AnaSayfa / Blog / Android Destek / LG E960 Nexus 4 Hard Reset
LG Nexus 4 E960 Hard Reset

LG E960 Nexus 4 Hard Reset

Merhaba Bugün LG E960 Nexus 4 telefona Hard Reset nasıl yapılır bu işlemi anlatacağız   Hard reset işleminde SIM kar ve hafıza Kartı hariç telefonun kendi hafızası tamamen silinecektir.

ÖNEMLİ!

 • Aşağıdaki işlemlerden sonra telefonunuzdaki tüm veriler silinir.
 • İşlemlere başlamadan önce şarj oranınızın minimum %50 civarında olmasına dikkat edin.
 • İşlemleri önce okuyup sonra uygulatın.
 • Aşağıda iki adet yöntem anlatılmıştır. Birinci yöntem işe yaramazsa ikinci yöntemi kullanınız.

 

BİRİNCİ YÖNTEM

 1. Öncelikle telefonunuzu kapalı konuma getirin.  Görseldeki gibi SES KISMA tuşuna basarken telefonun AÇMA/KAPAMA tuşuna aynı anda basılı tutun.
 2. Telefonunuz titredikten sonra SES KISMA ve AÇMA/KAPAMA tuşlarından parmaklarınızı kaldırın. Daha sonra arka arkaya GERİ ve HOME tuşlarına aynı anda parmaklarınızı basıp çekin. Ekrana android logosu gelecektir.
 3. Diğer bir çok Android cihazın aksine Nexus 4 bu aşamadan sonraki işlemleri kendisi otomatik olarak yapıp telefonu sıfırlayacak ve normal bir şekilde kapanıp açılacaktır. İşlem tamam.

lgnexus4hardreset

 

 

İKİNCİ YÖNTEM

 1. Öncelikle telefonunuzu kapalı konuma getirin.  Görseldeki gibi SES KISMA tuşuna basarken telefonun AÇMA/KAPAMA tuşuna aynı anda basılı tutun.
 2. Telefonunuz aşağıda videodaki gibi açılırsa SES KISMA tuşuyla Recovery Mode yazan seçeneğe gelip POWER tuşuna basınız.
 3. Karşımıza standart android recovery modu açılacaktır.
 4. SES KISMA tuşuyla “wipe data/factory reset” seçeneğinin üzerine gelip POWER tuşuna basalım. Daha sonra karşımıza gelen ekranda “Yes delete all user data” seçeneğinin üzerine SES KISMA tuşu ile gelerek POWER tuşuna basalım.
 5. Son olarak “reboot system now” seçeneğinin üzerindeyken POWER tuşuna basalım. Eğer böyle bir seçenek yoksa ilk ekrandaki START yazan moddayken POWER tuşuna basarak cihazın açılmasını sağlayalım.

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

ÖĞRENMEK İSTER MİSİNİZ?

Android İçin En İyi VR Oyunlar

Android İçin En İyi VR Oyunlar – Sanal Gerçeklik Oyunları

Gelecek zamanda hemen her evde bulunacak Sanal Gerçeklik Gözlük kullanıcıları için hazırladığımız bu makalede Android …

4 Yorumlar

 1. yağızhan necdet

  Faydalı bir bilgi

 2. Paylaşım için teşekkürler

 3. özben erguvan

  Teşekkürler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir