçı Firma Garantisi Grey Market Nedir

İthalatçı Firma Garantisi Grey Market Nedir

Merhaba, Bugün bana en çok sorulan sorular dan biri olan İthalatçı Garantisi (Grey Market) Nedir sorusunun yanıtını açıklayacağım.

Konu ile İlgili 11820 Teknoloji Destek Hattını Arayarak Yardım Alabilirsiniz.

Son zamanlarda internet üzerinden mobil satışlarının artması ile birlikte  İthalatçı Garantili ibaresini fazlasıyla duymaya başladı. Ayrıca  İthalatçı Garantili yazan ürünlerde KVG ve TELPA ürünlerine göre ciddi bir farkı da görülmekte. E insanın içine ister istemez şüphe düşüyor. ACABA ?

İthalatçı Firma Garantisi Grey Market Nedir

: Grey Market olarak bilinir, diğer adı Paralel İthalattır.

İthalatçı Firma Garantili bir ürün satın almanız gerektiğinde bilmeniz gerekiyor ki almış olduğunuz markanın yetkili teknik servisi cihazınızın olası sorunu ile ilgilenmeyecek bakmayacaktır. Yani yetkili servisinden yararlanamayacaksınız. Bu nedenle sadece ithalatçı firma hangisi ise onun teknik servisinden yararlanabilirsiniz.

Böyle bir durumda cihaz satın almadan önce ithalatçı firmanın iyi araştırılması gerekiyor. Eğer sağlam bir firma değilse kesinlikle ve kesinlikle ürün alınmamalı. 100 – 300 tl ucuza aldığınız cihaz tamamen zarar olabilir.

Demek ki böyle bir ürün satın almak istiyorsak önce kısmına dikkat etmemiz gerekiyor. KVK, Genpa, Başarı, Teleservice gibi firmaları ise tereddüt etmeye gerek yok.

Selamlar…

 

Yazar Hakkında

[author_image timthumb=’on’]http://www.teknolojidedestek.com/profilfoto/fatihates.jpg[/author_image] [author_info]Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.[/author_info]

Bilgisayar, İnternet, Güvenlik Sistemleri, Cep Telefonları, Tabletler, Navigation Sistemleri ve TV ler için 11820 Teknoloji Destek Hattını Arayarak Yardım Alabilirsiniz.

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

ÖĞRENMEK İSTER MİSİNİZ?

Aydınlatma, DIY, DIY Nedir, Kendinyap Projeleri,

Ev için 5 Yaratıcı Aydınlatma DIY Projeleri

Eski ışık anahtarlar ve bağlantı parçaları, arık kendini daha yaratıcı tasarımlara düşüncelere bırakması gerek değil mi? …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir