AnaSayfa / Blog / Güncel Haber / Samsung Glass (Spor Gözlüğü) Yolda
Samsung Glasses Spor Gözlüğü

Samsung Glass (Spor Gözlüğü) Yolda

’un yaptığı bir patent başvurusu, şirketin Google Glass’a rakip olacak bir gözlük projesi üzerinde çalıştığını doğruladı. Ekim ayı içinde Güney Kore’nin ilgili patent kurulununa yapılan başvuruda prototipi görülen cihaz tarafından “spor gözlüğü” olarak tanımlanıyor. Glass

x Bir Saniye!

Siteyi terk edecek gibi görünüyorsunuz.

Yeni yayınlarımızdan haberdar olmak için yada Youtube sayfamızı takip etmek isteyebilirsiniz.

Sayfalarımızda ilginizi çekebilecek birçok şey daha var. Hemen göz atmak için Anasayfa'ya uğrayabilirsiniz:

Facebook'a Git YouTube'a Git

tarafından yapılan resmi patent başvurusunda cihazın tasarımıyla ilgili olarak, “İçinde kulaklık da bulunacak olan söz konusu gözlük tasarımı kullanıcıların egzersiz esnasında telefon görüşmesi yapmasını ve müzik dinlemesini mümkün kılacak,” ifadeleri kullanılıyor.

Samsung Glasses

Buna göre, bir akıllı telefonla entegre çalışacak olan cihaz telefondaki bilgileri kullanıcıya taşıyacak ve spor yaparken elleri meşgul olan kişinin telefonuna kolay bir şekilde ve ellerini kullanmadan erişmesini sağlayacak. Cihazın ayrıca saydam ya da yarı-saydam bir lense sahip olacağı da verilen bilgiler arasında.

Patent başvurusundaki çizim ve verilen bilgilere bakılırsa, ’un tasarladığı ürünün ana hatlarıyla Google’ın gözlüğü Google Glass’dan fazla farkı yok gibi görünüyor. Bilindiği gibi henüz satışa sunulmamış olsa da, Google’ın ürününün prototip bir versiyonu şu anda seçili bir dizi kullanıcı tarafından deneniyor. Ancak görünüşe bakılırsa, ’un gözlüğü “spor gözlüğü” olma özelliğini daha çok öne çıkararak, özellikle egzersiz düşkünlerine hitap edecekmiş gibi görünüyor.

Samsung Glasses

Güney Koreli teknoloji devi söz konusu haberler konusunda sessiz kalmayı seçmiş olsa da, mobil cihazlar konusunda dünyada en geniş ürün yelpazesine sahip şirket olan ’un yakın zamanda kendi gözlüğünü de piyasaya sürmesi kimseyi şaşırtmayacak.

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
ŞİMDİ ARA

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

ÖĞRENMEK İSTER MİSİNİZ?

Fake WhatsApp Messages, WhatsApp Sahte Mesaj, WhatsApp Ses Kaydediyor Mu, WhatsApp Gizlilik,

Whatsapp’ta Herkesin Paylaştığı O Mesajın Altından Ne Var

Whatsapp’ta Herkesin Paylaştığı O Mesajın Altından Ne Var? Fake WhatsApp Messages olarak da bakacağınız WhatsApp Sahte Mesaj  …

3 Yorumlar

  1. Paylaşım için teşekkürler

  2. Teşekkürler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir