AnaSayfa / Blog / Güncel Haber / Messenger Neden Skype’e Geçiyor?
Windows-Live-Messenger-Artık-Kullanılamayacak

Messenger Neden Skype’e Geçiyor?

Merhaba, Dünya çapında 100 milyonun üzerinde kullanıcıya sahip ve ülkemizde de oldukça popüler olan Microsoft’un anında mesajlaşma servisi Windows Live Messenger veya daha popüler adıyla MSN emekliye ayrılıyor.
Microsoft daha önce duyurduğu MSN emeklilik planının tarihini de verdi;  servis 15 Mart’tan sonra kullanılmayacak. Yani yaklaşık 1 ay sonra artık hayatımızda MSN olmayacak, fakat bu gelişme oradaki bağlantılarınızı kaybedeceksiniz anlamına gelmiyor. Microsoft tüm MSN kullanıcılarını ’a taşıyacağını duyurdu.
Bu gelişme Microsoft’un 2011 yılında 8,5 milyar dolar ödeyerek satın aldığı ’a yarayacak. Fakat bu durum Çin’deki kullanıcılar için geçerli değil. Çünkü Çin’de halen yerel bir servis sağlayıcı tarafından işletiliyor.

x Bir Saniye!

Siteyi terk edecek gibi görünüyorsunuz.

Yeni yayınlarımızdan haberdar olmak için yada Youtube sayfamızı takip etmek isteyebilirsiniz.

Sayfalarımızda ilginizi çekebilecek birçok şey daha var. Hemen göz atmak için Anasayfa'ya uğrayabilirsiniz:

Facebook'a Git YouTube'a Git

Windows-Live-Messenger-Artık-Kullanılamayacak

Microsoft’un açıklamasına göre 15 Mart tarihinde ’a taşınmak içinse ekstra bir işlem yapmak gerekmeyecek. Tek yapmanız gereken ’a, daha önce MSN’e giriş yapmak için kullandığınız kullanıcı adı ve şifrenizle girmek ve böylece tüm MSN bağlantılarınızı karşınızda göreceksiniz. Var olan ayrı bir hesabına sahipseniz size iki hesabı tek bir hesap altında birleştirme seçeneği sunacak.
Aslında bu 100 milyon MSN kullanıcısının önemli bir kısmı ayrıca da kullanıyor, yani ’ın şu andaki 280 milyon civarındaki kullanıcı sayısı 380 milyona çıkmış olmayacak ama zaten Microsoft’un öncelikli amacı ’ın kullanıcı sayısını artırmak değil. Microsoft bu kullanıcıları tek bir çatı altında toplamak istiyor.
Benzer özelliklere sahip iki farklı ürünle uğraşmak yerine tek bir ürüne odaklanmak oldukça mantıklı bir hamle çünkü Microsoft zaten bir süredir Skype’ı yaygınlaştırmak için çalışıyor. iPhone ve Android’de de kullanılan Skype, Outlook.com desteğinin yanı sıra bu yıl içerisinde Xbox’a da gelmesi bekleniyor.

 Skype İndir:

  Windows için Skype’ı bugün edinin

Yazar Hakkında

[author_image timthumb=’on’]http://www.teknolojidedestek.com/profilfoto/sedatarpagan-36215_60x60.jpg[/author_image] [author_info]PC Doktoru; Merhaba Erzincan doğumluyum . Özel bir şirket’de Vip Departmanın’da Müşteri yetkilisiyim. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.[/author_info]
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
ŞİMDİ ARA

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

ÖĞRENMEK İSTER MİSİNİZ?

Fake WhatsApp Messages, WhatsApp Sahte Mesaj, WhatsApp Ses Kaydediyor Mu, WhatsApp Gizlilik,

Whatsapp’ta Herkesin Paylaştığı O Mesajın Altından Ne Var

Whatsapp’ta Herkesin Paylaştığı O Mesajın Altından Ne Var? Fake WhatsApp Messages olarak da bakacağınız WhatsApp Sahte Mesaj  …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir