Messenger Görüntülü Konuşma Sorunu Çözüm | Bilgisayar Destek

Live Messenger 2012 Görüntülü Konuşma Sorunu

Windows Live Messenger 2012 nin en son güncelleme işlemini yaptığınızda Live Messenger eğer bilgisayara yüklü olan Grafik kartı Standart ise yani sistem kurulumunda işletim sisteminin kendi yüklediği sürücü ise görüntülü arama yapmanıza izin vermez. Bazende hem sesli hemde görüntülü arama yapmanıza olanak tanımaz. Msn’in araçlar menüsünden ses ve görüntü kurulumu yap dediğinizde sorunsuz kamerayı görebiliyor fakat konuşma penceresinde görüntülü arama butonu gözükmüyorsa. Kamerayı Skype, Google ve Facebook gibi görüntülü görüşme yapılan uygulamalarda kullanabilirsiniz.  Ayrıca karşı taraf  size görüntülü konuşma daveti gönderdiğinde sizin konuşma pencerenizde “Video Kartınızın Sürücüsü Görüntülü Arama Özelliğini Desteklemiyor. Lütfen Bunun Yerine Sesli Aramayı Deneyin.” gibi bir mesaj yazıyorsa çözümü burada.

MSN 2012 Hata

-

Eveet, Neredeyse Live Messenger her günceleme de bu sorunu vermeye başladı. Peki Bu sorunun Nedeni Ne?

Sorunun nedeni Ekran Kartı Sürülerinin Güncel olmamasıdır.  Live Messenger Yaptığı güncellemeler sonucunda bilgisayarınızda yüklü olan ekran kartı sürücüsünün güncel olup olmadığını denetleye biliyor. 2010 ve öncesi sürümlerinde böyle bir derdimiz yoktu. Bunun ana nedeni de bence XP işletim sisteminin kullanılmasıydı. XP işletim siteminde format sonrası bilgisayara sürücülerin yüklenmesi zorunlu olduğundan bu gibi hatalarla karşılaşmıyorduk.

Vista ve 7 işletim sistemleri format esnasında Standart Ekran Kartı sürücüsünü yükler. Bu yükleme sonrasından ekranda donma titreme gibi hatalar almamış oluruz ama kendi sürücüsü olmadığı için bil hassa oyun kullanıcıları bu hatayı daha önce fark eder ve sürücüyü güncelleştirir.

Sürücü güncelleme işlemi eğer bilgisayarınıza ait bir AnaKart yada Ekran Kartı CD’si varsa kolay. Bilgisarınıza uygun CD yi takarak yükleme işlemini yapabilirsiniz.

Eğer CD ve teknik bilginiz bulunmuyorsa bu konuda işlem yapmamanızı öneriyorum. Çünkü yapacağınız hatalı bir kurulumda ciddi sorunlarla karşılaşabilirsiniz.  Ekranınızı hiç görüntüleyemeyebilir, mavi ekran hatası alabilir ve ekranda normalden farklı renkler görebilirsiniz.

Bu konuda hem nasıl işlem yapıldığını öğrenmeniz hemde sürücünün sorunsuz bir şekilde yüklenmesi için 11820 Teknoloji Destek Hattını aramanızı öneriyorum.

Sürücüyü yüklemenize rağmen hata alıyorsanız, önce bilgisayarı yeniden başlatın. Sonra Bilgisayarım Simgesine Sağ Tıklayarak  / Yönet diyoruz. Açılan pencerede Aygıt Yöneticiye girerek Görüntü Bağdaştırıcıları seçeneğini genişleterek yükü olan sürücünün Standart VGA şeklinde yazıp yazmadığını kontrol ediyoruz. Yaptığımız kontrol de eğer Standar yazıyorsa hata sürücü yüklenmiş demektir. Nvidia gibi bir sürücü adı bulunuyorsa sürücü doğrudur. Bu işlemde sonra Yüklü olan Messenger’ı kaldırarak tekrar yüklüyoruz.

Bu işlemler sonrasında sorununuz %90 düzelecektir.

 

-

-

-

İşlem yaptırmak ve bilgi almak için 11820 Teknoloji Destek Hattı ile görüşebilirsiniz.

-

-

-

 

-

Bu sitede paylaşılan bilgiler KAYNAK GÖSTERMEKSİZİN herhangi bir şekilde paylaşılması yasaktır. Aksi paylaşımlarda karşılaşmamız dahilinde yasal süreç başlatılır. Sayfada yazan bilgilerin 11820 hizmeti ile ilgili bir bağlantısı yoktur. Teknoloji Destek Hattı ' nın bu bilgilerin doğruluğu, güncelliği, uygulanabilirliği konusunda herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır. Bu bilgiler dahilinde, bu sitede paylaşılan teknik adımları uygulamak, kullanıcıların şahsi iradeleri ve sorumluluklarındadır. Bu sitede paylaşılan konularla ilgili profesyonel destek 11820 Teknoloji Destek Hattı aranarak alınabilir.

-

 

Bir önceki yazımız olan Google Play Ücretli Uygulama İade Etme Nasıl Yapılır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz .

Submit a Comment

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>