MobileGo Türkçe 2.0.0 Beta | Android Destek

Wondershare MobileGo Türkçe 2.0.0 Beta

Wondershare ile Android Telefonları ve Tabletleri Bilgisayardan Yönetin!

Bu uygulama ile android telefonunuzu ve tabletinizi bilgisayara bağlayıp Rehberin, Mesajların, Çağrı Kayıtlarının, Müzik Listesinin, Takvimin ve Uygulamaların yedeklerini tek tıklama ile alabilmeniz,. Ayrıca Toplu mesaj gönderebilir gelen mesajlarınıza Pc den cevap yazabilirsiniz. Daha bitmedi, telefonunuzun ekran görüntüsünü alabilir, kişi ekleyip silebilir, cihazda yüklü müzikleri zil sesi, bildirim sesi ve alarm sesi olarak ayarlayabilirsiniz.  Bu yazımızda kullanıcı dostu olarak hazırlanmış ve saydığım işlemleri eksiksiz yerine getiren Wondershare programını anlatacağım. Program tarafımca Türkçeleştirilmiştir. Beta sürüm olduğu için bazı kelime hatalarını görmemezlikten geldim. Final versiyonunda tekrar buluşuruz :)

-

/ Geri Yükleme Nasıl Yapılır

Yedekleme ve geri yükleme seçenekleri cihazınızın markasını modelini (Benimkinde,Samsung GT-I9100) ve içeriklerini genel olarak gösteren ana ekranda bulunur.   Şimdi kullanmak istediğimiz seçeneklerden biri olan Yedek butonunu tıklatalım.

1. Verileri Yedekleme Nasıl Yapılır

1. Yeşil renkteki “Yedek” düğmesine tıklayın. Bir dosya tarayıcı penceresi açılacaktır. Varsayılan olarak, cihazınızdaki tüm klasörleri otomatik olarak seçilecektir. Ok işaretlerinin olduğu klasörleri ve varsayılan klasörü değiştirmek istemiyorsanız, hiçbir şey yapmanıza gerek yok sadece “Yedekle” butonuna tıklayın. Çok kısa bir sürede yedeklerinin alındığını göreceksiniz.

2. Varsayılan olarak seçilen klasörlerden herhangi birini dışarıda bırakmak istiyorsanız klasörlerin yanında bulunan kutucuklarda ki Ok işaretlerini kaldırmanız yeterli olacak. Yedekle butonuna dokunduğunuzda sadece OK işaretinin olduğu klasörlerin yedekleri alınır.

 

3. Program yedekleri varsayılan olarak kendi klasörü altında Belgelerime yedekler. Yedekleri geri alırken de ilk öncde kendi klasörünü kontrol eder. Yedeklerin oluşturulacağı dizini değiştirmek istiyorsanız Gözat butonuna dokunarak yeni bir dizin seçebilirsiniz. Ancak unutmayın ki yedekleri geri yüklerken oluşturduğunuz dizini göstermeniz gerekir. Aksi taktirde yedeklerini bulamaz.

2. Verileri Geri Yükleme Nasıl Yapılır

1. Mavi GeriYükle butonuna tıklayın. Bir dosya tarayıcı penceresi açılacaktır. Varsayılan olarak, cihazınızdaki tüm klasörleri otomatik olarak seçilecektir. Bu ok işaretlerinin seçili olduğu klasörlerde değişiklik yapmak ve başka bir dosya eklemek istemiyorsanız, işlemi tamamlamak için “GeriYükle” butonuna tıklayınız.

2. Program bilgisayarınızda yedek bulamadıysa  (genelde bilgisayara format attıktan sonra olur) yada farklı dosya yedekleri seçmek istiyorsanız sol alt köşede yer alan Klasör Aç butonuna dokunarak yedeklerinizin yer aldığı dizini seçebilirsiniz.

3.Yedekle butonuna tıkladıktan sonra bir uyarı alacaksız. Geri yükleme işleminde cihazınızda yedek alınan tarih itibariyle yapılan tüm değişikler yedek alına güne döner yani yedek alma işleminden sonra yapılan tüm değişiklikler siliniz. Bunu içeren bir uyarı mesajı ve veri kaybına neden olmamak için Geri Yükleme işleminden önce yedek almanızı önerir tercihinizi yaparak bu ekranda devam edik yedekleri geri yükleme işlemini tamamlayabilirsiniz.

————————————————————————————————————————————————————————————

Medya Aktarma, Dönüştürme ve Alma Nasıl Yapılır

1. Medya Alma Nasıl Yapılır:

Fotoğraflar, videolar veya müzik aktarmak için, sol sütunda ya fotoğraflar, videolar veya müzikler seçeneklerinden birine tıklayın, ardından Ekle butonuna tıklayın. Bilgisayar dosya aktarımı için bir pencere açacak. Seçtiğiniz seçeneğe göre bu pencerede eklemek istediğiniz dosyaları seçebilirsiniz.  Tüm medya dosyalarını programa ait dahili oynatıcı ile ön izlemesini görebilir izleye bilir ve dinleye bilirsiniz. Siz de yeni bir liste, yeni bir klasör, vb oluşturabilir ve doğrudan pencereye sürükle bırak yöntemi ile dosya aktarım işlemi gerçekleştire bilirsiniz.

2. Medya Dönüştürme Nasıl Yapılır:

Aktarım için bir video veya müzik dosya seçtiğinizde, program size Android için optimize edilmiş (MP4, MP3, vb) biçimlere dosyayı dönüştürmek isteyip istemediğinizi soracaktır. Çoğu durumda bu tavsiye edilir.

3. Medya Aktarma Nasıl Yapılır:

Fotoğraflar, videolar veya müzik aktarmak için, sadece bir dosyanın yanındaki onay kutusunu tıklatın ve ardından menü çubuğunda Aktar düğmesini tıklayın, Aktarma seçeneklerini göreceksiniz. Hatta doğrudan iTunes kütüphanesine müzik dosyaları aktarabilirsiniz.

————————————————————————————————————————————————————————————

Kişileri Düzenleme, Alma ve Aktarma Nasıl Yapılır

1. Kişileri Alma Nasıl Yapılır:

Sol sütundaki  klasörler  sayfasından Kişiler seçeneğine tıklayın, ardından üst kısmında Al butonuna tıklayın.  Burada vCard dosyaları, Outlook Express, Windows Adres Defteri, Windows Mail ve Outlook 2003/2007/2010 gibi seçenekler gelecek. Kişi Almak için seçeneklerden bir kaynak seçin.

2. Android Çift Kişiler Nasıl Düzenlenir

Yinelenen kişileri bulmak için “Çiftler” butonuna tıklayın. Aynı adı taşıyan kişilerin, telefon numarası veya e-posta adreslerini incelemenizi sağlayacak bir ekran gelecek. Ekranda hangisi ile birleştirmek istediğiniz kişiyi saçip ardından “Birleştirme ve Kaydet” diyerek kişiyi birleştirebilirsiniz.

3. Kişileri Aktarma Nasıl Yapılır:

Önce aktarmak istediğiniz kişi yada kişilerin yan tarafındaki kutucuğu işaretleyin. Ardından üst seçeneklerden Aktar butonuna tıklayın yada say klik yaparak aktar seçeneğine gelin. Kişileri aktarmak için listelenen seçeneklerden birini seçin: vCard dosyaları, Outlook Express, Windows Adres Defteri, Windows Mail ve Outlook 2003/2007/2010

4.Bilgisayardan Kişi Ekleme Nasıl Yapılır:

Kişiler seçeneğini tıkladığınızda bölümün en sağında Yeni Kişi Ekle diye bir bölüm göreceksiniz. Burada hızlı bir şekilde kişi ekleme işlemi sağlayabilirsiniz. Detaylı bir şekilde kişi eklemek istiyorsanız üst seçeneklerden EKle butonuna dokunarak kişi bilgilerini yazacağınız formu doldurarak Kaydet butonuna dokunmanız yeterli olacaktır.

————————————————————————————————————————————————————————————

Uygulama Yükleme ve Kaldırma Nasıl Yapılır

1. Uygulamalar Nasıl Yüklenir:

Sol sütunun altındaki Uygulamalar bölümüne tıklayın. Uygulamalar sayfası açılacak. Sayfasında, menü çubuğunun sol tarafında bulunan Yükle düğmesini tıklayın. Bilgisayardan veya depolama aygıtlarından bir yada birden fazla Apk dosyası seçerek yükleme işlemini başlata bilirsiniz.

1. Uygulamalar Nasıl Kaldırılır:

Sadece bir uygulama üzerinde tıklatın, ardından menü çubuğunda Kaldır düğmesini tıklatın Evet seçeneğini seçin ve bitirdiniz. :)

 

————————————————————————————————————————————————————————————

Bilgisayardan Metin Mesajı Nasıl Gönderilir.

Mesaj göndermek için, önce sütunda Mesajlar bölümüne  tıklayın, Mesajlar sayfası açılacak. Sayfasında, menü çubuğunun sol tarafında bulunan Yeni düğmesini tıklayın. Kişi ekleme bölümüne girerek rehberden kişi kişiler hatta tümünü seçerek mesajınızı gönderebilirsiniz. Ekranda size gelen mesajları da göreceksiniz. Mesaja tıkladığınızda hemen sağında mesaj içeriği gelecek. Alt kısımdan cevabınızı yazarak gönder butonuyla mesajınızı gönderebilirsiniz.

 

————————————————————————————————————————————————————————————

SD Kart Dosyaları Nasıl Yönetilir

Son olarak bahsedeceğim konuda gerek kablolu gerekse kablosuz bağlantıda çok kolay bir şekilde SD kart dosyalarının yönetilmesidir. Ana arayüzünde, SD Kart butonuna dokunarak SD Kart içeriğine yönele bilir ve buradaki  kitap, müzik, film, resim vb dosyalarınızı yönetebilirsiniz. Ama bence burayı fazla karıştırmayın çünkü uygulamaların dosyaları da görünüyor. Yapılacak hata veri kaybına neden olabilir.

————————————————————————————————————————————————————————————

Wondershare İndir

—————

Evet programın kısmen özelliklerini anlattık. Aslında bahsedilecek çok daha fazla özelliği var. Ancak ben programın kullanılarak öğrenilmesinden tarafım. Zaten Türkçe olarak sunuyorum bu şekilde çok daha kolay işlem sağlaya bileceksiniz.

Hazırladığım Türkçe Yama Katılımsız Kurulum haline getirilmişti. Türkçe yamayı yükleme için orjinal dosyayı da indirmenize gerek yok ben zaten içine dahil ettim. Türkçe Kullanmak istiyorsanız (TR) ingilizce kullanmak istiyorsanız (OR) yazan butona tıklayın.

Katılımsız Program yükleyenler bilir. Virüs programları dosya klasöründe değişiklik yapıldığında dolayı bazen gereksiz yere dosyada virüs uyarısı verebiliyor yada kurulumu durdura biliyor. Katılımsız Kurulum Autoit ve Winrar ile yapılmıştır ve Eset Nod32 ile Virüs taramasından geçirilmiştir.

 

Sistem Gereksinimleri

İşletim Sistemi : Windows 7/XP/2003/Vist
İşlemci : 750MHz Intel veya üstü, veya AMD işlemci
Boş Sabit Disk Alanı : 200 MB veya daha fazla
RAM : 256 MB veya üstü
-
-

Sürüm 2.0.0 Yenilikler

1. Daha iyi bir kullanıcı deneyimi sağlamak amacıyla; Yeni kullanıcı arabirimi.
2. Telefon ve Tablet destekler
3. Birden fazla cihaz yönetimi ve bir telefondan diğerine içerik aktarımı destekler;
4. ITunes kütüphanesine  Mp3 ve Video aktarımını ve alımını destekler.
5. Çift kişileri ve daha iyi bir sıralama kişileri bulma, birleştirme ve Outlook kişileri aktarımı destekler.
6. Tek bir tıklama ile favori uygulamaların paylaşılmasını destekler.
7. Bir dönüşüm modunda SMS gösteren destekler;
8. Gelen aramalar, mesajlar, düşük pil ve tam pil durumunda bildirim raporu verir
9. SD kart dosyalarını yönetmeyi destekler.

-

-

-

İşlem yaptırmak ve bilgi almak için 11820 Teknoloji Destek Hattı ile görüşebilirsiniz.

-

-

-

-

Bu sitede paylaşılan bilgiler KAYNAK GÖSTERMEKSİZİN herhangi bir şekilde paylaşılması yasaktır. Aksi paylaşımlarda karşılaşmamız dahilinde yasal süreç başlatılır. Sayfada yazan bilgilerin 11820 hizmeti ile ilgili bir bağlantısı yoktur. Teknoloji Destek Hattı ' nın bu bilgilerin doğruluğu, güncelliği, uygulanabilirliği konusunda herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır. Bu bilgiler dahilinde, bu sitede paylaşılan teknik adımları uygulamak, kullanıcıların şahsi iradeleri ve sorumluluklarındadır. Bu sitede paylaşılan konularla ilgili profesyonel destek 11820 Teknoloji Destek Hattı aranarak alınabilir.

-

 

Bir önceki yazımız olan Google Play Ücretli Uygulama İade Etme Nasıl Yapılır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz .

Submit a Comment

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>