AnaSayfa / Blog / Güncel Haber / Oracle Java için OS X Desteği Duyuruldu
Java, Oracle, Oracle Java
Java, Oracle, Oracle Java

Oracle Java için OS X Desteği Duyuruldu

Apple, 600 bin civarında Mac’i etkileyen zararlı yazılım tehlikesinin çıkmasının hemen ardından 1.6.0_31 versiyon numaralı Java güncellemesini yayınlamıştı. Halbuki Oracle kendi eliyle geliştirdiği 31 numaralı Java versiyon güncellemesini Apple’dan iki ay önce yayınlamıştı. Aradaki süre Flashback yazılımının Mac’lerde yayılmasına izin verdi.

Bilgisayar, İnternet, Güvenlik Sistemleri, Cep Telefonları, Tabletler, Navigation Sistemleri ve ler için 11820 Teknoloji Destek Hattını Arayarak Yardım Alabilirsiniz.

Anlaşılan bu durum iki şirkete de ders olmuş. Oracle, yaptığı açıklamayla Mac için Java desteğini doğrudan vereceğini duyurdu. Yani Java güncellemeleri diğer versiyonlarla aynı anda Mac’e de gelecek. Oracle yöneticilerinden Henrik Stahl, bir blog yazısında OS X için Jave Geliştirme Kiti 7 ve JavaFX Yazılım Geliştirme Kiti 2.1′in varlığını da duyurdu. Bu araçlar Mac için sunulacak genişletilmiş desteğin başlangıç noktasını teşkil ediyor.

Apple şimdiye kadar kendi Java versiyonlarını çıkarıyordu ve bu durum kritik Java açıklarının kapatılmasında önemli gecikmelere yol açıyordu. Kaspersky Labs’in yayınladığı son rapora göre Apple güvenlik anlamında Microsof’tun tam anlamıyla on yıl gerisindeydi. JDK ve JavaFX SDK’nın gelişi duyurulmuş olsa da, tam destek planı henüz tam anlamıyla hayata geçmiş sayılmaz. Çünkü Oracle’ın Java için Web Start bileşenleri ve eklentilerine OS X desteğini sunması gelecek büyük sürüme kadar hayata geçmeyecek. JDK 7 için altıncı güncelleme bu yılın ilerleyen aylarında bekleniyor. Bu arada Oracle’ın yeni Java versiyonları sadece OS X 10.7 ve üstü sürümlerde çalışacak.

x Bir Saniye!

Siteyi terk edecek gibi görünüyorsunuz.

Yeni yayınlarımızdan haberdar olmak için yada Youtube sayfamızı takip etmek isteyebilirsiniz.

Sayfalarımızda ilginizi çekebilecek birçok şey daha var. Hemen göz atmak için Anasayfa'ya uğrayabilirsiniz:

Facebook'a Git YouTube'a Git

Tüm Mac kullanıcılarının yazılım güncelleme aracını çalıştırıp sistemlerinde bulunabilecek herhangi bir zararlı yazılımı tespit etmeye çalışmaları önemli. Eğer Lion kullanıcısıysanız, JDK’yı indirebilirsiniz. Tüm Java güncellemeleri kullanıcılara otomatik olarak iletilecek.

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

ÖĞRENMEK İSTER MİSİNİZ?

TürkTelekom (Avea) Turkcell Vodafone Şebeke Sorunu Çözümü

TürkTelekom Kullanıcıları TürkTelekom Şebeke Sorunu, Turkcell Kullanıcıları Turkcell Şebeke Sorunu ve Vodafone Kullanıcıları Vodafone Şebeke …

5 Yorumlar

  1. TUTKU ASALBİKE

    teşekkürler

  2. AYTAÇ SAĞIN&

    Paylaşım için teşekkürler

  3. SANER YAĞMUR

    bilgiler çok işime yaradı teşekkürler

  4. işte ben buna bilgi derim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir