AnaSayfa / Blog / Bilgisayar Destek / Masaüstünde Reklam Çıkıyor Virüsü Çözümü
masaustunde-reklam-cikiyor-virusu-cozumu-00

Masaüstünde Reklam Çıkıyor Virüsü Çözümü

İlgili Sorular: Bilgisayarımın ekranında reklamlar çıkıyor, Bilgisayar Masaüstünde Reklam Çıkıyor, Virüsü Çözümü, Masaüstünde Reklam Çıkıyor, Masaüstü Reklam Virüsü Temizleme, Masaüstü Reklam Virüsü, Reklam Virüsü Nasıl Temizlenir,

İlgili Çözüm aşağıda. 🙂

masaustunde-reklam-cikiyor-virusu-cozumu-14

 

 

Bilgisayarınızın masaüstünde reklamlar mı  çıkıyor? Bu Virüsü Çözümü için bir kaç işlem yapmamız gerekmekte. İşlemleri sırayla aşağıdaki şekilde uygulayabilirsiniz.

masaustunde-reklam-cikiyor-virusu-cozumu-03

 

Öncelikle şu uyarıyı yapayım. Bilgisayarımda Microsoft Security Essentials yüklü neden virüs bulaşıyor demeyin çünkü Microsoft Security Essentials bu konuda uyuyor. Virüs dizinini gösterdikten sonra virüs olduğunu fark etti.

masaustunde-reklam-cikiyor-virusu-cozumu-04

 

Önce Bilgisayarınıza MalwareBytes adlı Antivirüs uygulamasını aşağıdaki butonu tıklayarak yükleyin.

masaustunde-reklam-cikiyor-virusu-cozumu-01

 

Kurulum başladığında, önce dil seçeneğini soracak kendinize göre artık bunu ayarlayın. daha sonra varsayılan ayarlarında herhangi bir değişiklik yapmadan programın kurulumunu gerçekleştirin. Program yüklemesi bittiğinde, güncellemelerin olup olmadığını kontrol edin, gelen onay kutucuğunu kaldırmayın. Sonra Son butonuna basın. Malwarebytes programı eğer bilgisayarınızı yeniden başlatmanızı isterse sakın bilgisayarı yeniden başlatmayın. masaustunde-reklam-cikiyor-virusu-cozumu-10 masaustunde-reklam-cikiyor-virusu-cozumu-11

  • Malwarebytes Anti-Malware şimdi başlayacak ve bir deneme süresi başlatmak için istenir diye bir uyarı gelecek buna Reddet diyerek kapatalım.
  • Program açıldığında Türkçe olarak çalışacaktır. Tarayıcı sekmesini seçin ve Derin tarama gerçekleştir seçeneğini işaretleyin ve sonra olası virüsler için bilgisayarınızda taramayı başlatmak için Tara butonunu tıklayın.

masaustunde-reklam-cikiyor-virusu-cozumu-12

  • Malwarebytes ‘Anti-Malware aşağıda gösterildiği gibi Reklamların Çıkması için üretilen bilgisayarınızdaki zararlı dosyaları taramaya başlayacak.

masaustunde-reklam-cikiyor-virusu-cozumu-13

  • Tarama işlemi bittiğinde bir mesaj kutusu görünecektir Tamam butonunu tıklayın, hemen ardından Sonuçları Göster butonuna tıklayın.

masaustunde-reklam-cikiyor-virusu-cozumu-14

  • Malwarebytes Anti Malware bulduğu virüsler resimde gösterilmiştir, tabi sizinki resimde görünenden farklı olabilir. Bütün seçeneklerin işaretli olduğundan emin olun ve Seçilenleri Kaldır butonuna tıklayın.

masaustunde-reklam-cikiyor-virusu-cozumu-15 masaustunde-reklam-cikiyor-virusu-cozumu-16

Malwarebytes Anti-Malware zararlı dosyaları kaldırarak başlayacak. Kaldırma işlemi sırasında Malwarebytes bilgisayarınızın yeniden başlatılmasını isteyecek. Bu adımda bilgisayarını yeniden başlatmanız gerekiyor.

 

İşlemler bu kadar, bilgisayar açıldığında kullanıma devam edebilirsiniz. Soru ve sorunlarınız için kesintisiz destek 11820 Hattı.

 

Yazar Hakkında

[author_image timthumb=’on’]http://www.teknolojidedestek.com/profilfoto/fatihates.jpg[/author_image] [author_info]Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır. [/author_info]

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

ÖĞRENMEK İSTER MİSİNİZ?

Dns Probe Finished No internet Hatası, Dns Probe Finished, No Internet, Dns Probe Finished No internet Çözüm, DNS PROBE FINISHED NO INTERNET Çözüm, Dns Probe Finished No internet Windows 10, Dns Probe Finished No internet Windows 7,

DNS PROBE FINISHED NO INTERNET Hatası Çözümü

Bilgisayarda Chrome İnternet Explorer Firefox Tarayıcıda Dns Probe Finished No internet hatası alıyorsanız çözüm için …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir