31/03/2015 7:59 PM
AnaSayfa / Blog / Bilgisayar Destek / Live Messenger 2012 Görüntülü Konuşma Sorunu

Live Messenger 2012 Görüntülü Konuşma Sorunu

Windows Live Messenger 2012 nin en son işlemini yaptığınızda Live Messenger eğer bilgisayara yüklü olan Grafik kartı Standart ise yani sistem kurulumunda işletim sisteminin kendi yüklediği sürücü ise görüntülü arama yapmanıza izin vermez. Bazende hem sesli hemde görüntülü arama yapmanıza olanak tanımaz. Msn’in araçlar menüsünden ses ve görüntü kurulumu yap dediğinizde sorunsuz kamerayı görebiliyor fakat konuşma penceresinde görüntülü arama butonu gözükmüyorsa. Kamerayı Skype, Google ve Facebook gibi görüntülü görüşme yapılan uygulamalarda kullanabilirsiniz.  Ayrıca karşı taraf  size görüntülü konuşma daveti gönderdiğinde sizin konuşma pencerenizde “ Kartınızın Sürücüsü Görüntülü Arama Özelliğini Desteklemiyor. Lütfen Bunun Yerine Sesli Aramayı Deneyin.” gibi bir mesaj yazıyorsa çözümü burada.

Konu ile İlgili 11820 Teknoloji Destek Hattını Arayarak Yardım Alabilirsiniz.

MSN 2012 Hata

-

Eveet, Neredeyse Live Messenger her günceleme de bu sorunu vermeye başladı. Peki Bu sorunun Nedeni Ne?

Sorunun nedeni Ekran Kartı Sürülerinin Güncel olmamasıdır.  Live Messenger Yaptığı güncellemeler sonucunda bilgisayarınızda yüklü olan ekran kartı sürücüsünün güncel olup olmadığını denetleye biliyor. 2010 ve öncesi sürümlerinde böyle bir derdimiz yoktu. Bunun ana nedeni de bence XP işletim sisteminin kullanılmasıydı. XP işletim siteminde format sonrası bilgisayara sürücülerin yüklenmesi zorunlu olduğundan bu gibi hatalarla karşılaşmıyorduk.

Vista ve 7 işletim sistemleri format esnasında Standart Ekran Kartı sürücüsünü yükler. Bu yükleme sonrasından ekranda donma titreme gibi hatalar almamış oluruz ama kendi sürücüsü olmadığı için bil hassa oyun kullanıcıları bu hatayı daha önce fark eder ve sürücüyü güncelleştirir.

Sürücü işlemi eğer bilgisayarınıza ait bir AnaKart yada Ekran Kartı CD’si varsa kolay. Bilgisarınıza uygun CD yi takarak yükleme işlemini yapabilirsiniz.

Eğer CD ve teknik bilginiz bulunmuyorsa bu konuda işlem yapmamanızı öneriyorum. Çünkü yapacağınız hatalı bir kurulumda ciddi sorunlarla karşılaşabilirsiniz.  Ekranınızı hiç görüntüleyemeyebilir, mavi ekran hatası alabilir ve ekranda normalden farklı renkler görebilirsiniz.

Bu konuda hem nasıl işlem yapıldığını öğrenmeniz hemde sürücünün sorunsuz bir şekilde yüklenmesi için 11820 Teknoloji Destek Hattı aramanızı öneriyorum.

Sürücüyü yüklemenize rağmen hata alıyorsanız, önce bilgisayarı yeniden başlatın. Sonra Bilgisayarım Simgesine Sağ Tıklayarak  / Yönet diyoruz. Açılan pencerede Aygıt Yöneticiye girerek Görüntü Bağdaştırıcıları seçeneğini genişleterek yükü olan sürücünün Standart VGA şeklinde yazıp yazmadığını kontrol ediyoruz. Yaptığımız kontrol de eğer Standar yazıyorsa hata sürücü yüklenmiş demektir. Nvidia gibi bir sürücü adı bulunuyorsa sürücü doğrudur. Bu işlemde sonra Yüklü olan Messenger’ı kaldırarak tekrar yüklüyoruz.

Bu işlemler sonrasında sorununuz %90 düzelecektir.

 

-

-

-

İşlem yaptırmak ve bilgi almak için 11820 Teknoloji Destek Hattı ile görüşebilirsiniz.

-

-

-

 

, İnternet, Güvenlik Sistemleri, Cep Telefonları, Tabletler, Navigation Sistemleri ve Smart TV ler için 11820 Teknoloji Destek Hattını Arayarak Yardım Alabilirsiniz.

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

ÖĞRENMEK İSTER MİSİNİZ?

AVLab İnternet Security Nedir, AVLab İnternet Security, AVLab İnternet Security Nasıl Kaldırılır, AVLab İnternet Security Sahte Antivirüs, AVLab İnternet Security Virüsü, AVLab Internet Security Removal Guide,

AVLab İnternet Security Sahte Antivisüs Nasıl Kaldırılır

AVLab Nedir, AVLab İnternet Security Nedir? AVLab internet Security Sahte Virüs Programı mı.  AVLab İnternet ...

8 Yorumlar

  1. iyi ki varsın teknolojide destek sayenizde yeni birey öğrendim

  2. iyi ki varsın teknolojide destek sayenizde yeni birey öğrendim

  3. Paylaşım için teşekkürler

  4. bilgiler çok işime yaradı teşekkürler

  5. işte ben buna bilgi derim

  6. Teşekkürler

  7. POYRAZ GÜZEL

    sağ olun

  8. bilgiler çok işime yaradı teşekkürler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>