AnaSayfa / Blog / Güncel Haber / Project Glass’a Rakip

Project Glass’a Rakip

Geçtiğimiz aylarda , ’ ın dev projesi Project Glass’ ı duyurmuştuk. Bu gözlük sayesinde , sanal dünyayı gözümüzün önüne getirmeyi hedefliyordu. Gözlük, navigasyonla yol bulmak, görüntülü konuşma yapmak, ses komutuyla mesajlaşmak, istediğiniz bir bilgiye anınında ulaşmak, hava durumunu öğrenmek gibi birçok özelliği bulunduruyordu. Ancak ortaya yeni çıkan bir bilgiye göre, ’ un da aynı tip bir gözlükle uğraştığı ortaya çıktı.

 ’ un bu yeni projesi 2 ın gözlüğünden biraz farklıydı. , her ne kadar zenginleştirilmiş gerçeklilk ile etrafta olan biten herşeyi kullanıcısına aktarmak istese de bu illustrasyonun görüldüğü sistemi yaratmak pek de kolay değil.  Bu nedenden dolayı uzmanlar ve medyacılar bu gözlüğe pek imkan vermiyor ve akıllı telefonların yerini alamayacağını düşünüyorlar. Ancak ve gibi bilişim devi iki şirket söz konusu olduğunda herşey imkanlı gözüküyor.

 

 

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
ŞİMDİ ARA

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

ÖĞRENMEK İSTER MİSİNİZ?

TürkTelekom (Avea) Turkcell Vodafone Şebeke Sorunu Çözümü

TürkTelekom Kullanıcıları TürkTelekom Şebeke Sorunu, Turkcell Kullanıcıları Turkcell Şebeke Sorunu ve Vodafone Kullanıcıları Vodafone Şebeke …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir