Samsung Galaxy S3 4.1.2 Şebeke Problemi Çözüm | Android Destek

Samsung Galaxy S3 4.1.2 Şebeke Problemi Çözüm

Samsung Galaxy S3 4.1.2 Şebeke Problemi Çözüm

Merhaba, Bugün sizlere Samsung Galaxy S3’e 4.1.2 yükledikten sonra şebeke problemi ile ilgili bilgi aktarmaya çalışacağım. Bu işlemi anlatmamda ki amaç son olarak hazırladığımız Samsung Galaxy S3 4.1.2 Güncellemesi konumuzda cihazını güncelleyen bazı kişilerde bu sorunun yaşanmasıdır.

Samsung Galaxy S3 Sebeke Problemi

Eğer elinizde IMEI numarası değiştirilmiş bir Samsung Galaxys i9300 Galaxy S3 modeli varsa bu cihazlarda herhangi bir şekilde Firmware yada Custom Rom (Custom Rom’a destek vermiyoruz) yüklemesi yaptıysanız şebekeniz gelmez. IMEI değiştirme işlemi sırasında cihazın EFS yapısı değiştirildiği için güncelleme yapıldığı taktirde bu değiştirilmiş sistem bozuluyor ve şebekeniz gelmiyor. Eski IMEI numarasına geri dönmek, geri döndükten sonra pasaporta kaydettirmek gibi işlemler kesin çözüm olmuyor. Kısacası IMEI numarası bir kez değiştirildiği anda artık geri dönüşünüz bulunmuyor.

Elinizde böyle bir telefon olduğunu anlarsanız aldığınız yere geri götürerek iade ediniz ve bu tip sorunlara hiç bulaşmayınız.

Bu konuda yapmanız gereken *#06# yaparak çıkan imei numarasını kasanın üzerindeki ile karşılaştırın. Aynı değilse aşağıdaki linkten sorgulatıp hangi model yazdığına bakın. Farklı ise değiştirilmiştir.

http://www.mcks.gov.tr/tr/imeisorgu.php

Ülkemizde IMEI değiştirmek ve bu telefonları kullanmak almak satmak suçtur! Bu yüzden her ne kadar telefonlarınızın imei numarası değişmiş olsada orjinal IMEI numarasına döndürüp, vergisini ödeyip pasaporta işlettirin ki ileride başınıza bir bele gelmesin.

Şayet iş işten geçmiş ve iade imkanınız yok ise şebeke gittikten sonra yüklenecek ve şebekenizi geri getirecek aşağıdaki yama dosyasını yükleyebilirsiniz. Bu yama hemen hemen tüm orjinal firmware (4.0.x ve 4.1.x) sürümleri ve custom romlar ile sorunsuz çalışmaktadır. Yama birçok kişi tarafından birçok sürüm ve romda denenmiştir. Şebekeniz ile ilgili olmayan diğer tüm sorunlarınız için forumun farklı yerlerindeki konuları kullanınız. Yani bu yamanın hiçbir yan etkisi yoktur telefonunuza.

Yükleme işlemini sadece Android System Recovery üzerinden yapabilirsiniz ve yamayı şebekeniz gittikten sonra IMEI numaranızın silinmediği koşullarda yüklemelisiniz  IMEI numaranız silindiyse (null yada 0000… yazıyorsa) işe yaramaz, şebekeniz gitmediyse yani sağlamsa etkisi olmaz,  EFS yedeğiniz bu tip bir durumda şebekenizi geri getirmez.

İŞLEM AIMLARI

Önce Aşağıdaki Dosyayı indirin,

 

 

 

 

İndirdiğiniz dosyayı hafıza kartına kopyalayın,

 Ses Yükseltme + Menü Butonuna ve Güç Butonuna basarak 5 – 10 saniye kadar bekleyin.

Install from SD card seçenegini kullanarak hafıza kartından arıza04.zip dosyasını gösterin ve telefon yeniden başlayana kadar bekleyin. Yeniden basladıktan sonra şebekeniz 20 sn içerisinde gelecektir.

CWM den yapamıyanlar için Patch Linki : ARIZAPatch.apk (Link Yasalar Gereği Kaldırıldı)

 

Kaynak: Androidciyiz

-

Bu sitede paylaşılan bilgiler KAYNAK GÖSTERMEKSİZİN herhangi bir şekilde paylaşılması yasaktır. Aksi paylaşımlarda karşılaşmamız dahilinde yasal süreç başlatılır. Sayfada yazan bilgilerin 11820 hizmeti ile ilgili bir bağlantısı yoktur. Teknoloji Destek Hattı ' nın bu bilgilerin doğruluğu, güncelliği, uygulanabilirliği konusunda herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır. Bu bilgiler dahilinde, bu sitede paylaşılan teknik adımları uygulamak, kullanıcıların şahsi iradeleri ve sorumluluklarındadır. Bu sitede paylaşılan konularla ilgili profesyonel destek 11820 Teknoloji Destek Hattı aranarak alınabilir.

-

 

Bir önceki yazımız olan Samsung Wave DNS Ayarları Nasıl Değiştirilir Görsel başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz .

Submit a Comment

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>