AnaSayfa / Blog / Güncel Haber / Project Glass’a Rakip

Project Glass’a Rakip

Geçtiğimiz aylarda , ’ ın dev projesi Project Glass’ ı duyurmuştuk. Bu gözlük sayesinde , sanal dünyayı gözümüzün önüne getirmeyi hedefliyordu. Gözlük, navigasyonla yol bulmak, görüntülü konuşma yapmak, ses komutuyla mesajlaşmak, istediğiniz bir bilgiye anınında ulaşmak, hava durumunu öğrenmek gibi birçok özelliği bulunduruyordu. Ancak ortaya yeni çıkan bir bilgiye göre, ’ un da aynı tip bir gözlükle uğraştığı ortaya çıktı.

Bilgisayar, İnternet, Güvenlik Sistemleri, Cep Telefonları, Tabletler, Navigation Sistemleri ve ler için 11820 Teknoloji Destek Hattını Arayarak Yardım Alabilirsiniz.

 ’ un bu yeni projesi 2 ın gözlüğünden biraz farklıydı. , her ne kadar zenginleştirilmiş gerçeklilk ile etrafta olan biten herşeyi kullanıcısına aktarmak istese de bu illustrasyonun görüldüğü sistemi yaratmak pek de kolay değil.  Bu nedenden dolayı uzmanlar ve medyacılar bu gözlüğe pek imkan vermiyor ve akıllı telefonların yerini alamayacağını düşünüyorlar. Ancak ve gibi bilişim devi iki şirket söz konusu olduğunda herşey imkanlı gözüküyor.

 

 

Hakkında Edemirayak

State University of New York ve İstanbul Teknik Üniversitesi' nden Bilgisayar ve Bilişim Sistemleri Mühendisliği dalında çift diploma alacak olan bir bilişim kuşuyum. Kendimi bilişim, sosyal medyada geliştirmek ve bu aşamada öğrendiklerimi sizlerle paylaşmak için sosyalmedyakusu.wordpress.com da ve bu sayfada makaleler yazıyorum. Amacım edindiğim bilgileri en hızlı şekilde sizlere sunmaktır.

ÖĞRENMEK İSTER MİSİNİZ?

TürkTelekom (Avea) Turkcell Vodafone Şebeke Sorunu Çözümü

TürkTelekom Kullanıcıları TürkTelekom Şebeke Sorunu, Turkcell Kullanıcıları Turkcell Şebeke Sorunu ve Vodafone Kullanıcıları Vodafone Şebeke …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir