Galaxy S3 Android 4.1.2 Türkçe Klavye Sorunu Çözüm | Android Destek

Samsung Galaxy S3 Android 4.1.2 Türkçe Klavye Sorunu Çözüm

Samsung Galaxy S3 Android 4.1.2 Türkçe Klavye Sorunu Çözüm

Merhaba, dün sizlere Samsung Galaxy S3 ün 4.1.2 güncelleme sorununun nasıl giderildiğini anlatmıştım. Güncelle işleminden sonra kendi cihazım da yaşadığım bir sorunu girdermek için her zaman uyguladığım yöntemi uyguladım ama çözüme ulaşamadım. Vardır bunda da bir hikmet demedim tabii ki eski sürüme geri dönmek istedim :)

Galaxy S3 Android 4.1.2 Turkce Klavye Sorunu Cozum

Ne olur ne olmaz belki bir güncelleme gelir diyerek bekledim 2 saat kadar sonra hata aldığım sayfada aşağıdaki faklılıkları gördüm. Bu şekilde de sorunumu gidermiş oldum. Ne olur ne olmaz belki sizde de aynı durum olabilir diye paylaşıyorum.

Önce Alınan Hatayı Görelim

Aslında ben arkadaşa Merhaba yazdım ama dil EN(UK) olduğu için bunu anlamadı. Tabi ben bunu parmaklarım sığmadığı için Q klavyede değil 3 X4 Klavye tipinde T9 kullanarak yazdım. Q klavyede de olay farklı değil. Normal yazabiliyorsunuz ancak Türkçe karakterleri çıkarmadığından çok sorun oluyor. Hele benim gibi bu karakerlerin kullanılmasına özen gösteriyorsanız baya sıkıntı var demektir.

Galaxy S3 Android 4.1.2 Turkce Klavye Sorunu Cozum (0)    Galaxy S3 Android 4.1.2 Turkce Klavye Sorunu Cozum (1)

Problem Çözümü

 

Sol köşede ki Ayarlar simgesine dokunuyoruz. Sizde bu Ses simgesi olarak görüne bilir. Böyle bir durumda bir kaç saniye üzerine basılı tutarak ayarlara giriş simgesii açabilirsiniz.

Galaxy S3 Android 4.1.2 Turkce Klavye Sorunu Cozum (2)

Ayarlara girdikten sonra Giriş Dilleri adlı seçeneğe giriş yapıyoruz.

Galaxy S3 Android 4.1.2 Turkce Klavye Sorunu Cozum (4)

Şimdi ekranda seçebileceğiniz diler bulunmakta. Bu diller arasında Türkçe yer almıyor. Mevcut diller seçeneğine geçmeniz gerekiyor. Bu seçenek görünmüyorsa bizimle irtibata geçin.

Galaxy S3 Android 4.1.2 Turkce Klavye Sorunu Cozum (6)

Diğer diller seçeneğinin altına indiğinizde Türkçe dil seçeneğini göreceksiniz ve üzerinde indirmek için İndir’e dokunun şeklinde bir ibare yer alacak.  Üzerine dokunarak indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. İnternet hızına bağlı olarak ortalama 1 dk içerisinde dil dosyası inecektir.

Galaxy S3 Android 4.1.2 Turkce Klavye Sorunu Cozum (7)

Şimdi indirdiğimiz Türkçe Dil dosyasını aktif hale getiriyoruz ve mesajımıza geri dönüyoruz.

Galaxy S3 Android 4.1.2 Turkce Klavye Sorunu Cozum (8)   Galaxy S3 Android 4.1.2 Turkce Klavye Sorunu Cozum (9)

Evveet gördüğünüz gibi arık klavye dili TR / Türkçe oldu. Artık T9 u ve Türkçe karakterleri rahatlıkla kullanabileceksiniz.

-

Bu sitede paylaşılan bilgiler KAYNAK GÖSTERMEKSİZİN herhangi bir şekilde paylaşılması yasaktır. Aksi paylaşımlarda karşılaşmamız dahilinde yasal süreç başlatılır. Sayfada yazan bilgilerin 11820 hizmeti ile ilgili bir bağlantısı yoktur. Teknoloji Destek Hattı ' nın bu bilgilerin doğruluğu, güncelliği, uygulanabilirliği konusunda herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır. Bu bilgiler dahilinde, bu sitede paylaşılan teknik adımları uygulamak, kullanıcıların şahsi iradeleri ve sorumluluklarındadır. Bu sitede paylaşılan konularla ilgili profesyonel destek 11820 Teknoloji Destek Hattı aranarak alınabilir.

-

 

Bir önceki yazımız olan Samsung Wave DNS Ayarları Nasıl Değiştirilir Görsel başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz .

Submit a Comment

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>