Live Security Platinum Nasıl Silinir | Bilgisayar Destek

Live Security Platinum Nasıl Kaldırılır

Live Security Platinum Nasıl Kaldırılır

 adlı yazılım bilgisayarınızda kötü amaçlı yazılım tespit edilmiştir uyarısı iddia ederek, sahte uyarıları görüntüleyen kendisi kötü amaçlı bir yazılımdır. Güvenlik uyarıları profesyonel pop-up arıyor ve onların üzerine tıkladığınızda, tespit edilen tehditleri kaldırmak üzere sizin u satın almanızı tavsiye eder. Aslında virüs sorgulamalarından hiçbiri gerçek değil. Sadece bu kötü amaçlı yazılımı satın alma için geliştirilen bir tür aldatmacadır. Uyarıların tamamı sizi korkutmak için kullanılır, bu kötü niyetli yazılım aslında size zarar verecek kodları bilgisayara yükler ve ek tehditlere karşı savunmasız bırakır. , bilgisayarınıza ciddi zarar verecek, kredi kartı güvenliğini tehlikeye atacak ve kimlik hırsızlığına yol açabilecek kötü niyetli bir yazılımdır. Sizden bu güçlü virüsü kaldırmak için aşağıda verdiğim  2012 kaldırma yöntemlerini takip etmenizi öneriyorum.

-

Live Security Platinum 2012 Ana Akran Görüntüleri Aşağıdaki Gibidir.

-

Live Security Platinum

-

-

Live Security Platinum Kaldırma Kılavuzu

NOT: Bu talimatları uygularken yada tamamlarken herhangi bir sorunla karşılaşırsanız, 11820 Teknoloji Destek Hattı’nı arayarak Uzman Destek Alabilirsiniz. 

-

1. ADIM: Live Security Platinum eğer bilgisayarınıza yeni bulaştıysa Kaldırmak için Önce Denetim Masası / Program Kaldır bölümünden yazılımın adını bularak kaldırmayı deneyin. Yazılım kaldırma işleminde başarılı olamazsanız bilgisayarı güvenli mod yada ağ desteği ile güvenli modda başlatın. Ardından Bilgisayarı birkaç gün geri alarak (Başlat / Programlar / Donatılar / Sistem Araçları / Sistem Geri Yükleme) probleminizi gidere bilirsiniz. Sistem geri yükleme işleminden sonra Kayıt Defteri otomatik olarak sistemin geri alındığı güne gelir. Ccleaner vb program kullanmaya gerek yok. Çözüme ulaşamadıysanız aşağıdaki adımlarla devam edin.

-

-

2. ADIM:  Live Security Platinum Dizin ve Kayıt Defteri Temizliği: Programın asıl hasar verdiğin yer Kayıt Defteri (Regedit) dir. Kayıt Defteri temizliği için Ccleaner ile Kayıt Defteri temizliği yaparak sorundan kurtulabilirsiniz. Bunun için önce Programın simgesine sağ tıklayarak Hedefi Bul seçeneği ile yüklü olan dizine gidip burdan programın yüklü dosyalarını silmelisiniz. Zaten 3 tane dosyası var ve birini silemeyecek siniz. Silinmeyen dosyanın adını değiştirin Daha sonra mutlaka Ccleaner indirerek kayıt defterini temizlemelisiniz. Bu çözüm olmadığı takdirde bilgisayarınızı Güvenli Modda başlatarak. Aynı işlemleri güvenli modda yapın. sorun düzelir. Gene çözüme ulaşamadıysanız aşağıdaki adımlarla devam edin.

-

-

Bundan sonraki işlemler çok ciddi bir şekilde sisteme bulaşan sorun için yapılır.

-

-

3. ADIM: Bilgisayarınızı Ağ Desteği ile Güvenli Modda Başlatın Tüm disketleri, CD’leri ve DVD’leri bilgisayarınızdan çıkarın ve Bilgisayarınızı Yeniden Başlatın . Aşağıdakilerden birini yapın: *Bilgisayarınızda tek bir işletim sistemi yüklüyse, bilgisayarınız yeniden başlatılırken F8 tuşuna basılı tutun . Windows logosu görüntülenmeden önce F8 tuşuna gerekir. Windows logosu görünürse, Windows oturum açma istemi görününceye kadar bekleyin ve bilgisayarı yeniden başlatarak tekrar denemeniz gerekir. *Bilgisayarınızda birden fazla işletim sistemi varsa, güvenli modda başlatmak istediğiniz işletim sistemini vurgulamak için ok tuşlarını kullanın ve ardından F8 tuşuna basın. Gelişmiş Önyükleme Seçenekleri ekranında, ok tuşlarını kullanarak Ağ Desteği ile Güvenli Mod seçeneğine gelin, sonra ENTER tuşuna basın . Seçenekleri hakkında daha fazla bilgi için:  Gelişmiş başlangıç seçenekleri (güvenli mod dahil).

-

-

Yönetici haklarına sahip bir kullanıcı hesabı ile Bilgisayarınızda oturum açın.

-

-

4. ADIM: Live Security Platinum Windows Registr (Kayıt Defteri) Değişikliklerinin Onarın Live Security Platinum dosya sistemine zarar verir. “.exe” ile biten programların çalışmalarını durdurma engelleme ihtimali çok yüksektir. Bunu yeniden aktif hale getirmek için Windows kayıt defteri ayarlarını düzenlemek gerekir. Registryfix.reg dosyasını indirin Live Security Platinum mun oluşturduğu kayıt defteri değişikliklerini düzeltecektir. Kayıt defteri değişikliklerini düzeltmek için dosya. registryfix.reg  (Boyut: 1.18 KB) Registryfix.reg indirdikten sonra çift tıklayın, çalıştırmak için gelen uyarıya “Evet”i tıklayarak ve ardından Tamam’ı tıklayarak bu işlemi tamamlayın .

-

-

-

5. ADIM: Live Security Platinum  Kötü Amaçlı Proxy Sunucusu Değişikliklerini Onarın

Live Security Platinum  internete erişmesini engelleyen bir proxy sunucusu ekleyebilir. Proxy sunucusunu kaldırmak için aşağıdaki talimatları izleyin. Internet Explorer’ı açın: Internet Explorer 9 için: Çark simgesini  tıklayın  (üst en sağda) ve en alttaki Internet Seçeneklerine tıklayın.

-

-

Internet Explorer 8 için:  Araçları sekmesini ve ardından Internet Seçenekleri ni tıklayın.

-

-

Bağlantılar Sekmesine gidin ve alttaki Yerel Ağ Ayarları butonuna tıklayın.

-

-

Açılan yeni pencerenin altında Proxy Sunucusu bölümünü göreceksiniz. Burası aşağıdaki resimde görüldüğü gibi işaretlidir.

-

-

Buradaki iki işareti de kaldırıyoruz ve üst kısımda yer alan Ayarları otomatik olarak algıla seçeneğini işaretliyoruz. Bu işlemi sağladıktan sonra tamam butonuna tıklıyoruz. Ayarların bölümü gelecek bu blümede tamam diyerek kapatıyoruz. yaptığımız bu işlemde internet erişimini açmış olacağız. İşlemi aşağıdaki resime göre yapabilirsiniz.

-

-

-

6. ADIM: Live Security Platinum Kötü Amaçlı İşlemleri Sonlandırmak için RKill’i Çalıştırın

RKill, Live Security Platinum  ile ilgili herhangi bir zararlı işlemi sonlandırmak için çalışan bir programdır. RKill sadece bir programın çalışan işlemi sonlandırır. Herhangi bir dosya silmez sadece otomatik olarak başlatılacak şekilde yapılandırılmış  bir zararlı yazılımı bularak etkisiz hale getirir.

-

Otomatik olarak Live Security Platinum ile ilgili tüm işlemleri durdurmak için RKill simgesine çift tıklayın.

RKill artık arka planda çalışmaya başlayacak, programın çeşitli zararlı programları ararken bir kaç kere siyah msdos penceresi açılır kapanır. Bunları sonlandırmak için çalışırken lütfen sabırlı olun. Aşağıdaki gibi bir ekran gelecek.

-

-

Eğer RKill’in bir virüs olduğunu belirten bir ileti alırsanız, bu Live Security Platinum tarafından verilen sahte bir uyarıdır. Uyarıları dikkate almayın.

RKill çalışmasında herhangi bir sorun yaşarsanız, RKill ‘ın diğer sürümlerini buradan indirebilirsiniz.

RKill görevini tamamladığında, aşağıdaki gibi bir not ekranı göreceksiniz.

 -

-

 

UYARI: Kaldırma süreci düzgün bir şekilde devam edilebilmesi için RKill çalıştırdıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatmayın.

-

7. ADIM: Live Security Platinum Fileswith’lerini Kaldırın

Lütfen Malwarebytes Anti-Malware nin en son resmi sürümünü indirmek  için aşağıdaki simgeye tıklayın.

-

 -

Malwarebytes ‘Anti-Malware programının yükleme işlemini mbam-setup uygulamasına çift tıklayarak başlatın.

Kurulum başladığında,  önce dil seçenjeğini soracak kendinize göre artık bunu ayarlayın. daha sonra varsayılan ayarlarında herhangi bir değişiklik yapmadan programın kurulumunu gerçekleştirin. Program yüklemesi bittiğinde, güncellemelerin olup olmadığını kontrol edin şeklinde gelen onay kutucuğunu kaldırmayın. Sonra Son  butonuna basın. Malwarebytes programı eğer bilgisayarınızı yeniden başlatmanızı isterse sakın bilgisayarı yeniden başlatmayın.

-

-

Malwarebytes Anti-Malware şimdi başlayacak ve bir deneme süresi başlatmak için istenir diye bir uyarı gelecek buna Reddet diyerek kapatalım.

Program açıldığında Türkçe olarak çalışacaktır.  Tarayıcı sekmesini seçin ve  Derin tarama gerçekleştir seçeneğini işaretleyim ve sonra olası virüsler için bilgisayarınızıda taramayı başlatmak için Tara butonunu tıklayın.

-

-

Malwarebytes ‘Anti-Malware aşağıda gösterildiği gibi Live Security Platinum nin ürettiği bilgisayarınızdaki zararlı dosyaları taramaya başlayacak.

-

-

Tarama işlemi bittiğinde bir mesaj kutusu görünecektir  Tamam butonunu tıklayın, hemen ardından Sonuçları Göster butonuna tıklayın

-

-

Malwarebytes ‘Anti-Malware nin bulduğu virüsler resimde gösterilmiştir, tabi sizinki resimde görünenden farklı olabilir. Bütün seçeneklerin işaretli olduğundan emin olun ve Seçilenleri Kaldır butonuna tıklayın

-

-

Malwarebytes ‘Anti-Malware zararlı dosyaları kaldırarak başlayacak.  Kaldırma işlemi sırasında Malwarebytes bilgisayarınızın yeniden başlatılmasını isteyecek. Bu adımda bilgisayarını yeniden başlatmanız gerekiyor.

-

-

ADIM 8: Çift çalıştırma virüslerini sonlandırın

Bu adımda bilgisayarınızda yüklü olan programlar vs, çalıştırma işleminde gereksiz gelen uyarılarla programın çalışmasını engelleyen virüslerden kurtulacağız. İşlemleri bilgisayar normal modda iken yapabilirsiniz.

Önce ihtiyacınız olan HitmanPro adlı programı aşağıdaki resime tıklayarak en son versiyonunu indirin

-

HitmanPro programını çift tıklayarak çalıştırın.

HitmanPro programını başlatmayan sorunlar varsa; HitmanPro benzeri programları başlatmak gerektiğinde bilgisayara bulaşmış olan virüsler açılmasına izin vermeyecek ve hatta onu virüsmüş gibi de göstere bilir. Bu durumdan kurtulmak için Klavyedeki Ctrl tuşuna basılı tuttuktan sonra programın simgesin tıklayın. ( Bu durumda program Nasıl çalıştırılıyor görmek için tıklayın – video)

Program Türkçe olarak çalışacak. Açılan pencerede herhangi bir  değişiklik yapmadan İleri butonuna tıklayın.

-

-

Lisans Sözleşmesini Kabul Ederek tekrar ileri diyoruz.

-

Bu ekranda da hiçbir değişiklik yapmadan İleri diyoruz.

 -

-

HitmanPro zararlı dosyalar için sistem taramaya başlayacak. Sabit sürücü boyutu ve bilgisayarınızın performansına bağlı olarak, bu adım birkaç dakika sürecektir.

-

-

Tarama işlemi tamamlandıktan sonra, aşağıdaki ekranda görüldüğü gibi bir uyarı alacaksınız buna da Next diyerek devam ediyoruz.

-

-

Silme işlemi tamamlandığında da aşağıdaki ekran gelecek. Kapat diyebilirsiniz.

-

-

 -

9. ADIM: Live Security Platinum değiştirdiği Hosts dosyasını düzenlemek.

Live Security Platinum 2012 de antivirüs ve güvenlik web sitelerine erişmeye çalışırken tarayıcı yönlendirmelerinde  hatalara neden olabilir, bu hatalar HOSTS dosyasının varsayılan ayarlarının değişmesinden kaynaklanır. Live Security Platinum 2012 kendini korumak için bu ve benzeri işlemleri gerçekleştirir.

Sistemden (C:\Windows\System32\drivers\etc) Host dosyasını silin, ulaşamıyorsanız Lütfen aşağıdaki toplu iş dosyası indirebilirsiniz :

hostfix.bat  (Boyut: 134 bayt)

Hostfix.bat tıklayın  çalıştır diye bir uyarı gelirse bunu tıklayın ardından üste yazdığım adrese tekrar giriş yapın ve Host doyasını silin.

Son olarak aşağıdaki butondan Microfost Fix Dosyasını indirin. Bu dosya ile Host dosyanız eski halini alacaktır.

İndirdiğiniz Fix dosyasını çalıştırın ve akabinde bilgisayarı yeniden başlatın.

 

Sorununuz daha da düzelmiyorsa bilgisayara format atmaktan başka çare yok demektir.

-

-

-

İşlem yaptırmak ve bilgi almak için 11820 Teknoloji Destek Hattı ile görüşebilirsiniz.

-

-

-

-

Bu sitede paylaşılan bilgiler KAYNAK GÖSTERMEKSİZİN herhangi bir şekilde paylaşılması yasaktır. Aksi paylaşımlarda karşılaşmamız dahilinde yasal süreç başlatılır. Sayfada yazan bilgilerin 11820 hizmeti ile ilgili bir bağlantısı yoktur. Teknoloji Destek Hattı ' nın bu bilgilerin doğruluğu, güncelliği, uygulanabilirliği konusunda herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır. Bu bilgiler dahilinde, bu sitede paylaşılan teknik adımları uygulamak, kullanıcıların şahsi iradeleri ve sorumluluklarındadır. Bu sitede paylaşılan konularla ilgili profesyonel destek 11820 Teknoloji Destek Hattı aranarak alınabilir.

-

 

Bir önceki yazımız olan Google Play Ücretli Uygulama İade Etme Nasıl Yapılır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz .

Submit a Comment

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

%d blogcu bunu beğendi: