AnaSayfa / Blog / Android Destek / Samsung Galaxy Note 3 Hard Reset Sıfırlama

Samsung Galaxy Note 3 Hard Reset Sıfırlama

N9000, N9002, N9005 ve N9000Q Galaxy Note 3 Hard Reset, Factory Reset yani Sıfırlama işleminde sistem verileri ile uygulama verileri, uygulama ayarları ve indirilen uygulamalar, Rehber ve mesajlar dahil olmak üzere TÜM veriler silinir. Bu işlemi kesinlikle gerekli ise gerçekleştirin.

Uyarı  Cihaz belleğinde yer alan Resimler, Videolar ve Müzik de silinecektir.

Uyarı Yedek almanızı tavsiye ediyoruz.

Uyarı  Sıfırlama  işleminde cihazınızın şarj seviyesinin %50 oranından  az olmamasına dikkat edin.

Uyarı Bu işlemi yapmak zorunda iseniz aşağıdaki

 

Şimdi aşağıdaki adımları uygulayın.

Galaxy Note 3 Model Kilidi Sorunu için çözüm.

1. Ses Yükseltme + Menü Butonuna ve Güç Butonuna basarak 5 – 10 saniye kadar bekleyin. Logosu geldiği anda parmağınızı güç butonundan kaldırarak bekleyin.

Samsıng Galaxy Note 3 Hard Reset

2. Ekrana aşağıda görüldüğü gibi  Android System Recovery  başlığında  menü gelecek. Wipe data/factory reset bölümüne Ses Azaltma butonu ile gelerek Açma-Kapama Tuşu yada Menü Butonu ile onaylıyoruz.

 

3. Yes — delete all user data seçeneğine gene Ses azaltma Butonu ile gelerek Açma-Kapama Tuşu yada Menü Butonu ile onaylıyoruz.

4. Reboot System Now seçeneğine gelerek Açma-Kapama Tuşu yada Menü Butonu ile onaylıyoruz.

 

x Bir Saniye!

Siteyi terk edecek gibi görünüyorsunuz.

Yeni yayınlarımızdan haberdar olmak için yada Youtube sayfamızı takip etmek isteyebilirsiniz.

Sayfalarımızda ilginizi çekebilecek birçok şey daha var. Hemen göz atmak için Anasayfa'ya uğrayabilirsiniz:

Facebook'a Git YouTube'a Git

5. 30 sn bekliyoruz. Cihazda sim kart takılı ise pin kodunu isteyecektir. Pin kodunu girip onaylıyoruz. Reset işlemini böylelikle tamamlamış olduk 🙂

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
ŞİMDİ ARA

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

ÖĞRENMEK İSTER MİSİNİZ?

Android İçin En İyi VR Oyunlar – Sanal Gerçeklik Oyunları

Gelecek zamanda hemen her evde bulunacak Sanal Gerçeklik Gözlük kullanıcıları için hazırladığımız bu makalede Android …

5 Yorumlar

  1. Note 3 SM-N9000Q 4.4.2 telefonumu, orjinal olarak SmartSwitc’ten gelen yükseltme ile bilgisayara bğlı olarak Lollipop 5’e yükseltmiştim. Yanma derecesinde ısınmasından ötürü sizin Lollipop’tan KitKat’a dönme videonuzu seyrederek adım adım herşeyi uyguladım, ancak telefon SAMSUNG yazısında kalınca burada ki anlatım ve videonuzdan faydalanarak kurtarmak istedim. Ancak 3 tuşa basarak açtığım odin moduna gelince güç butonundan parmağımı çeksem de, beklememe rağmen ikinci fotoğrafta ki ekrana ulaşamıyor, recovery moduna gelemiyorum. O yüzden de hard reset yapamıyorum. Bu arada geri dönüşte hata yapmış olabilirim belki diye, 4.4.2’ye geri dönüşü sil baştan da yaptım ancak sonuç değişmedi. Ne yapmam konusunda bir fikriniz var mı?

    • Sanırım belemek yersiz olacak. Lollipop 5 dosyası bulup tekrardan onu yükledim ve telefon açıldı. sanırım 4.4.2 dosyası uyumsuz, 5dosyası hard resete bile gerek kalmadan 20 saniye içinde kendisi açıldı. Problem yaşayan olursa 5’e geri dönsün yahut başka 4.4.2 dosyaları denesin arkadaşlar. Ben Temmuz 2015 tarihli dosyayı denedim, en sonu oydu, çalışmadı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir